Skocz do zawartości
SanMiguel

Nowe wcielenie mojej rafki 144L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po roku zabawy w akwarystykę morską i sprawdzeniu na własnej skórze, które rozwiązania są dobre a które nie, postanowiłem ostatnio zrobić gruntowne porządni w akwarium. Jak je zakładałem, planowałem same miękasy, jednak na moje szczęście/nieszczęście:D @Pilot dał mi dwie szczepki montipory i tak w to wdepłem:D

Także chcąc trzymać same SPSy musiałem założyć zbiornik praktycznie od nowa, używając tej samej wody i działającej filtracji. Najsłabszą stroną starego systemu była cyrkulacja. Za dużo skały i za słabe pompy bez falownika. Finał był taki, że syf się odkładał w szczelinach a przez jednolity strumień wody korale rosły dwuwymiarowo zamiast we wszystkie strony. W związku z tym wywaliłem cześć skały i dałem nowe pompy z falownikiem. W tym momencie nie ma martwych stref :)

Planuje jeszcze zakup porządnego odpieniacza, żeby móc regularnie karmić korale, bo kolory mają bardzo mizerne:dozingoff (oświetlenie jest OK)

Przy okazji, jeśli miałby ktoś na zbyciu szczepkę Seriatopory caliendrum albo jakiejś Acropory millepory to z chęcią odkupię albo wymienię się na szczepkę poritesa (tez z pierwszego planu) albo tego talerzowatego czegoś na środku:wink

Przy okazji nr 2: mam na zbyciu ok 10kg skały o fajnych kształtach, więc jakby ktoś chciał kupić to proszę o info.

1566-01.jpg

1566-2.jpg


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z piaskiem to nie ma co sie spieszyc.A poza tym to akwarium zapowiada sie superek.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek może dam a może nie. Przy takiej cyrkulacji będzie wszystko fruwać a nie chciałbym zmniejszać wydatku pomp. Jeszcze się zastanowię.

@QesT

80x40x45, szyba 8mm, wzmocnienia tylko wzdłużne, w kominie tylko jeden otwór, szkło porysowane:wink

Wszystkie zabawki siedzą w sumpie 40L. Do tego refugium 20L z MM i Cheatomorphą

Z chemi leję ballinga ale zamiast NaHCO3 daję Na2CO3 (produkcja własna wg przepisu na reef central)

Światło T5 6x24W (2x ATI blue plus, 1x ATI actynic, 1xsuperaktynika Arcadia, 1x15000k AM i 1x 15000 aqua science)

W tym momencie mam ok 20kg skały w zbiorniku i 5kg w sumpie.


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Trochę czasu minęło, dorzuciłem piachu, szybę wyczyściłem i efekt jest IMO dożo ciekawszy. Ale oceńcie sami:)

Tylko te badziewiaste kolory korali..:con

1566-rafa.jpg

1566-l.jpg

1566-r.jpg


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje naprawde pieknie sie zapowiada,przyjemnie patrzyc na twoje akwa,coraz bardziej mi sie podobaja akwa ktorych wlasciciele staraja sie ukazac ta glebie nad skalkami,naprawde warto cos takiego uwypulkac,

pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, najładniejsze małe akwarium jakie widziałem w Polsce. Widać, że masz gust. W mojej opinii kolory korali nie są złe, ale coś mi się widzi, że piasek świeżo wsypany i taki bieluśki nie będzie, ale jeśli się myle to jeszcze lepiej:).

Obfite karmienie i te rybki (zebrasoma)- jak się trzymają parametry?

Jaki masz odpieniacz?

Serdecznie gratuluję- jestem miłośnikiem takich małych perełek i Twoje z pewnością jest jedną z najładniejszych w kraju:).

Pozdrawiam Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczne akwa. Znacząco urosły Ci korale przez dwa miesiące .

Gratulacje


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj...bardzo ladne i naturalnie wygladajace akwarium...nie wiem co sie czepiasz kolorow,fakt sa rozne gusta,ja lubie przejaskrawione kolory w cyrku...choc do cyrku nie chadzam...Czy te tunze to 6045??...jesli tak to nie ma sie co dziwic ze nie masz martwych stref w 144l...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa:D

Kolory jak dla mnie mogłyby być dużo bardziej intensywne. Nie chodzi mi o efekt jaki daje zeo ale o zwykłe wybarwienie. Być może jest to efekt zbyt rzadkiego karmienia i jeśli ktoś mógłby zaproponować mi gotowy preparat do codziennego dozowania (mam jeden wolny kanał w grotechu) to z chęcią przetestuję. Jestem strasznym leniem więc wolałbym zautomatyzować co się da. O jakość wody się nie martwię bo przy BM 250 i 25L glonowym woda ma idealne parametry. Robię jedynie podmiany 20% raz na tydzień czy dwa, żeby uzupełnić mikro, które wywalił odpieniacz. Takze z karmieniem mam jeszcze spory zapas i nawet się zastanawiam nad jakąś nową rybą. Moze w końcu mój wymarzony hepatus:love

Piach nie jest już taki świeży. Wsypałem go przed miesiacem i nawet minimalnie nie ściemniał. Miałem juz wcześniej doświadczenia z piachem, który po tygodniu robił się brązowawy ale cyrkulacja wtedy leżała. Teraz mam 2xtunze 6055 na falowniku i nie mam mowy zeby na piachu coś sie działo:D

Wiem, ze mam mocno przeskalowany sprzęt ale mam w planie przeprowadzkę i chciałbym postawić coś większego a po raz kolejny wydawać kasy na zabawki bym nie chciał:)


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko ci bedzie zautomatyzowac karmienie korali,bo i tak pokarm firmowy trzeba porzed podaniem dobrze wstrzasnac.Poza tym powinienes dodawac jakies aminokwasy.Ze wszystkich pokarmow jakie uzywam to korale najmocniej wysuwaja polipy przy Marine Snow Aquarium Systems.Bym zapomnial dodac akwarium bardzo ladne,tez juz na sps'ki postawilem.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne akwa, jednak widze koledze przeszkadzaja braki unstensywnych kolorow, nie stresuj sie, jeszcze beda instensywne. Zreszta ja nie widze w tych kolorach ktore masz nic zlego.

Co do karmienia korali, nie sadze zebys musial robic to codziennie, a ze piszesz ze jestes leniem to chyba wstrzykniecie "czegos" raz na 2-3 dni w parenascie sekund (wlacznie z wstrzasnieciem) to chyba nie jest zadanie nie do wykonania?

@Peniek nie chce sie madrzyc, ale amerykanie (moze nieslusznie) strasznie narzekaja na "Marine Snow" twierdzac ze dostarcza "nitratow" i "phosphatow" do akwa. Nie wiem czy to prawda, ja uzywam (juz niedlugo) i nie narzekam, i zmian na "zle" nie zauwazylem, niemniej jednak jest sporo przeciwnikow tego produktu, a wiem ze wielu uzytkownikow tego forum z pieknymi akwariami uzywa tego produktu, wiec jak zwykle amerykance musieli sie do czegos przyczepic.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B.ladne akwarium i kolory nie sa zle :haha

Moze gdybys robil mniejsze podmiany wody to bylyby troche jasniejsze...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@danp narazie nie widze ubocznych skutkow stosowania Marine Snow,zreszta mam jeszcze kilka innych pokarmow uzywanych naprzemiennie,wiec MS nie leje codziennie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, podstawowym problemem z Marine Snow jest to, ze praktycznie nic w nim nie ma. 0,1% bialka, 0,01% tluszczu. Pod mikroskopem wyglada to podobnie - sama woda i raz na jakis czas jakas resztka. Zuzylem prawie cala butelke, odstawilem i wielkiej roznicy nie zauwazylem. Ale moze ktos ma lepsze doswiadczenie.

A co do akwarium - bardzo ladne :) I nie przejmuj sie, ze kolorki nie sa super-mega-oczobijace. Korale sa zdrowe, widac to golym okiem, a to najwazniejsze.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update:)

Trochę patyki podrosły, wyleciały dwa korale ale generalnie niewiele się zmieniło. Wszystko dlatego, ze od jakiegoś czasu zupełnie brak mi akwarystycznej pary. W związku z tym podjąłem decyzję o czasowej likwidacji akwarium. Na przyszły rok mam zaplanowaną przeprowadzkę więc na pewno znajdzie się miejsce na akwarium:) A tymczasem urlopik :playing Jeśli byłby ktoś chętny na zakup ok. 20kg skały razem z koralowcami i odbiór osobisty w Gdyni to zapraszam:) Cena za całosc 1000zł (wiem że to nie targowisko ale co tam;))

1566-ca%B3e.jpg


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PW :playing


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.