Skocz do zawartości
sebastian wieden

babka a piach

Rekomendowane odpowiedzi

1931-babka 001.jpg1931-babka 025.jpg

Mam dwie takie rybki.Jak kupowalem to byly najmniejsze okazy,ale urosly dosyc duze.Chodzi mi oto ze miela piasek biorac do pyska a skrzelami wypuszczajac.Moje pytanie zauwazylem ostatnio ze biora piasek do pyska,wplywaja miedzy skaly i tam wypluwaja,na dnie akwarium coraz mniej.Ostatnio przez caly dzien tak robily,musialem duzo skaly poprzestawiac aby ten piasek wyciagnac,ale one dalej tak robia.Czy nic niezagraza to akwarium ze ten piasek sobie tam lezy miedzy ta skala i z tylu akwarium.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ostatnio biora piach z przodu i wypluwaja ale teraz z tylu akwarium.Co odessam ten piach i wsypie spowrotem do przodu,to one znowu zaczynaja.

Dzieki


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka natura babek :D moja Stonogobiops xanthorhinica (Yellownose prawn-goby) i Cryptocentrus cinctus (cytrynka) siedza w 2 koncach akwa i non sop przekopuja piach i przenoszxa w rozne miejsca :D tej pierwszej pomaga krewetka pistoletowa symbiotyczna :D (maly buldozer)

z piachem nigdy sie nic nie dzialo (nawet w starym akwa :D a w nowym to maja raj 45kg piachu do przezucania :D)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sie tak zdarzyć, np. jak babka podnosi piach i wyrzuca w innym miejscy gdzie piach zostanie porwany przez prąd wody to jest szansa że poleci na korale. U mnie w akwarium tak właśnie było. Jak tylko babka wzruszyła dno to piach roznosił sie po akwarium.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie jak masz ustawiona cyrkulacje :D u mnie obeznie jak babka piach przezuca to czasem cos spadnie na korale ale zaraz jest zdmuchiwane przez pomy :D wiec problemu nie ma :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy musze ten piach,poruszac zruszac co jakis czas,ten co z tylu akwarium jest. Niechcial bym miec przezto,w przyszlosci niemilych niespodzianek.

Dzieki

Zreszta na zdjeciu widac,upatrzyly sobie teraz tylni rug akwarium.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie ruszalem w 60l i nic sie nie dzialo, moze dlatego ze kreweta pistoletowa od czasu do czasu cala ta kupke za skala przkopywala sama


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli przy takiej babce nie ma co marzyć o DSB...


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ze DSB bedzie np w sumpie - zreszta takie na calym dnie akwa potrafi byc zbyt silne - tzn zbyt wyjalawia wode.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jakie akwarium ,jak duza babka, jej harakteru, i ilosci pisku :D

ja mam teraz 2 babki jak wyzej pisalem i raczej watpie by osprawnie przekopaly 45kg piachu :D szczeglnie ze jedna ma 4 cm a druga 7 cm dlugosci

poza tym one kopia tylko powieszchownie (w wiekszosci) i nie kopia raczej do dna akwarium :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jak się trafią takie zakały jak u Sebastiana? ja zrezygnowałem z babki na rzecz DSB w głównym zbiorniku, (oczywiście zależy od charakteru babki), a co do wielkości DSB to najlepiej zapytać andrniew'a po jego ostatnim odsysaniu piachu ze zbiornika (andrniew: pozdrawiam i informuje ze szczepki sie przyjely).


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie babki tak kopią obserwowalem wiele razy mojego cinctusa wykopal sobie dziure pod skałka a tak to generalnie nic nie przekopuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.