Skocz do zawartości
tytan69

krewetki z bałtyku

Rekomendowane odpowiedzi

witam czytałem gdzieś niedawno o bałtyckich krewetkach żyjących i rozmnażających się w akwariach rafowych np. żywiąca się detrytusem P. elegans po ok 3-dniowej aklimatyzacji (gdzie śmiertelność wynosiła jedynie ok 5-10%)krewetki te wydają mi się naprawdę cennym i dobrze wyglądającym nabytkiem do większości akwariów rafowych a teraz moje pytanie czy ktokolwiek ma dostęp do bałtyckich krewetek?


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie krewetki można kupić na giełdzie w łodzi 80 gr. za 10 szt. sprzedają je jako pokarm. miałem ich kilka ale żyły około tygodnia


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem P. elegans, utrzymywaly sie w moim akwarium do roku. Niestety nigdy nie udalo mi sie dochowac drugiego pokolenia tych sympatycznych zwierzakow. Ladne i odwazne wlazily mi na reke przy manipulacjach w akwarium prawie jak czyszczace :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy mógłby ktoś je dla mnie zakupić i wysłać mi je pocztą? Gdyż nie mam /nie znam żadnego miejsca w mojej okolicy gdzie mógłbym je kupić oczywiście pieniądze wpłacę na konto


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w stanie zorganizowac pare sztuk. pod warunkiem ze uzbrojisz sie w cierpliwosc bo pora roku nie najlepsza. a tak wogole to mi udalo sie je (prawie) rozmnorzyc!sa bardzo wytrzymale i tolerancyjne zasolenie 5-40 PSU i temp 1-28 stop. C a w akwariach z wysokim zasoleniem wybarwiaja sie intensywniej. tylko zimno tera i przy brzegu trudno o nie brrrrrrrrrr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, tez bym sie pisal, nawet jesli krotko zyja to jesli odbywaja tarlo w akwarium z taka czestotliwoscia jak lysmaty to ekstra dodatek pokarmowy dla korali i innych zwierzat.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam je od 3 lat. Przez dwa lata miałem akwa z biotopem bałtyckim, tam się rozmnażały, ale nigdy nie udało mi się wykarmić małych. Od roku żyją dwie w sampie, w głównym nie dały nigdy spokojnie nakarmić bezkręgowce.


78+55 refugium, lampa DIY 4x24W T5+8W 6500K nad refugium, odpieniacz Beast400, 18 kg LR 7 gatunków miękasów, 6 gat.SPS, 2LPS,para błazenków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

Hej!

Jak radzil kolega @hi tower poczekajcie do wiosny.

Sam nalapie kilkaset sztuk i moge podrzucic chetnym na trasie Starogard-Elblag-Olsztyn-Mragowo.

Te zwierzatka sa naprawde bezproblemowe.Zdarza sie ,ze czasami nasi mieszkancy traktuja je jako zywy pokarm.Na "rafie" nabieraja kolorkow i stado takich krewetek to fajna sprawa.

pozdrawiam

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.