Skocz do zawartości
dany

Clavularia nie rosnie - dziwne ale dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu nie rosnie u mnie clavularia, nie to zebym jakos specjalnie tego chciał :) ale to jest bardzo dziwne, twarde rosna jak oszalałe na stanie cladeilla i sarco i tez rosnie.

Co moze byc przyczyna?

Parametry ok, no moze Ca za wysokie 580, ale walcze z nim juz chyba z 4 miesiace.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dany

Mozesz byc na 100% pewien, ze cos z woda jest nie tak. Sprawdz innym dinksem zasolenie i dobrze przetestuj wode. Tu troche za duzo Ca tam za malo Mg itp. i na odpowiedz starczy Ci doswiadczenia :)

Jak woda bedzie o.k. to po tygodniu sie otworzy.

Moze za slaby prad wody i sie zamulila ?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani, zasolenie 1023, na kilku dinksach. Zastanawia mnie jednak dlaczego twarde rosna pieknie a tylko clavularia fiksuje.

Tylko z Ca mam odwieczne problemy reszat KH - 6 Mg 1260, NO2- znikome PO4 znikomie -działa filtr na PO4.

Przestawiałem ja po całym akwa kilka kawałków i nadal nic.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec, bo jak piszesz inne miekkie sa o.k. Moze jej pierwszej zaczyna brakowac pozywienia ? Albo tak reaguje na to podwyzszone Ca ? Moze cos ja skubie lub po niej chodzi ?:)

Mieszkasz w Krakowie. Moze znajdziesz kogos, kto przyjmie od Ciebie szczepke tej clavularii i po kilku dniach lub tygodniach zaobserwujesz roznice i wyciagniesz wnioski.

Clavularia wyglada b. fajnie ale w jednym zbiorniku z twardymi moze troche przeszkadzac. Nie wiadomo co lepsze. Moze powionienes sie cieszyc ?:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że Claularia potrzebuje pewnego stężenia NO3 żeby rosła optymalnie (zresztą jak wiele miękkich). U mnie cały czas jest na poziomie 5mg/l i nie nadażam wywalać tego chwasta do kibla.

Rośnie mi to nawet w sumpie gdzie jest nad nią gęsto od cheatomorphy i świeci tylko 1 świetlówka 24W.

Już dojrzałem do tego żeby wypierdzielić całą skałę na której jest choć kawałek clavularii i wsadzić nową skałkę (tylko poczekam aż zadusi mi plagę palythoa która jest moim kolejnym utrapieniem)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dany - mam to samo. Clavularia nie chce za chiny rosnąć a za to np. Xenia rośnie jak chwast i zaczyna mi opanowywać zbiornik.

Nawet Seriatopora rozrasta się szybciej niż Clavularia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk, ale jak poniesc NO3 wyłaczyc odpieniacz ? Rozumiem ze to chwast :) ale wiesz, uwazam, że jest cos nie tak skoro wszystko nie rosnie jak powinno.

@rpp u mnie jest to samo xenia rosnie twarde rosna a clavularia nic.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK a kiedys chciales mi podeslac chwasta to sie przypominam :)

U mnie onegdaj na samym poczatku wyginela i klapa. Ostatnia proba zainstalowannia skonczyla sie tym ze mi ja wieloszczety skonsumowaly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.