Skocz do zawartości
Gość Zbyszek36

Pompka dozujaca AM;

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zbyszek36

Witam .

Czy ta pompka moze pracowac w trybie stalym , dzien i noc do tad az padnie ? :( powiedzmy rok czasu jej daje :)

pozdr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem coś takiego do uzupełniania wody.Śmiem twierdzić iż podczas pracy non-stop nie dożyje 3 miesiecy.Ale to moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

sprzedam pompke AM:D hehe;)

(gwarancyjna jest , jak padnie otrzymam nowa i znowu nowa itd....:( Producent napisal ze pompka przystosowana jest do pracy w trybie ciaglym :) nie widze swojej winy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale,ale też mam dwie taki pompki ale nie pracują w trybie online. Natomiast najbardziej zużywającym się elementem jest silikonowa rurka, która jest obliczona na ileś tam setek godzin pracy.

Dobrym pomysłem jest sprawdzanie aby silikonowy wężyk (spężający) był ciągle nasamrowany wazeliną techniczną. Zapasowy ęzyk powinien być w zestawie.

Poza tym są to bardzo dobre pompki, jak ktoś ma forsę to se kupi Tech-a

Pozdrówko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zgodze się że to są dobre pompki jak na swoją cenę.

Ale ja używając je trochę przeżyłem 3 pęknięcia tego pięknego węzykia silikonowego.A wtedy to wiadomo lała sie woda ojj lała :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

co sie lalo?:( pompka przestala zasysac wode i to wszystko , zawor zabezpieczajacy ktory sie tam znajduje nie pozwolil na cofniecie sie wody np; z mixera :)

W instrukcji opisanej przez producenta , wezyk wytrzymuje okolo 10 000 godzin , nastepnie nalezy go wymienc , mniejwiecej jak tutaj piszecie co 3-4 miesiace.

Chyba nie sa takei zle te pompki ?:)

Chodzilo mnie oto , czy pompa sie niespali chadzac dzien i noc :) wezyki to nie problem.

pozdr...

Ps; Opowiedz prosze jak to bylo z tym laniem sie wody:D :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie wężyk wysechł na w wiór, i wiadomo jak się będzie zginać gumę w tym samym miejscu to pęknie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

no i co w zwiazku z tym ? nic sie nie mialo prawa laaaaaaaaaaaac :( wezyk peka tym samym pompka niezasysa wiecej wody nic sie wniedzieje pozatym .

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Żaden wężyk nie wysechł tylko się bardzo szybko wyrobił.I poprostu pękł i wtedy przecież pompka dalej chodzi a woda się leje przez peknięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

widze ze nie macie tej pompki , tam sie nic nie bedzie lalo , przelewalo itd.. :( moze jutro jak znajde checi to ja wymontuje z szafki , rozbiore i pokaze.

Przynajmniej kiedys jak u mnie ten szlaufik pekl to pompka nie zasysala dalej wody i tyle , silniczek krecil ale nie ciagnelo wody bo szlaufik pekl i zasysalo powietrze , tam ktos wspomnial i slusznie o czestym smarowaniu szlaufika wazelina techniczna , co napewno przedluza jego zywotnosc :) Fabrycznie jest oczywiscie nasmarowany ale moim zdaniem malo .

Jeszcze jedno pytanie czy wazelina kosmetyczna sie nadaje ?

W zwiazku z tym przelewaniem wody po peknieciu szlaufika , no to nie wiem

nie wyobrazam sobie zeby tam sie cos przelewalo . :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lanie to przesada ale kapać może.

Ja to przewidziałem i umieściłem te pompy w odpowiednim miejscu (nad szklanym pojemniczkiem i powyżej poziomu wody w zasobniku retencyjnym, a mimo to kiedy pękł ten wężyk w tym czasie kiedy chodziła pompka kapała z niej woda (nie lała się ale kapała)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

w sumie to nie jest mi straszne , przewidzialem i takie drobne wycieki w razie awari :( cala szafka uszczelniona jest po "zeby" bialym silikonem , to moze sobie kapac . Akwarium z podloga dookola tez usczelnione silikonem:D takze woda sie nieprzedostanie nawet od spodu :) Przednia listwa , pomiedzy przednia szyba tez uszczelniona :) takze spoko, pouszczelniane co tylko mozliwe bylo.

Moga szlaufiki pekac , nawet sumpa moze rozerwac :) ja spie spokojnie , troche sie wiecej napracowalem ,ale nawet o tym nie mysle:)

Wiecej !, na parkiet polozylem golego leona :) i dookola listw ozdobnych objechane jest silikonem :) moze akwarium trzasnac , to tylko 200 l , na pokoje sie nie rozejdzie woda bo dalem progi w drzwiach, jak juz to skieruje sie do kuchni , przedpokoju i lazienki a tam to plytki kafelkowe to tez strachu nima :) nawet nie ubezpieczalem w razie powodzi ,bo i po co komus kieszen nabijac? lepiej samemu rozwiazywac problemy :)

Nie bede opowiadal ze szczegolami ,bo i tak nie uwierzycie , ale sprawdzalem oczywiscie jak to dziala i wypuscilem na chalupe okolo 100 litrow wody :) funkcjonuje ! mega cool :) Odkurzaczem (takim do wody) zebralem ja wytarlem szmata do sucha.

Stol kupilem marmurowy , meble dalem na podwyzszeniu :D niema strachu moze pekac! :D

pozdr....

Ps; Moze jestem i swir :D, ale nie lubie przykrych niespodzianek . Bo w zyciu to tak juz jest , ze czlowiek to sobie stwarza sam problemy , ja staram sie myslec o kilka miechow na przod :)

Juz niedlugo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(:) :)

Może to być:

1. Seat leon bez klimatyzacji, ABS i innych dupereli

2. Goły leon zawodowiec

Dalej nic mi nieprzychodzi na myśl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

no ten gumoleon czy jakos tam hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od powodzi sie zabezpieczyles...a od tajfuna na przyklad? jak Ci zona zostawi wlaczona suszarke na caly dzien....zrobia sie prady powietrza w domu o innej temperaturze i tajfun gotowy....:( a do tego pewnie potworza sie chmury i deszcz bedzie, moze nawet ulewa tropikalna :) albo gradobicie.....no i wungiel we wsi :) to pewnie i wojna bedzie;)


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

tak jest , wszystko sie zgadza martinnew , zapolmniales tylko o jednym , ze mozna isc po ulicy i przypieprzyc glowa w kraweznik :( nie potrzeba roznych innych kataklizmow :)

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Marx pokazywales mi ta stronke :( usmialem sie po pachy :)

Goscio ma dobrego pier..................ca :) hyhy szkoda ze niemieszka w poblizu , razem stworzylibysmy niezly duet :)

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.