Skocz do zawartości
wildschek

Acropora sp. Zmienia kolor ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam takie pytanie od jakis dwoch tygodni zauwazylem , ze acroporki szczepki ktore kupilem jako mocno fioletowe nagle od podstawy zaczynaja robic sie zielone-fluo w sumie dosc fajny ostry kolorek ale pytanie dlaczego ta sie dzieje i co jest przyczyna ????Druga szczepka ta sama jest dalej fioletowa choc nie tak mocno jak do mnie przyszla .. a ta cos zdziwaczala calkiem. Ladnie otwiera polipki i niby wszystko jest ok rosnie ale ta zmiana koloru jest zadziwiajaca , co moze byc powodem ?


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczya? hmm moze to byc zmiana oswietlenia


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co z oswietleniem ? Chyba nie jest zbyt slabe w koncu ponad 400 W na baniaczek lekko ponad 300 Ltr. Wprawdzie same T5 - Chyba ze jakosc oswietlenia ? mam dos duzo aktyniki a wyglada to tak..

Faktem jest ,ze jakies ok miesiaca temu zamienilem jedna biala 54 W - AM 10000K Reef White na swietlowke 54W - AM ReefBlue ale czy to moze byc powodem ? W tej chwili moje oswietlenie to ;

3 x 54W ATI Actinic

1 x 54W AM Reef Blue

2 x ATI Aquablue tj. ok 15000K

1 x 39 AM Reef Blue

1 x 39 ATI Aquablue

-------------------------------

R = 402 W


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn zmiany koloru może być wiele. Oświatlenie masz dobre więc to możemy wykluczyć. Najprawdopodobnie masz wyższy poziom żelaza , stąd zmiana koloru na zielony. Nie napisałes czy szczepki sa z hodowli czy z odłowu , bo to tez ma znaczenie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@wildschek nie chodziło mi o moc oświetlenia, lecz o jego konfigurację, napewno różni się od tej w której były trzymane dotychczas, choć tak jak napisał Andrzej mogą być inne przyczyny, np: ktoś używał metody Zeovit.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ach no fajnie zebym to ja wiedzial skad sa szczepki , kupione na forum wiec z hodowli ..

#andrniew mowisz , ze swiatlo ok ? to dobrze a co z tym zelazem ?

Testu nie mam wiec nie powiem czy jest za wysokie - a w ogole jak to mozliwe skoro woda po TDI ma "O" regularnie zmieniana zywica DI prefiltry tez , wiec co jest grane ?


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

# no ok ale czy to bedzie mialo wplyw na ich samopoczucie ? czy zostawic tak jak jest ? Inna Acropora dla przykladu z Reefshopu chyba Acropora nana - SuperBlue ktora byla dosyc dawno kupowana wybarwila sie na super niebiesko i kolory jej sie poglebily no ma sie naprawde super a ta fioletowa kupowana na forum... byla naprawde fioletowa prze pierwsze 2-3 tygodnie a teraz jest gora filotowa a dolem zielona w kolorze fluo he he .. i co z tym robic ?


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To IMHO normalne ze Acry zmieniaja czasami kolor, sam to u siebie czesto obserwowalem, moim zdaniem nie ma sie czym przejmowac.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

u mnie podobnie część akropor zmieniła kolor na zielony, ale nie wszystkie, część została fioletowa lub niebieska. Więc chyba nie należy się tym przejmować ale może niech mądrzejsi się wypowiedzą ;]

Pozdrawiam


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli stracilaby kolor to bylby powod do zmartwienia - wystarczy, ze przestawi sie korala pod inna swietlowke w tym samym akwarium i jest inaczej po miesiacu. tak wiec delikatne zmiany odcienia lub samego koloru to rzecz normalna, chociaz zmiana zabarwienia kilku roznych odmian, "z natury" o roznych odcieniach niebieskiego lub fioletowego na taki sam zielony budzi juz pewne zastrzezenia co do jakosci swiatla i wody:) pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , nie nie na szczescie wszystkie pozostale akroporki sa ok i nie zmieniaja barwy sa ladne zywe kolorki , tak jak pisalem czuja sie swietnie jedynie ta jedna cos swiruje choc nie jest to dramat bo jak sie wybarwi na ten fluo zielony tez bedzie super , ale jest to co najmniej dziewne bo byla mocno fioletowa ..i kupowalem ja z zamyslem ze taka zostanie ale coz kolory fioltowe zbladly a od dolu w zasadzie od tej strony gdzie pada na nia swiatlo robi sie mocno zielona fluo .. a moze ja przestawic w inne miejsce ??


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.