Skocz do zawartości
Ben_sage

Wytrzyma taka szafka 200l ?

Rekomendowane odpowiedzi

200lto9.jpg

Mam takie biurko obecnie stoi na nim 112 l.

Biurko jest z okleiny.Akwarium stoi na plycie 2,4cm grubosci.Mam podobne akwarium tzn 160l i plyta strasznie wygieła sie.Oglądając takie szafeczki pod akwarium 200-300l na allegro za 200-300zl wcale nie wygląda to lepiej.Na tą szafke co na zdjeciu wchodzilem przed chwila i stalem na niej generalnie myslem ze 200l by wytrzymało ale czy jak sie zrobi łuk na srodku ? a po bokach bardziej maty docisnie ? Generalnie szkoda mi kasy na szafke bo takie lepsze stoja po 300-400zl w gore.A w planach mialem wpierw 160L dla zebry szt i mysle ze 160 l dało by sobie rade na tym biurku ale 200 to juz nie to samo 100x40x40 i 100x40x50 standart.Taki troszke zagubiony jestem.

Po prostu przy 200l dalbym hepatusa i zebre a tak do samej zebry 160l brakowalo by czegos blue i wtedy zostalby tylko garbik parasema chyba najlagodniejszy...

Myśle czy do naturalnej filtracji bez sumpa dac coś wiecej do 160L?

Obecnie mam mam parke nemo i babke lubiącą odpoczytać pod skalkami.

Mysle czy do tych rybek dodać zebre sama czy zebre i 1-2 garbiki(aby miedzy soba sie zaczepiały).

Wtedy by było 6 rybek z czego 1 wieksza a reszta malutka i myśle ze nie byłby wiekszego problemu bez sumpa.Ilość skały myśle ze nie mniej jak okolice 20kg.

Odpieniacz bedzie zmieniany byc moze za jakiś czas (wpierw chce zaobserwowac jak bedzie sie dzialo na miniflotorku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, za 150 zlotych puszcze Ci metalowy stelaz pod akwarium o podstawie 90x45, znajdzesz stolarza, ktory Ci to obije i masz szafke z miejscem na sump za godziwe pieniadze.

Ja na takim biurku balbym sie cos wiekszego stawiac...


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda mi kasy na sump.

Moj odpieniacz nie zajmuje duzo ani grzalki nie używam ani chlodzenia itp.

Taki bajer by mnie kosztował minimum xxxx bo taniej niema sensu robic dziadowskiego sumpa.

I do akwarium o wym 90x45 niedam 2 pokolcow.

A do 160l przy 5-6 rybkach szkoda kasy na sump.

Narazie mam 112 l koło 12 kg skaly miniflotor babke,nemo parke i krewcie.

I jest zarabiscie czysto.... miniflotorek malo produkuje szitu.A podmiany to 10-12l co 8-9 dni.Wiec przy wiekszej obsadzie o 1-3 rybki i dodaniu minimum 10kg zywej skały nie widze sensu w moim przypadku pchać sie w takie koszty.

kurcze gdybym mial 300 litrow akwa to pewnie bym zrobił panel lub coś zeby zakryc te duze graty.

Caly sump i mebel to ponad 2 tys.

Rozumiem aby nie stawiać na tym 200l bo szkło od podstawy walnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przyjdzie taki dzien, ze docenisz sump :) Ale jezeli juz to kup porzadna szafke, to biurko srednio mi sie podoba.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morzu niema sumpa :) Fakt że w jakims tam stopniu poprawia filtracje.Mam jednak ograniczony dostep funduszy $ ale uważam że bez tego można bez problemu w akwarium do 200L zachowac porządek przy lekkim wkladzie regularnej podmiany wody i oczyszczaniu odpieniacza.

Mnie też sie te biurko nie podoba wiec ostatecznie stawiam 100x40x40

Do obsady tego baniaka dodam z 8kg skałki zebrasomke i kolejna krewetke.

A o jakims garbiku parasema czy cuś pomyśle za jakiś czas zaobserwuje wpierw baniak jak sie zachowuje.

Nie wiem czy chce mi sie pchać w jakis dobry odpieniacz z wirnikiem igielkowym ten moj daje rade ewentualnie zmienie za jakiś czas na midiflotora bo tu peklo mi ten kubek plastikowy jak wkrecalem go na rurke.Narazie jeszcze nie cieknie z niego ale niewiadomo do kiedy hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy odpieniacz jest wystarczajacy czy nie, mozesz okreslic na podstawie testow lub kolorow korali a nie po ilosci brudu w kubku. Podlacz silniejszy odpieniacz, to sie zawstydzisz :D.

Oczywiscie, ze sump to luksus (i chyba jednak tanszy niz 2000 zl) ale takie male akwarium mozesz tez wyposazyc w tanszy panel.

Panel to super sprawa, bo dzieki niemu, ma sie wiecej miejsca w szafce!:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200l na takiej płycie musisz mieć podparte co najmniej w trzech miejscach, najlepiej boki i środek, bo inaczej zrobi się brzuch i nawet jak postawisz na pianę to powstaje takie naprężenie że niekoniecznie od razu ale po pewnym czasie może strzelić dno, a wtedy koszty będą dużo większe......


300l + sump 100l, 55kg LR, 36kg LS, 2xTUNZE 6000, obieg DELTEC HLP 4040,oświetlenie HQI 150W +4 x39W ściemniane, APF 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykręć jej 'plecy' - z OSB 16 mm - gęsto wkręty do blatu i tak spasuj żeby te plecy byly na calej dlugosci oparte dokladnie o podloge - wtedy bedzie git. I jesli sie da to wywal te nóżki, na ktorych stoi to biurko - jak bedzie stalo płasko na tych dolnych powierzchniach to też będzie duzo lepiej.

Na moje oko - spokojnie wytrzyma - mam na podobnym biurku 240L od 3 lat i nic tam nie strzela (oczywiscie biurko z 'pleckami')

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.