Skocz do zawartości
Ben_sage

Pseudanthias ventralis

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.megagaleria.com/pictures/Pic_1020_32.jpg

http://www.edit.ne.jp/~regulus/2_umi/3_repeater/image/niramihana0.jpg

Czy mozna dac 3 takie rybki do 200l?

gdzies wyczytalem ze od 300l w gore...

Jeszcze jedno pytanie gdzie można je dostać i za ile i czy sprawiaja jakieś problemy obsada to 2 nemo i zebrasomka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego nie robil. Anthiasy same w sobie sa problematyczne, a kilka pierwszych zrodel z google.com mowi, ze te sa jednymi z trudniejszych.

Nie lepiej jakies babeczki male w typu Elacatinus lub Gobiodon? Fajnie by dopelnialy obsade.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już jedną babke i żaluje że kupiłem a wszyscy mowili że taka zarąbista.

Po :

1.Mało ją widać mimo iż dobre ma warunki czesciej spi w skale.

2.skoczna

3.Nie kopie generalnie w piasku - a podobno tak super pożyteczna.

4.Nie kupie wiecej czegoś takiego.

5.Szkoda smalcu lepiej cos innego kupic.

Szukam czegoś oryginalnego morskiego ale chromisy i pseudochromisy to taki pyszczak lepiej wybarwiony....

Zostane chyba jednak przy hepatusie bedzie mu ciasno ale zaryzykuje , innym sie udawalo.Nie mam też pokrywy dlatego nie lubie skocznych ryb a pokrywa mi tylko przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ventralis to jeden z bardziej problematycznych antiasow - niestety.

ryba preferuje wody glebsze - przez co mniej doswietlone niz standardowe akwarium. do tego o delikatnie nizszej temperaturze niz w standardowym akwarium.

A wiec mocne swiatlo i bardzo ciepla woda bedzie ja stresowac, ryba bedzie sie chowac itp.

na dokladke masz problematycznosc w przyzwyczajemiu jej do jedzenia pokarmu sztucznego i mrozonego - rybka jest mala i najleszy dla niej jest 'mały' zywy pokarm - refuugium generujace zooplankton bylo by bardzo pomocne.

generalnie z wszystkich anthiasow, ventralis to pomysl raczej zly - szczegolnie w przypadku malego akwarium.

Co do 3 rybek - jesli trafia ci sie dwa samce to jeden predzej czy pozniej zginie - samica ma wieksze szanse na przezycie obok samca (ta zasada generalnie dotyczy wszystkich anthiasow - albo stadko z jednym samcem, albo para, albo jedna ryba).

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpująca wypowiedz napewno innym też sie przyda o rybce oczywiscie szybko zapominam.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ben_sage

Babka babce nierowna, poczytaj o podanych przezemnie gatunkach. Zupelnie inne niz kupiona przez Ciebie C. cinctus. Rodzina babkowate jest bardzo zroznicowana i mozna znalezc cos fajnego - poszukaj informacji o np. Gobiodon okinawae, ja osobiscie jestem zakochany w tej rybce.

Co do tego, ze C. cinctus nie spelnil Twoich oczekiwan: dobra praktyka przed kazdym zakupem jest "data-mining", pozwoli uniknac wszelkich rozczarowan i zaskoczen.

Wedlug mnie Hepatus to tez sredni pomysl. Naprawde nie uda Ci sie znalezc zadnej ryby ktora Cie zainteresuje? Pokolce niestety rosna duze, a akwarium 200 litrow - coz, za duze nie jest. Moze jakis slizg? Wczoraj w korale.pl widzialem E. bicolor to bylby ciekawy wybor. Jezeli koniecznie drugi pokolec to moze Ctenochaetus jakis, to raczej mniejsze pokolce?


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben gdzie sa te anthiasy dostepne???Jak nie tu to przeslij wiadomosc na skrzynke

Pozdrawiam Kiwalski


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi czegoś niebieskiego co ladnie by sie komponowalo z zebra.

Ostatecznie sprobowalbym scisnąc hepatusa.

W pytaniu jest pytanie o ich dostepność.

A Pseudanthias ventralis moglo by być w ilosci 2 szt zamiast hepatusa.

Akwarium bedzie mialo 100x40x50 i 4 x 39wat 3 x 15000k i blue x 1

Co to jest e.bicolor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz cos niebieskiego, ładnego, małego i wrednego (bo planowałes anthiasy - a to wredne ryby) to poszukaj cos z pseudochromisów. Takie gatunki jak P.springeri czy P.fridmani - naprawde super fajne rybki.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ryba strasznie prosta jest:

Z chromisow,pterapogonow niby najlepsza ale nadal nie jest to to co bym chcial.

Z ksztaltu nic szczegolnego.

W obsadzie nie planuje korali twardych czy to pomoze w wyborze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pseudochromis fridmani to dobry pomysl - tyle, ze ten jest fioletowy. Escenius bicolor to rybka o ktorej pisalem - jak dla mnie w wiekszym akwarium "must have" :D A niebieska to mozesz Acropore zdobyc, tez sie bedzie ladnie komponowac.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli bez twardych to ja bym bez zastanowienia pchał coś z ryb grupy NOT REEF SAFE. A na mysli mam głownie chetoniki - jest tam dużo nie-żółtych gatunków: C.auriga, melannotus itd itd, albo jeszcze lepiej coś z centropygi - to naprawde piękne ryby (i też wredne - jak anthiasy :D )

Jak ci ryba czasem podgryzie sarkopytonga albo xenie to nieszczęscia nie będzie a prezencja w akwa gwarantowana.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.