Skocz do zawartości
Daniello

moje 160 L (już 9 miesięcy!)

Rekomendowane odpowiedzi

Pozbyłem się większości miękkich, poprzestawiałem skałę, akwarium dochodzi do siebie, jednak w toni pływa jeszcze sporo syfu, który nazbierał się w martwych strefach za skałą, teraz nic nie dotyka do szyby, pompa wydmuchuje wszystko zza i spod skały, koralowce zaczynają się "polipować".

1864-p1040494.jpg

1864-p1040495.jpg

1864-p1040500.jpg

1864-p1040503.jpg

1864-p1040506.jpg

porites karaiby

1864-p1040504.jpg


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neno przy poprzedniej aranżacji zbierało się dużo syfu przy tylnej szybie, którego w żaden sposób nie było można odessać, koralowce zaczęły wchodzić jeden na drugiego, zaczęło śmierdzieć z akwarium, nie wiem czemu, może w wyniku walki chemicznej, rybki zaczęły odpływać na wielką rafę, musiałem przebudować, coś za coś, ale teraz przynajmniej każdy koralowiec ma swoje miejsce i nikt nikogo nie drażni.


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce byc zle odebrany ale mam nadzieje ze masz juz na oku nowy dom dla tego gigantycznego pokolca?

Juz zoltek byl bardzo zlym pomyslem w tak malym zbiorniku, ale to juz jest "lekka" przesada...


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, planowana jest niedlugo przeprowadzka, narazie pokolec ma 11 cm, czuje się dobrze, ale widząc jego apetyt muszę się streszczać z przygotowaniami zbiornika, w październiku będę miał większe mieszkanie, akwarium stanie w salonie, myślę na początek 600 litrów wystarczy?


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no to zmienia postac rzeczy :) Oby tylko plany wypalily, i nie pisze tego zlosliwie, bo sam przez rok planowalem powiekszenie, ktore ... sie opoznilo rzecz jasna o pol roku, az musialem oddac zoltka, ktory zreszta wygladal rewelacyjnie. Lepiej niz moj obecny, a odchowany we "wiaderku", ale to juz temat na inna rozmowe.

Pozdrawiam.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa już zalane, jak narazie kranówą, 570 litrów :strutin

1864-570.jpg


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze nie jest efekt końcowy, ale sie staram :strutin


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe...

sąsiadka już była zaniepokojona szumem lejącej sie wody i przyslala nam swojego wykonczeniowca na gore zeby sprawdzil czy przypadkiem nie plywamy sobie po salonie :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz akwarium wygląda tak:


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium ladne ale bardzo mi sie podoba calosc aranzacji i zabudowy.

pozdr

darek


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium do połowy jest wpuszczone w ścianę, ma głębokość 80 cm, 40 cm wystaje spoza ściany, efekt jest ciekawy, jednakże troche to przeszkada w grzebaniu w kominie :)


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) świetnie wkomponowane,Daniel pewnie długo nad tym myślałeś,na pewno ciekawie wygląda na żywo efekt głębi,w kominie nie często się grzebie jakoś dasz radę,dla mnie super efekt :)

Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po większych perturbacjach i zmianie ustawienia skał akwarium powoli wychodzi na prostą:

1864-p1050866.jpg

1864-p1050877.jpg


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale piękne, pozazdrościć :)

Ale nie ciasno troszkę tym pokolcom ?


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze one są rozmiaru xxl, ale w 570 litrach jeszcze jakoś się mieszczą, stopką się nie sugeruj, muszę ją zmienić :)


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omg, to ten Naso (zgadłem?) musi byś olbrzmi :)

Karmisz go łyżką, chochlą czy już łopatą ? :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to naso brevirostris, ma ok 30 cm, jest u mnie od 4-centymetrowego malucha - maszynka do jedzenia - karmić prosto z betoniarki :)


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę, że masz w akwarium wargatka Thalassoma lunare? Powiedz mi jak Ci się ona sprawuje w baniaku??

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam Ci się, że nie jestem zadowolony z tej rybki, owszem, koralowców nie zaczepia, ale po wpuszczeniu jej do baniaka krewetki wychodzą dopiero w nocy, błazny mogą zapomnieć o tarle, wargatek wyjada składaną ikrę, także nie jest to ryba najspokojniejszego żeru - ale innych ryb się nie czepia, powyjadała mi wszystkie mini wężowidła, zauważyłem że zagląda do muszli małż, także chyba tridacna razem z lunare to nienajlepszy pomysł.


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniello :):):) świetnie wyglądają Twoje olbrzymy,szkoda że błazny mogą zapomnieć o tarle pamiętam że robiły to cyklicznie,tak to jest z tymi wargatkami,więcej fotek


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.