Skocz do zawartości
dino35

Swietlowki Sylvani

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy ktos z forumowiczow ma doswiadczenie z akwarystycznymi swietlowkami sylvani???

chcialbym zastosowac w zbiorniku 1 szt. coralstar....(juz pochlebnych kilka opini czytalem )jako aktyniczna oraz 2 szt.aquastar (10000K)....swietlowki oczywiscie w wersji T5.......

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm......widze ze chetnych nie ma...:(....sam musze zostac specem od sylvanii....patrz kupic i pozniej sie dzielic dannymi....."selawi..kak gawarjat starożitnyje francuzy".:()

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio zakupiłem z Sylwina T5 nie mam jeszcze własnego doświadczenia, ale w momencie zakupu bardzo dużo na ten temat rozmawiałem z fachowcami i jeden wniosek nie ma sensu przepłacać za świetlówki znanych firm, nie ma żadnej różnicy w jakości. Jeżeli będziesz potrzebował to mogę ci podać adres gdzie można ja kupić w bardzo dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@siatkarz

dzieki....

mozesz mi na priv podeslac adres tej firmy...chciaz ja juz sobie zamowilem......ale przynajmniej ceny sobie porownam...

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli kots potrzebuje to moge podeslac cennik t5 ktory dostalem od dystrybutora.....ceny sa bardzo konkurencyjene w porownaniu do innych producentow...tyle moge powiedziec..ponizej 2 przyklady ..swietlowek 24 w (te mnie akurat interesuja....(do cen 22% vat-u nalezy dodac)

pozdr

AQUASTAR T5

FHO 24W/174

27,97 zł

CORALSTAR T5

FHO 24W/Coralstar

27,97 zł


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Faktycznie ceny super musze sie wybrac do Gollandu i zlozyc zamowienie. Czy 24W to najmniejsza moc z akwarystycznych T5 czy moze sa mniejsze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z t5-ek akwarystycznych gro-lux-y sa jeszcze 8w 13w ale te raczej nie do solniczki....... na roslinki ok...czyli raczej slodki baniak. jakies holendersie akwarium...(chociaz moze ktos ma inne zdanie)

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje biale sylwani i jestem bardzo zadwolona (gorgonie i inne b.dobrze sie otwieraja).Nie ma co kupowac 2 razy drozszej arcadi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t5-ki 8W...maja 288mm taka inormacje znalazlem w necie...tylko cholera wie czy to dlugosc z trzonkami czy bez

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 W powinno mieć 295,4 mm do końca trzonka (302,5 mm do końca "bolców" )

PZDR

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dlugosci t5 to akurat siedze w temacie i okazalo sie ze akwarystyczne t5-24waty-55cm, roznia sie okolo 1cm od przemyslowych ktore maja ok54cm.

Nie majac fizycznie akwarystycznych wzorowalem sie na przemyslowych (myslac ze to jakies zaokraglenie podawane w sklepie netowym), zrobilem oprawe ktora poszla do kosza:)

Czy wiecie cos nt ATI aktynicznej, w necie podaja ze 24w ma 60cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek...ale pytanie bylo o 8 watowa t5-ke a nie o 24 watowa o ktorej piszesz

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, sory, ale stawiasz lampke wiec chcialem zasygnalizowac;)

Juz ide zmierzyc 8watowa...moja ma 287mm, a z bolcami 302.

Czyli ma tyle samo mocy i dlugosci co przemyslowa t5-8wat. Mam 8watowa power glo i przyznam ze zbyt mocno nie swieci (przynajmniej slabiej niz zwykla t8-15wat)

T5 do morskich sa wykokonane inna technologia niz zwykle swietlowki, maja wieksza moc przy podobnych dlugosciach (patrz post powyzej;)).

Stawiam lampe 2razy39 i 4 razy24 wat, jak skoncze to dam znac co warte takie swiatelko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.