Skocz do zawartości
Tsol

Tło

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie niebieskią okleinę i zastanawiam się jak ją nakleić. Czy nakleić ją od zewnątrz akwarium czy od wewnątrz. Zrobiłem test na małym akwarium. Okleiłem z zewnątrz i wewnątrz. Zalałem wodą i okleina wewnątrzna wygla lepiej. Na zewnętrznej widać jakies bąbelki po przyklejaniu.

Jak wy przyklejaliscie u siebie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Ja bym proponował z zewnątrz, nie wiadomo z jakiego cholerstwa jest to zrobione.Może zacząć wydzielać jakieś świństwa do wody.

2. Kup spienione PCV i wklej do środka większość morszczaków tak robi.


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co spienione PCV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie obrasta glonami wapiennymi, zresztą poszukaj w archiwum forum coś tam o tym pisali.


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal jakoś trudno mi jest to sobie wyobrazić, mógłbys jakoś bardziej obrazkowo opisać jak ma być to spenione PCV użyte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa juz wiem. Chodzi ci o np. niebieskie PCV i wkleić je do środka ?

Raczej nie chciałbym tego robić , wolałbym użyć niebieskiej okleiny.

Moze ktoś mi podpowie jak to zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niom, kupic w rolce, wziasc miske z woda, dolac troche plynu do naczyn, wymieszac, mocno namoczyc i tylnia scianke akwarium i te strone folii z klejem, przylozyc na calej powierzchni do szyby (dzieki wodzie z plynem bedzisz mogl przesuwac folie po szybie-nie przyklei sie od razu) po czym karta kredytowa czy czyms podobnym wyciagnac na zewnatrz nadmiar wody. przez pierwsze dni beda widoczne od srodka biale smugi ale one znikna po czasie. i to by bylo


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, nieprecyzyjnie napisalem. karty uzywamy do wycisniecia wody i babelkow powietrza spomiedzy szyby a folii


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wewnątrz czy na zewnątrz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tlo to tylko na zewnatrz.W koncu chodzi o uzycie plynu do mycia naczyn.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja juz kupiłem takie , które wygląda jak zwykła naklejka z jednej i drugiej strony jest niebieska. Czy o takiej Wy mówicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, dokladnie takie

z jednej strony ma niebieska klejaca powierzchnie. i ta strona przyklejasz na ZEWNETRZNA strone szyby za pomoca wody z plynem do naczyn


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki. PO świętach sprubuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta kredytowa jest oki ale jak przez przypadek wejdzie malutki paproch to moze sie ta folia rozerwac. Proponuje kawałek plastiku z np. filcem. Mysle ze sama woda wystarczy przynajmniej ja tak robiłem, a najlepiej wlac ja do butelki z "psikatkiem" :) i tylko tylną szybe spryskac.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast karty kredytowe proponuję użyć jakiegoś ściągacza do wody z gumową krawędzią używanego przy myciu okien

1. Kupujemy folie samoprzylepną w sklepie papierniczym albo firmie, co zajmuje się wyklejaniem reklam (kolor jaki się komu podoba, ale polecam czarny albo ciemny niebieski - u siebie wybrałęm kolor czarny matowy)

2. Wycinamy odpowiedni kawałek tła na całą tylnią szybe akwarium.

3. Do butelki od spryskiwacza wlewamy wode i dodajemy łyżeczke płynu do mycia naczyń.

4. Dokładnie czyścimy szybe akwarium, na której ma zostać nakelejona folia.

5. Spryskujemy całą powierzchnie szyby wodą z płynem. Pożądnie, tak żeby woda spływała po brzegach akwarium, wszystko ma pływać!!

6. Odklejamy folie, i naklejamy-umieszczamy na mokrej szybie. Płyn powoduje, że folia bez problemu ślizga się po szybie akwarium, możemy ją dokłądnie rozłożyć.

7. Bierzemy coś wmiare sztywnego o równej krawędźi naprzykład gumowy ściągacz do wody ewentualnie karta kredytowa :), i wyciskamy dokładnie wode (wraz z bąbelkami powietrza) spomiędzy folii a szyby akwarium.

8. Już prawie koniec, po naklejeniu w ten sposób tła, mogą powstać białe smugi od kleju - niema co panikować. Po dwóch dniach klej wyschnie - będziemy mieli perfekcyjnie naklejone, piękne tło o jednolitym kolorze!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam pytanie, po jakim czasie od ściągnięcia wody spod szkła tło przyklei się do szyby na tyle mocno, że bez problemu będzie moższa akwarium przestawić łapiąc za tło bez obawy, że odpadnie ?! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam pytanie, po jakim czasie od ściągnięcia wody spod szkła tło przyklei się do szyby na tyle mocno, że bez problemu będzie moższa akwarium przestawić łapiąc za tło bez obawy, że odpadnie ?! :)

daj temu 24h postaw przy kaloryferku i bedzie git


112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.