Skocz do zawartości
Michael

Dendrochirus zebra

Rekomendowane odpowiedzi

Jest kilka postów na temat tego gatunku, nie znalazłem konkretnych informacji na jej temat najbardziej interesuje mnie czy faktycznie zjada wszystkich współmieszkańców mniejszych od siebie rybka strasznie mi sie podoba. Z drugiej strony nie mam zamiaru wpuszczać kata do swojego akwa. Czy ktoś ma lub miał właśnie ten gatunek?


250l+50l, ośw. 6x39w, cyrk. Tunze 6025 i 6045, obieg Aquabee 2000 l/h, odpieniacz Jag+Aqua Medic PH 2000 l/h igła, sterownik skalar, LR ok. 17kg, LS 18kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jest to jedna z skrzydlic, więc albo będziesz miał piękną rybą ale tylko jedną :), albo kilka miej pięknych.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle, że w jednym z postów ktoś pisał, że trzymał ją razem z błaznami i jedynym problem jaki miał to karmienie, bo przeganiała inne ryby, zresztą pytałem w reefshopie i mówili ze nie powinno być problemów dlatego też pytam, bo zdania są podzielone


250l+50l, ośw. 6x39w, cyrk. Tunze 6025 i 6045, obieg Aquabee 2000 l/h, odpieniacz Jag+Aqua Medic PH 2000 l/h igła, sterownik skalar, LR ok. 17kg, LS 18kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część osób twierdzi (w tym ja, z doświadczenia na innych gatunkach), że tego typu ryby należy wpuścić jako młode, nie wyrośnięte egzemplarze na samym końcu, kiedy inne ryby już się zaaklimatyzowały. Uczą się wtedy nijako, że ta rybka jest za duża, nie stanowi pokarmu, i pomimo że sama wyrośnie traktuje inne jako wyposażenie akwarium.

Ale zapomnij o wpuszczeniu potem jakiejkolwiek innej, nowej ryby czy krewetki - potraktuje jako pokarm. Takze każdy nowy przychówek.

No i poza tym musisz się liczyć, z tym, że powyższego nie czytały, i głodne zjedzą któregoś ze "stałych" mieszkańców. - tego wykluczyć się nie da. Ryzyko jest mniejsze, ale przecież ciągle istnieje.

Możesz właśnie ją oswoić, ale nie zapominaj że ciągle jest to drapieżnik.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - ma toksyny.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szkoda mi robić tematu o tym samym .

Więc moje pytania czy ta ryba nadaje sie do 250 l i czy zje ślimaki i rozgwiazdy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie nadaje się do 250 L bo rośnie dość duża, a małe egzemplarze trudno kupić. Nie będzie zjadała ślimaków i rozgwiazd bo to nie jest to czym się żywi...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co czytałem to w akwarium 10-12 cm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle, że w jednym z postów ktoś pisał, że trzymał ją razem z błaznami i jedynym problem jaki miał to karmienie, bo przeganiała inne ryby, zresztą pytałem w reefshopie i mówili ze nie powinno być problemów dlatego też pytam, bo zdania są podzielone

Moja skrzydlica zyje w symbiozie z blaznami, krewetkami i anthiasami. Doswiadczenie uczy, ze jezeli ma przestrzen i jest regularnie karmiona to nie wykazuje wiekszego zainteresowania obsada. Z ciekawostek moja skrzydlica czasem zywi sie slimakami, to troche dziwne bo pisza, ze dieta skrzydlic niewiele ma wspolnego z tymi mieszkancami zbiornika

Pzdr

M


250x110x80. Odp: BK 400. Pompy: 6x Koralia 8 + 2x Koralia 4 + 2x Tunze 6105 + Wavemaker. Obieg: 2x New-Jet 8000. Oswietlenie: Giesemann Spectra 3x250 + 4x80 i Giesmann Spectra 1x250 + 2x24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.