Skocz do zawartości
Ben_sage

Babka cinctus i jej pierwsza wpadka ;/

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie czyscilem przednia szybe i tu nagle hop i babka na szafce leży.Cale szczescie że widzialem to....

Zostawiłem 2,5cm wolnego od wody najwyrazniej nadal za malo.Czy 5 cm wolne od wody bedzie w 100% bezpieczne?

100zl w plecy to troszke szkoda....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 cm bedzie malo, moja pokonala taka wysokosc ale nie miala tyle szczescia co twoja i wyschla :D


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem na własne oczy jak wyławiałem swoją, nie wiem jaka to mogła być wysokość ale skaczą i to wysoko


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to troszke kicha miec przez jedna babke 6-7 cm baniaka bez wody.Nie wiem teraz co robić.Kurcze zauważylem jak ona czasem wieczorem odpieprza jakieś dziwne akcje i zaczyna swirować dosyc szybko po baniaku.

Czytalem ze decora i salaris skacze ale teraz juz wiem ze i babki skacza...

A zabudowy nie robie zadnej i nie wiem czy trzymać ją i szpecić baniak bez wody czy co?Gdzies wyczytalem ze pozyteczna ryba.Ten cinctus raczej jest przymulony i bardzo malo kopie generalnie w ogole pod jedna skala sobie zrobil dom i tak ma od 2 tyg.A miala przekopywać piaski itp.A do tego rzadko chce sie pokazywać na widoku.

Myśle czy jej nie sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczol szukac przyczyny czemu babka wyskoczyla - zazwyczaj nie jest tak, ze ryba skacze ot, tak sobie, ale gdy jest zestresowana/boi sie czegos. Mam juz od ponad roku jej bliskiego krewnego C. leptocephalus i mowiac szczerze moja babka ani razu nie pojawila sie wyzej niz na polowie wysokosci zbiornika. Zazwyczaj przemyka miedzy skalkami, siedzi na piasku lub na najwyzszej skale. Ale rzadko kiedy odrywa sie od jakies powierzchni - najwyzej w pogoni za pokarmem.

Na dobra sprawe wszystko moze skakac. Mi blazenek wyskoczyl, czytalem kiedys o skaczacym Hepatusie. Duzo pewniej bedzie zrobic/zamowic u stolarza jakas korone nad akwarium, bedzie komfort nie tylko dla babki, ale i dla innych ryb.

Szczegolnie, ze to pisze zwolennik babek wszelkiego rodzaju - obiekt do obserwowania duzo wdzieczniejszy od np. blaznow. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te roboty u stolarza przekroczą wartość babki szkoda mi na to forsy dla jednej babki.Bo u mnie zebra,krewetki i nemo nie skacze.

O dziwo nie ktorym sie zdarzalo ze babki skaczą np wyżej czytając posty wiec to nie przypadek.

A skaczące nemo to raczej przypadek.Także sprzedam babke raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to przypadek z tym skaczącym nemo bo mi wystoczyły już dwa :D( pozatym w gronie samobujców znajduje sie cintus i solarias


540 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babki sie kupuje w parze z krewetkami.

Moja wpuszczona razem nie opuszcza posterunku. Pilnuje krewetki i nigdy wyzej niz 1/3 wysokosci od dna sie nie zapuszcza.

@ocelocik ma racje, mnie naprzyklad wyskoczyl maly hepatusik zestresowaly go inne ryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Ben, że podbije topic, ale nie będę śmiecił i nowego zakładał. Możecie powiedzieć jak nauczyć :googleye babkę jeść mrożonki. Co prawda kupiłem babkę 2 dni temu i ładnie przekopuje, ale mam obawy czy nie za wcześnie ją nabyłem-zbiornik 3 miesiące piasek od 3 tyg, zero życia,glonów już również praktycznie nie ma. Wrzuciłem dziś kostkę mrożonego krylu, niestety zero zainteresowania. Tak samo z suchym pokarmem spirulina JBL. Próbować coś innego i czy jest sens wrzucać codziennie po pół kostki mrożonki (nie mam innej obsady poza 3xturbo i krabem-mitraxem) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moja solowca wcina chętnie, może warto spróbować tego ? No i ja nie wyłączam cyrkulacji podczas karmienia, niech ryba pogania za żarełkiem :googleye Suszek jak nie chciała tak nie chce ...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadła sporadycznie - czesto przelatywalo zarcie obok niej a ona nie drgneła - ale mimo to zyła.

Jakiś krab dziki prawdopodobnie ją zaczepiał w ogon... ostatecznie 1-2 miesiace po kupnie skonczyła na stoliku wysuszona jak lisc jesienny....Generalnie nie kupie tej ryby 2gi raz- nie dlatego ze wyskakiwala mi tylko ze nudna jak flaki z olejem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudna, bo była sama - a to babka symbiotyczna. W duecie z pistoletem potrafi cieszyć oko. No i jeśli była kupiona z myślą o przekopywaniu piachu, to faktycznie duże pudło.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Od wprowadzenia babki (S. biocellatus) mam problem z wodą - http://img820.imageshack.us/i/zdj098.jpg/ .

Czy to możliwe, że takie zmętnienie spowodowane jest właśnie przez kopanie. Praktycznie nic nie widać. Poza babką wprowadzałem tylko 3 turbo, jednak chyba żaden nie padł bo się ruszają, co prawda rzadko ale się ruszają :googleye Zapodałem węgiel, ale kompletnie nic nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.odswieze troche temat..wlasnie kupilem babke Valenciennea puellaris..wpuscilem do baniaka i od razu zaczela zwirek przekopywac..woda w momencie zmetniala..ale to dobrze-tak mysle.po nocy juz jest czysciutko..jesli chodzi i skakanie ..hmm..cala noc w baniaku cos chlupalo..-babka dawala czadu..nie wiem dlaczego,oprocz niej nie mam w akwa nic innego..dobrze ze mam korone wielkosci 15cm..z czego 5cm zakrywa szybe do poziomu wody a 10 nad akwa...do tego mam zrobiony 5cm kolnierz na ktorym korona lezy na akwa-i to chyba uchronilo babke od wyskoczenia z akwa-penie tlukla w niego glowa...pytanie tylko dlaczego ona tak skacze??zadnych innych ryb w baniaku oprocz kilku slimakow i 2 pustelniki..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze uwaza, ze jak jest sama, to oznacza, ze inne ryby znalazly lepsze miejsce albo, ze w poblizu jest jakis drapieznik i chce uciekac jak inne.

Rybki koralowe raczej nie zyja w pojedynke. Zawsze widza jakies inne. To ulatwia tez przezycie, bo gdy jedna ucieka to reszta tez i dopiero potem sie pytaja, kto gonil. :w00t:

Warto zakrywac akwarium przez kilka pierwszych dni, bo te babki skacza i zadna korona nie pomoze.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tej babki miałem lasymatą ambonensis i na skoki ją nie brało nawet codziennie dawała się czyścić i nie tylko krewetce sprawiało to przyjemność ale fakt sama nie była trzy chromisy zawsze obok a w nocy to nawet jednej dziurze spały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...korona do dzis sie sprawdza...babka chlupie ale tylko w nocy..nie wiem dlaczego akurat w nocy.dzis wskoczyla do komina...no i mam problem bo zadna siatka jej stamtad nie wyciagne..macie jakies pomysly jak ja wydobyc??


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.odswieze troche temat..wlasnie kupilem babke Valenciennea puellaris..wpuscilem do baniaka i od razu zaczela zwirek przekopywac..woda w momencie zmetniala..ale to dobrze-tak mysle.po nocy juz jest czysciutko..jesli chodzi i skakanie ..hmm..cala noc w baniaku cos chlupalo..-babka dawala czadu..nie wiem dlaczego,oprocz niej nie mam w akwa nic innego..dobrze

u mnie nocą palmy dostawała ale miała rąbany ogon więc kraby ją straszyły pewnie... i tak to sie skończyło co zrobić.

A ryba u mnie miała krewetkę ale bez przesady są lepsze formy atrakcji niż całodniowe kiszenie ogóra na piachu lub skałce.

W nowym tanku zastąpi ją ruchliwy escenius midas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyknij fotę komina to coś zaradzimy

tak to wyglada..

snc00295.jpg


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 LED jako nocne... B)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, nocne LEDY ... czy to pomaga? skaczą tylko w nocy czy w dzień także?


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie tylko w nocy...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że nie masz oświetlenia nocnego? :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że nie masz oświetlenia nocnego? :)

:no


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.