Skocz do zawartości
guliwer777

Problem z membraną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po 2 latach postanowiłem wymienić membrane RO i mam problem. Przez pierwszą godzine woda leciała do scieku potem przez 24h filtr był wyłączony i dziś wieczorem puściłem ponownie i TDS pokazuje 150 i nie chce mniej.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przepuściłeś wodę przez sam filtr węglowy przed podłączeniem do osmozy?Jeśli tak to membrana kropnięta, chociaż, czy na pewno nie pomyliłeś wyjść z RO brudnej i czystej wody? Czy masz prawidłowo zamontowany wężyk dławiący?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj reklamować może się uda!

Możesz jeszcze sprawdzić czy działa dławik na ścieku (może jest już do wymiany i przepuszcza zbyt mało wody).

Podmień go chwilowo na jakiś mały zaworek, odkręć prawie

na maksa, ale tak żeby leciała osmoza i po chwili sprawdź TDS-em. Upewnij się czy TDS nie pokazuje głupot najlepiej na kranówie jak wiesz co wcześniej pokazywał.

Jak nic to nie da do do sklepu wykłócać się trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. jakiej wydajnosci jest twoja osmoza? nie ukrywam ze mam dokladnie ten sam problem. po osmozie 150 ppm i nie chce byc mniej.


Carpe diem... za gardlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w jaki sposob powinna byc uruchomiana nowa membrana.ja posiadam ro -4 u mnie woda przechodzi przez pianke POLIPROPYLENOWa 1 mikron nastepnie przez wklad weglowy blokowy potem membrana filtr weglowy liniowy potem di.czyli wnioskuje ze moja membrana tez moze byc walnieta bo wtaki sposob ja odpalalem


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.