Skocz do zawartości
sheep

Dziękuję STOENOWI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w dniu wczorjaszym ok godziny 17 była 1,5 godzinna przerwa w prądzie na Warszawskim Mokotowie.

Cóż UPS zadziałał ale bateria starcza na góra 45 minut pracy pomp + niezbędnych urząrzeń.

Niestety brak profesjonalizmu ze strony firmy odpowiedzialnej za dostarczenie energii do mieszkań (firma STOEN) doprowadziło do tego że moja ulubiona po naso rybka : białobrody przypłaciła to życiem. Myślę że za bardzo się zdenerwowała.

Rano wyłowiłem to co z niej pozostało.

Gdyby partacze z tej firmy potrafiły dogadać się z Urzędem Miasta to prąd z sieci awaryjnej byłby po 20 minutach, ale oczywiście mają burdel 100 procentowy.

Krzyżyk na drogę. ++++++

Pozdr.

Zdenerwowany sheep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

poltorej godzinna przerwa w pradzie i ryba Ci padla ?:yes co Ty chlopie opowiadasz hehe zastanow sie ile czasami ryby siedza w pojemnikach w transporcie i nie padaja :( nie mysle zeby to bylo przyczyna .

Spokojnie grzebalem po kilka godzin w moim starym akwarium , wylaczajac wszystkie pompy , wogole odcinalem caly dostep pradu , zawsze zreszta tak robie zanim wloze reke do akwarium i popatrz nic mi nie padlo :)

pozdr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba byla u mnie od tygodnia moze to straszny przypadek, ale nie byla chora i przyjmowala pokarm. Nie pisalem ze zabraklo tlenu tylko ze ryba najprawdopodobniej byla zbytnio przestraszona.

A co innego moglo sie stac.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czego sie przestraszyla? ze ciemno? :yes

nie znam sie za bardzo na rybach, ale tak krotki brak pradu nie powinien byc krytyczny

chyba ze ryba byla bardzo slaba


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio nie było prądu 5godzin!!!! poprosiłem tylko siostrę żeby mieszała wodę łyżką :yes co pół godziny. nic się nie stało temperatura spadła tylko o 1,5 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem kiedyś z wytrawnym akwarystą z Niemiec Bolth'em, mającym ponad dwudziesto letnie doświadczenie w akwarystyce morskie.

Na moje pytanie, jak długo dobrze prowadzony biotop może być pozbawiony filtracji, obiegu wody, odpowiedział, do 10-ciu godzin, powyżej zaczyna być niedobrze.

Tak, że myślę, iż padnięcie białobrodego jest przypadkowe.

Szkoda, bo ja nie mam szans na tą rybę, która mi się podoba, ale o tym już była dyskusja.


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialam jak w sklepie byla 8 godzinna przerwa w dostawie sklepu i nic nie padlo. Zbyszku 36 zawsze wylaczasz wszystko nim wlozysz reke do akwa ?A inni jak ? Hmm bo moze ja tez tak powinnam ....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dodam moje 2grosze :yes

ja nie miałem proadu w ten felerny piatek, gdy tak mocno wiało,

wyłonczyli nam go o 13 godznie i wlonczyli o 23, a nastepnego dnia wyłonczyli nam go o 11 i tez włonczyli o 23.

wszystko stało, temp mi spadła, zaczołem działac po 6 godiznach przlewajac wode by ja dotlenic,

Z pokolców mam flavensis, i spokojnie sobie spała przez wszystkie te godziny :(

ps. co do białobrodego to niedawno tez posiadłem ta wspaniała rybke, ale po tygodniu mi padła, mysle ze było to spowodowane skokami ph ktorych nie potrafie opanowac :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam ze sie wtracam tak pozno ale u mnie podczas wyjazdu na nurkowanie do egiptu wystapila 12 godz awaria pradu tzn po minucie wiedziałem ze sie popsuło gdyz mam prad monitorowany a trwalo to tak dlugo ponioewaz to 3 swiat i nie mialem samolotu po powrocie padla mi 45 cm turbinaria wszystkie gabki bez niebieskiej oraz przepiekna hydnofora ryby cale i reszta 50 koralowców tez odziwo nawet zwir byl bialutki podejrzewam ze moje 11 ryb plywajac stworzylo jakis ruch wody uff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wracajac do białobrodego to moj mial 30 cm swietej pamieci i wykonczylem go slodka kapiela ........ a teraz mam pstynke 6 cm i goni mi sohala 15 cm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.