Skocz do zawartości
Magdallenah

Moje pierwsze kroki-a raczej tylko zamierzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie ma co gratulować , akwa Andrniewa jest po prostu przepiękne ! Chciałbym aby moje było namiastką przynajmniej części jego zbiornika :] w czwartym linku wydaję mi się że na środku akwarium na dnie z pod piachu wystaje kawałem jakiejś podkładki ze spienionego pvc czy pcv. Akwarium ładne , podkładka pod skałę psuje jednak efekt końcowy. Ja postawie skałę na szkle :haha


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sakato

Ustawisz kilka kamieni jeden na drugim, a pod ten na samym dole dostanie sie ziarenko piasku... Nawet nie chce mi sie liczyc tego punktowego nacisku - ile to bedzie ton na metr kwadratowy...:)

@Magda

Przede wszystkim musimy Ci podziekowac za wiadomosc, ze nas kochasz.:)

Jest to dla nas owszem, nawet wazne, ze nie tylko TMK lub Ewa nas kocha.:)

W zasadzie, biorac pod uwage nasze walory, jest to calkiem normalne.:)

Tak tylko na marginesie : nie wiem jak wysokie planujesz akwarium, ale wody w nim bedzie kilka cm mniej niz calkowita wysokosc szkla, i jak jeszcze dasz 10 - 12 cm piachu to moze sie okazac, ze dla ryb zostanie 30 cm miedzy dnem a powierzchnia...

Twoj wybor DSB jako filtra jest jak najbardziej o.k., tylko uwzglednij to kupujac odpowiednio wysoki zbiornik.

Trzeba bedzie tez pomyslec o panelu lub sumpie...

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i do tego warto rozpatrzyć straty moralne, jakie się ponosi patrząc na DSB w akwarium :) 12 cm piasku przy przedniej szybie nie wygląda zbyt estetycznie (szczególnie po jakimś czasie gdy DSB pracuje już pełną parą).

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alef, straty moralne można pominąć odpopwiednio wcześniej wszystko planując, akwarium zrobić o 10cm wyższe i przy obudowie całego baniaka zasłonić dsb :) chyba niejest to wielkim kłopotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo DSB zrobic w sumpie...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani co do stawiania skały na szkle , u siebie chce zrobić tak:

Skała na szkło bez piachu, poczekam aż zbiornik nieco dojrzeje, wysyp glonów itd. Jak się wszystko uspokoi to chce sypnąć na 12 cm piachem - DSB na dno i na tej warstwie postawić skałę, tak to w teorii zaplanowałem. Dopiero po tym chcę wpuścić jakieś ryby. Z tym że nie wiem czy po wsypaniu takiej warstwy LS nie będzie znowu jakiegoś okresu przejściowego, czy jakiegoś małego dojrzewania zbiornika czy poprostu trzeba poczekać aż woda się wyklaruje i można zwierzaki wpuszczać :)


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSB pod skałą może ci w przyszlosci sprawiac pewne problemy. Nie lepiej zrobić tylko z przodu ? (tu gdzie nie ma skaly).

Pozatym DSB na 100% piowierzchni akwa jest wg wiekszosci speców od DSB poprostu zbyt duze.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra chłopaki, a gdybym dała tylko taką cięnką warstwe?

A czy jest sens robić akwa bez sumpu? ja mogę zrobić sump, ale taki mały, bo nie mam miejsca na większy :) może być sump koło akwa, z dołu? ile litrów powinien mieć? Jak go wogule skonstruować?

Mam już szafke na której będzie stało akwa :D

Pozdro


W trakcie tworzenie akwarium morskiego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz zrobic sump to najpierw kup caly sprzet (odpieniacz, pompa itp) a potem pod ten sprzęt zaplanuj sump. Mozesz zrobic mala komore na DSB (komora 'idealna' powinna miec ok 30% powierzchni akwarium). Wydaje mi sie iz robienie sumpa TYLKO do schowania sprzetu nie jest najlepszym rozwiązaniem - jak sie ma sump to warto w nim zrobic albo DSB albo gloniska - niech to przetaczanie wody w gore i w dol ma jakis wiekszy sens poza odpienianiem.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magda

Sump raczej robimy w szafce pod akwa. Wiadomosci na ten temat jest tu tyle, ze lepiej ich nie czytaj, bo sie nam przy nich zestarzejesz :).

Zeby go zrobic, musialabys sie usmiechnac do jakiegos kolegi z Zasadniczej Szkoly Zawodowej. Tylko musisz sama znac juz teorie. :D Sama sie nie mecz :D.

Mozesz tez pomyslec o panelu tym bardziej, ze akwarium nie jest az tak duze. Ten dasaz rade sama wykonac. Tam moglabys schowac sprzet a i brudna woda powierzchniowa szla by grzebieniem prosto do odpieniacza.

Gdybys nie robila DSB to piasku wystarczy 1-2cm.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszystkich na Forum .... od jakiegoś czasu również planuje założyć własne akwarium morskie .... tylko mam 2 zbiorniki do wyboru albo 60litrów albo 200litrów tylko wlanie nie wiem ktore wybrac? czy chłodziarka jest potrzebna? .... poniewaz jest to bardzo drogie użądzenie przewyższajace znacznie koszt wszystkich innych i jak widze naprzykład w tym temacie to magda nie planuje jej zakupu. I tak apropo jak idzie zakładanie akwarium u pani poniewaz jestem tez z niedaleka (jaworzno) ma pani moze tam jakies przyjazne i tanie sklepy w krakowie ze sprzetem?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bier to 200l bo inaczej jak wezmiesz 60l to w ciagu roku z mienisz na 200 :) i szkoda podwojnego wkladania kasy

chlodziarka sluzy do chlodzenia wody :D jak masz za duzo sprzetu za duzo oswietlenia i sie wszystko za bardzo grzeje (czytaj to wszystko grzeje wode w akwarium) to albo sobie radzisz dajac butelki pet z lodem do sumpa, albo kupujesz klime do pokoju albo wlasnie kupujesz chclodziarke przez ktora idzie woda z akwa i sie ochladza :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filawandrel

Ze tez Ty sie boisz ze wywolasz burze po takiej odpowiedzi, ze chlodziarka sluzy do chlodzenia.:) Ja popieram te wypowiedz!:D

@Domat

Ja mysle, ze gdy u pani Magdy woda w akwarium bedzie za ciepla, to chlodzenie odbywac sie bedzie za pomoca pokojowego wiatraczka, dmuchajacego miedzy lampe a powierzchnie wody.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.