Skocz do zawartości
S_Y_N_E_K

Jaki telewiozr LCD z full hd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jadę w sobote zamawiać telewizor LCD oczywiście full hd, ale kurcze do końca nie wiem jaki brać. Bardziej skłaniam się ku 46 calom, ale 40-tka też dałaby rade. Od telewizora do miejsca z którego oglądam tv jest ponad 5 m. Co moglibyście mi polecić, bo napewno są na tym forum, którzy w tym siedzą :)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i za***iscie ciągnie te waty:)

idz synek do sklepu i ogladaj - wybierz ten ktory ma najczarniejszy czarny kolor (oczywiscie nie mam na mysli obudowy :) )


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygądnij się też serii AQUOS Sharpa. Jest na prawdnę niezły....


No i zalane...

570l + 200l sump, 2xTunze6101, 2x150W + 4x54W T5, 2xRedDragon 4500, Profilux 3ex, BK200 i parę innych drobiazgów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kontrast itd.? zna się ktoś na tym bo ja kompletnie nie:D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ojciec ostatnio kupil Bravie 40 cali. Najpiekniejszy obraz jaki w ogole widzialem, to bedzie chyba moj nastepny zakup :) Moge sie dowiedziec jaki to jest dokladnie model, jakosc obrazu po prostu rzuca na kolana: kontrast, nasycenie, szczegoly...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak plazma :) Nigdy w zyciu nie kupilbym LCD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to temat akurat w którym mógłbym ci kilka wskazówek udzielić.

Ważne jaki sygnal będziesz podłączał pod TV

Plazmy i jak LCD maja zalety i wady jeżeli jesteś zainteresowany, to podam numer tel. nie lubię się rozpisywać.

Pyzatym w necie znajdziesz masę furum gdzie jest omawiany odwieczny dylemat, czy plazma czy LCD.

Moim zdaniem Tylko plazma Pioniera !!!!!!

A najważniejsze jak będzie w sklepie i poprosisz o demonstracje to tylko na kablu lub TELEWIZJA N żadna plyta demonstracyjna, i to co kolega wcześniej napisał czerń to podstawa, naturalność kolorów tego niestety LCD nie mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nieźle, a myślałem że LCD lepszy:D Wujek ostatnio kupił tego najnowszego samsunga LCD kurcze modelu nie pamietam, ale 40 cali 100 Hz teraz go reklamują. Telewizor ten jest podłączony pod e-n-ke i jest super. U mnie też będzie telewizor pod e-n-ke podłączony. Dodam jeszcze że nie wiem dlaczego ale najbardziej skłaniam się ku samsungowi lub sony.

siatkarz daj numer na priv


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiszę, że rok temu jak wymieniałem obiekt, na którym ogląda się np. filmy :) wybór padł właśnie na AQUOS Sharpa, a testowałem i ogólnie czytałem o HD od groma i ciut ciut:D Efekt był taki, że kilku moich sąsiadów kupiło identyczne LCD po seansach u mnie:D Po roku pewnie sporo się zmieniło na plus dla jednej i drugiej technologii ale jakoś nasuwa mi się jedna sugestia. Jeśli ogładasz z 5 metrów to jeśli chcesz poczuć te full HD to potrzebujesz około 100 cali. U mnie przy 46 calach full HD daje "czadu" przy oglądaniu z 1 metra więc przy 5m "szału nie będzie" :):D:D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam SHARPA i SAMSUNGA, tylko LCD :)

Nie ma co się pchać w Plazmy, teraz strasznie poleciały z ceny bo się nie sprawdziły, większość firm ogranicza produkcje bo kto wie o co chodzi to tego nie kupi.

Obraz plazmy tylko przez pierwsze 3 lata jak dobrze pójdzie ma tak piękne i nasycone kolory, później zaczyna blaknać, aż w końcu staje się czarno/biały.

LCD co prawda nie ma takich kolorów, i też ma wady główna jest taka, że pojawiaja się martwe pixele, ale w większości bardzo późno, a poza tym punktowo i nie rzuca się to w oczy.


""""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam rebciu, kupę lat, może wspólne nurkowanie, na przełomie styczeń luty wybieram się na bali może dołączysz?

Co do TV to widzę za dyskusja nabiera rumieńców

Tylko proszę nie wprowadzajcie nikogo w błąd.

Plazma oczywiście ma krótszą żywotność niż LCD ale że będzie świecić tylko trzy lata to bzdura, żywotność jej oblicza się w godzinach, i jeżeli będziesz oglądał 8 h dziennie to przez 10 lat masz nie zmieniony obraz.

A czy plazmy to przeżytek, na pewnie nie

Teraz mam pytanie jak dużo będziesz oglądał w HD jeżeli wiecej niż 50% to LCD i teraz ważne jakim budżetem dysponujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek kope lat :) Ty to sobie terminy wybierasz, w maju albo pazdzierniku bysmy sie z Wami chetnie wybrali ale w styczniu...

A wracajac do temtu: mam wrazenie ze najlepsze LCD dogonily juz plazme jesli chodzi o jakosc obrazu, mam na mysli Bravie, Aquosa wlasnie itp... albo ja jestem malo wymagajacy :) Fakt ze powownuje sobie w sklepach i tam leca najczesciej plytki demo, zreszta takie porownanie to zadne porownanie - sprzedawcy bawia sie czesto ustawieniami i z powodow marketingowych zmieniaja czasami zupelnie charakter obrazu. Najlepiej rzeczywiscie postawic modele do porownania obok siebie i nakarmic dokladnie tym samym sygalem, pobawic sie ustawieniami itd...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek z tobą nurkowanie to wszędzie i zawsze :) ale te Bali to jak dla mnie 2 tygodnie odpada więc musimu znaleśc coś bliżej:wink

Z tą żywotnością plazmy w pełni się z Tobą zgadzam!!! Lecz co do wyższości obrazu SD plazmy niestety nieeee :) Naprawdę ten mój Sharp ma obraz SD nie odchodzący jakością od kineskopów wysokiej klasy. Do czerni można się troszeczkę przyczepić, a do reszty kolorów nie. Ja wybrałem LCD jeszcze z jednego ważnegogo powodu - duże przeszklone powierzchnie + akwarium centralnie na przeciwko telewizora. Odblaski przy plazmie by mnie zabiły :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Jeśli ogładasz z 5 metrów to jeśli chcesz poczuć te full HD to potrzebujesz około 100 cali. U mnie przy 46 calach full HD daje "czadu" przy oglądaniu z 1 metra więc przy 5m "szału nie będzie" :):D:D

Po pierwsze nie zmieściłbym na ścianie tylu cali(aż tyle miejsca nie zostawiłem:D

Po drugie może i byłoby 100 cali, ale zostaniesz sposorem ?:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do poczytania "o wyższości świąt...." : http://www.plazma-lcd-fakty.pl/

pozdrawiam,

makii


No i zalane...

570l + 200l sump, 2xTunze6101, 2x150W + 4x54W T5, 2xRedDragon 4500, Profilux 3ex, BK200 i parę innych drobiazgów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciekawy temat nie myślałem że pojawi się tutaj :), jestem przed kupnem, i dotychczas byłem za technologią LCD FULL HD 100 Hz, a teraz zam nie wiem ...

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S_Y_N_E_K :

Witam,

jadę w sobote zamawiać telewizor LCD oczywiście full hd, ale kurcze do końca nie wiem jaki brać. Bardziej skłaniam się ku 46 calom, ale 40-tka też dałaby rade. Od telewizora do miejsca z którego oglądam tv jest ponad 5 m. Co moglibyście mi polecić, bo napewno są na tym forum, którzy w tym siedzą :)

Kup taki aby miał jak najwiekszy kontrast np 15000:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast jest pojęciem wzglednym i nie należy sugerowac sie opisem tylko porównac obraz na własne oczy. Własnie firmy to wykorzystały i przescigaja sie w wypisywaniu bzdurnych wartości np 25000:1 . Taki kontrast wogóle nie istniej . Własnie w takich wyjetych z kosmosu danych specjalizuje sie samsung. Dlatego przy wyborze produktów tego producenta zalecam dokładnie zbadać obraz a nie opis na papierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda tego też się dowiedziałem że nie należy sugerować się danymi w opisie bo to podobno zwykłe chwyty marketingowe

Andrzej zabiłeś mi klina :)

to teraz do Ciebie trzeba jechać i oglądać LCD a nie akwa :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ,że trzeba na własne oczęta .Sugeruje aby miał jak njwiększy kontrast ,przygladałem sie akurat ostatnio takiemu tv lcd jeden był 5000:1 i 15000:1 zdecydowanie jestem za 15000:1, t tak wszystkie czesci to made in china tylko opakowanie inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Moj ojciec ostatnio kupil Bravie 40 cali. Najpiekniejszy obraz jaki w ogole widzialem, to bedzie chyba moj nastepny zakup :) Moge sie dowiedziec jaki to jest dokladnie model, jakosc obrazu po prostu rzuca na kolana: kontrast, nasycenie, szczegoly...

Aquamaniac tutaj sie zgodze , kolorki sa super ! , tylko jesli chodzi o funkcjonalnosc pilota to niehc ich szlag trafi :) nie ze wszystkich pozycji przerzuca programy :) (chyba ze akurat mnie sie taki trafil ten pilot :/ (wymiana bateri niczego nie zmienia ) jednak pomimo tego "bledu" nie chcial bym innego TV tylko wlasnie Bravia , plazma sie strasznie grzeje , duzo pradu ciagnie , po za tym slaszalem ze cos sie tam wypala w plazmie i juz poznije to nie jest to samo , wiec napewno nie zaluje ze kupilem LCD .

pozdr..


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.