Skocz do zawartości
Lotnik

Powitanie i do rzeczy: Stawiam 500L rafy

Rekomendowane odpowiedzi

Hm, ciezko powiedziec, bo innego na NH3 nie uzywalem. Po dwoch tygodniach z gorka NH3 z kosmosu zrobilem NO3 i NO2, ktore wyszly na praktycznie zero i odpuscilem sobie dalsze testowanie NH3. Na pierwszym miejscu pozyczylbym test od innego akwarysty z okolicy lub zrobil swoim test solanki. Ale nomen omen pewnie i tak masz wysokie NH3 jak skala tak smierdziala :)


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Lotnik Jak tam Twoja skała ?poukładałeś już? może jakieś fotki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Więc przedstawiam baniaczek po nie wielkim remodelingu (Ale to jeszcze chyba nie to o co mi chodzi):). Tylna szyba pokryta jest częściowo osadem z piachu ale dzisiaj wielkie sprzątanie i podmianka 50L więc osad zniknie.

baniakremo1ib4.jpg

Coś się dzieje w zbiorniku bo amoniak spadł do 0.2mg/l natomiast NO2 i NO3 jeszcze kosmos, a i odpieniacz znacznie mniej syfu wywala. No ale to dopiero 2 tydzień. Światło świeci 5,5h/d. Glonów narazie brak ale czekam cierpiwie.

He, he Tom Wildtom miałeś racje z tym szlakiem. Trafił mnie przy pierwszym myciu mixera, a reaktora jeszcze nie uruchomiłem.

Zanim uruchomię reactor przetestuję płyny Grotecha, a może i samego Ballinga. Ale tu mam jeszcze trochę czasu na decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z wielką uwagą śledzę Twoje poczynania w akwa , ponieważ posiadam zbiornik o podobnych wymiarach (125X65X65) i kiedyś też będę go zasiedlał. Twoje akwa. zapowiada się bardzo ciekawie i może coś zmałpuje, ( chodzi głównie o ułożenie skały ,a w przyszłości rozmieszczenie koralowców ) oczywiście jeśli nie będziesz miał sprzeciwu .Już mi się podoba ułożenie skały .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja też czytam z uwagą, bo za 2-3 miesiące zakładam bardzo podobne akwa

Lotnik: powiedz jak wygląda sprawa cyrkulcji ?? dobrze ci wode mielą te tunze czy tak trochę mało ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JerzyB dzięki za wsparcie. To ułożenie skały mimo że po remodelingu to nadal dość spontaniczne jest. Ale chyba mi się podoba. W tym momencie jest 75kg i wydaje mi się że większej ilości już bym nie zmieścił.

Co do koralowców to jeszcze trochę poczekamy.

@MIQ Jeżeli planujesz założenie baniaka na skale z importu to proponuję przełożyć na późną wiosnę jak będzie można na tydzień wszystkie okna otworzyć. Nigdy nie wiadomo jaka skała się trafi. Moja waliła równo po całym mieszkaniu. Azyl był tylko w sypialni. Powodzenia.

Co do Tunze to wydaje mi się że znalazłem ustawienie optymalne, gdzie ruch jest chyba w znacznej ub pełnej objętości i nie podrywają mi drobinek piachu. Bywało tak że potrafiy mi przepchać spore ilości piach przez noc przy niewłaściwym ustawieniu.

Proces uruchamiania przebiega narazie wzorcowo pod względem chemicznym. Odpieniacz wywalił co miał wywalić, a ostatnio musiałem mu odnieść poziom wody bo słabo pienił od kilku dni.

Wczoraj przyłważyłem jakieś zielone formy życia (pewnie glony wreszcie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będę miał piachu to więcej cyrkulacji mi nie przeszkadza :) kwestia czy 2x6100 to nie za mało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiQ, Tobie moze nie, ale jak przesadzisz z cyrkulacja to ciezko bedzie na skale znalezc miejsce na korale tak, zeby im prad wody tkanki nie zdzieral. (nadgorliwosc gorsza od faszyzmu, jak ktos tu kiedys napisal :)) - przetestowane na wlasnej skorze :D

Tomek, piszac ze Cie trafi szlag mialem na mysli raczej upierdliwosc dzialania reaktora i mixera :D. jak sobie wpuscisz do akwarium wode sodowa przez reaktor albo rozjedziesz pare razy KH/Ca przez to samo urzadzenie tudziez rozwalisz ph przez mixer to szybko zasadzisz i jednemu i drugiemu kopa. jakakolwiek korekcja KH lub Ca przy reaktorze to droga przez meke, doprowadzenie jednego do idealu skutkuje zazwyczaj rozwaleniem drugiego :/

ale ale ... b. ladne ulozenie skal :yes


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

historia o skale i zyjatkach zywych jakby martwych przypomina Monthy Pythona jak sprzedawal zdechla Papuge tylko spiaca :D, ja swoja skale odbieralem zaraz po przyjezdzie z lotniska i pachniala glonami i morszczyzna, a przed wlozeniem ja oczyscilem szczoteczka do zebow z roznych gabek i innego swinstwa, nie przyuwazylem tylko krewetki modliszkowej :D, dojrzala calkiem szybko


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lotnik. Jak twój zbiornik wyglada teraz?


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.