Skocz do zawartości
tytan69

gatunki które można rozmnożyć w akwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkoch chciałbym aby powstała lista gatunków zwieżąt które można rozmnożyć w akwarium wyglądająca w następujący sposób

-Gatunek

-zdjęcie(jeżeli jest możliwość jego wykonania)

-poziom trudności

-dodatkowe informacje względem "hodowli"


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zaczynamy

podziel na 2 czesci :) koralowce (wszystkie sie chyba da rozmnozyc w akwarium poprzez szczepki :)) i rybki (zaledwie pare gatunkow) i bezkregowce (wiekszosc slimakow bezproblemowo - mam na mysli slimaki nazywane potocznie "turbo", z krewetkami to juz raczej problem)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tytan :) --- ja chcialbym miec samolot :)..

zrob sam te liste - chetnie popatrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZiZi :

tytan :) --- ja chcialbym miec samolot :)..

zrob sam te liste - chetnie popatrze

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze, tutaj jest taka lista, raczej nie mamy co sie meczyc z robieniem wlasnej.

Jak ktos ciekawy to tutaj mamy strone chyba najwiekszej w tej chwili incjatywy majacej na celu zgromadzenie obecnej wiedzy na temat rozmnarzania bezkregowcow morskich.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczegolnie z tymi zwieżętami moze byc problem :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta lista z ReefCentral jest mocno niekompletna. W miedzyczasie udaje sie rozmnozyc chyba juz wiekszosc ryb importowanych, problemem jest czesto oplacalnosc, w przypadku niektorych gatunkow problemem jest dostep do swierzej wody moraskiej, bez ktorego nie da sie ich rozmnozyc (L. Debelius np.)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi chyba o mozliwosc rozmnozenia i odchowania w typowym (jesi sa "typowe") domowym akwarium morskim...


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... "typowym"? "Typowy" zestaw do rozmnazania obejmuje hodowle fito, jakiś wrotkow, skorupiakow morskich i wreszcie artemii. Roboty z tym a roboty, w NIemczech co prawda wielu probuje rozmnazac, ale jak widze jak sie ludzie mecza zeby odchowac 5 rybek... Pozostawny to chyba jednak zawodowcom, IMO "normalny" akwarysta morski, majacy prace i rodzine, nie jest w stanie poswiecic tyle czasu i pracy zeby z pozytywnym skutkiem rozmnozyc ryby morskie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właściwie to chodziło mi o polskojęzyczną (całe życie uczyłem się niemieckiego) listę gatunków ryb i skorupiaków rozmnażających się w warunkach akwariowych spożądzoną na podstawie waszych doświadczeń wraz z waszymi komentażami odnośnie warunków w akwa i trudności jakie przyspożuło wam odchowanie młodych (jeżeli się udało jeżeli nie to jak długo wytrzymały i jaka była prawdopodobna przyczyna zgonu niewiem pompa, złe warunki, jakiś drapieżnik) myśle że każdemu taka lista byłaby pomocna


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy w ogole komus na tym forum udalo sie rozmnozyc jakies ryby :) Moze z wyjatkiem balazenkow czy konikow. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest brak odpowiedniewgo pozywienia, te wszystkie wrotki czy artemie to w sumie tylko nedzna namiastka tego co ma do zaoferowania natura...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest ze skorupiakami np. z krabami co do krewetek wiem że jest ciężko ale czy komuś się udało i jeżeli tak to jakie gatunki?


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy plankton z naszych rodzimych wód (oczywiście po oczyszczeniu) wrotki widłonogi i inne skorpupiaki by się nadał??


moje aukcje: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5553339 250L+sump 100L 25kg skały,cyrkulacja 4 kilo,obieg aquabee 2000/1,o?wietlenie 4x39(2x10000k,2xactynic),odpieniacz midiflotor na pompce tetra ap300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest dział rozmnażanie i tam możecie poczytać o forumowych dokonaniach. oczywiscie jest taka szansa, ze ktos seryjnie rozmnaza :haha białobrodego i sie nie chwali, ale niestety taka szansa jest znikomo mala :haha.

wiekszosc "typowych" akwarystow jesli cos w ich zbiorniku rozpoczyna tarlo raczej sie chwali na lewo i prawo bo i w sumie jest czym : oznacza to , ze wlasciciel stworzyl naprawde sprzyjajace warunki w swoim zbiorniku i zwierz czuje sie na tyle dobrze, ze postanowil sie powielic.

wiec jesli najwieksze polskie forum w dziale rozmnazanie zawiera to co zawiera tzn, ze mniej wiecej wlasnie taka jest sytuacja w akwarystyce morskiej, a powody opisal niejaki Aquamaniac.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temu wszyskiemu byla pompa a szczegolnie zle warunki :) no i drapieznik...

szcegoly:

pompa - 20 zgonow

zle warunki - 45,5 zgonow

drapieznik - 120 zgonow

..reszta zyje i ma sie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, nie przesadzajmy. Az tak zle to ( chyba nie jest) :) Zawsze znajdzie sie kilku psychopatow co postawia sobie za cel rozmnozenie czegos. Problem taki, ze w Polsce takich chetnych jest malo, co sprawia ze tym trudniej zdobyc np. wrotki albo orzeski. Nie mowiac o tym, ze ryby poparowane pojawiaja sie w handlu dosc rzadko. Ale z czasem powinnismy nadgonic :) Zreszta nawet w chwili obecnej kupowanie takich Pterapogonow z odlowu to niezle pudlo, bo sam znam przynajmniej jednego akwaryste nie majacego problemow z odchowem mlodych. Pozdrawiam,

M. Kawecki


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquamaniac ja rozmnożyłem :) coś łatwiejszego niż błazny czy koniki.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab jeśli to masz na mysli, to je też z pełnym sukcesem rozmnażam te stworzenia:D

Podaje parametry mojej hodowli:

KH 10

Ca 440

Mg 1380

Silne światło nie przeszkadza, ledwo wykrywalny poziom No3 i Po4 tez nie:)

Nie lubi zbyt silnej cyrkulacji.

Przyjmuje większość pokarmów dla koralowców.

Idealna dla początkujących

...mmm nazwa wyleciała mi z głowy mmm...:)

Tak w ogóle to średnio podobała mi sie twoja prelekcja "morskie inaczej, ale jednak coś zaszczepiłeś we mnie:)

A mianowicie postawiłem mały zbiorniczek dal nich, moim celem jest wyhodowanie jak największego okazu.

Widziałem kiedyś taką z 10cm wysokości i pięknie wyglądała.

...aha już wiem jak się nazywa Aiptasia anemone:)


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarosławie ja pisałem o rybach :)

Aquamaniac - ano "pyszczaki" ino morskie :) chyba najłatwiejsza ryba do rozmnożenia w morskim.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha...:)


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji super masz awatar :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma na imię Edgar, zaufani ludzie mogą do niego zwracać się Edgarek, Edziuś, Edek, Edziunio, Edziuchna....:)

Twój też jest boski:)

Jak ma na imię ?


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qubab ..prelekcja na + , jedyna wada byla zbyt mala ilosc pytan znawcow tematu . Napewno brakowalo tez sprzeciwow Twojego postepowania(tylko jesli Tobie sie udaje i wszytko jest OK to nawet nie ma jak sie postawic)

Jesli chodzi o rozmnazanie i zapewnienie pozywienia przychowkowi to twierdzenie ze natura , morze, ocean ma zasoby roznych pokarmow a nasze akwa nie wydaje mi sie twierdzeniem błędnym , bo nasze akwa jest miniatura tych akwenów i to co zyje tam zyje i w naszych zbiornikach.Napewno przy rozmnazaniu pomogly by zbiorniki jednogatunkowe, wtedy korale i reszta mieszkancow nie wyzerala by tego co przeznaczone jest dla noworodkow.

Jesli innym sie udaje ( w wiekszosci przypadkiem) to dlaczego nie nam ?

Pozd.

Robert


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz ma na imię Paco (etymologia dosyć długa - lata po mieszkaniu jak "porąbany" ale to słowo na imię się nie nadaje więc było "Paco Rabanne" co po skróceniu dało Paco :), ale reaguje też na "łysy" :)

jamnik ja zawsze z chęcią odpowiem na pytania o ile będę znał odpowiedź, a i na sprzeciw czekam - zawsze twierdziłem że w morskim "jest dobrze jak jest dobrze a nie jak się postępuje zgodnie z zasadami" :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.