Skocz do zawartości
gespard

Glon wapienny na szybie , oraz bombelkowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie zapytanie , co koledzy robią z rózowym glonem wapiennym który porasta w moim przypadku tylnią i boczną szybe ? na poczatku mi sie to bardzo podobało...

Teraz raczej budzi watpliwe doznania estetyczne ?

Czy koledzy zdrapują go w jakis sposób , bo wiadomo ze magnesik (do czyszczenia szyb ) sobie z tym nie poradzi ?

Drugie pytanie dotyczy glona bombelkowego z którym walcze od około miesiaca , porasta on skałki i nie łatwo go odczepic , ale najgorsze jest to ze najczesciej rosnie on przy Xeni która zaczyna go porastac a potem razem z tym gloenm odczepia sie i plywa po baniaku albo zostaje wciągnieta przez filtr ?( i w ten sposób trace Xenie ) jest jakas metoda ?czy tylko reczne (mechaniczne ) odczepianie tego dziadostwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 scraper lub taki skalpel do skrobania farby w obi za 2zl

2 ja go wsysalem rurka przy podmianie


130x70x50 455l 100kg lr, grotech 4pompy, 2x150W 4x54W sciemniane, chłodziarka teco tr10, profilux, redox, Tunze 61000, 6000, mini reddragon 5000l , reddragon bubbleking 200, fr509 ecofos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżowce zjadają te wapienne glony do białej skały :) a u mnie jeszcze krab Percnon gibbesi - jest do kupienia na reefshopie

Co do tego drugiego glona - jest coś co to zjada ale chyba nikt na forum nie ma więc ręcznie trzeba się go pozbywać.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krab Percon nie zjada glonów wapiennych , ale ładnie czyci skały. Jednak nie jest do końca bezpieczny , może atakowac małe ryby . U siebie nie zauwazyłem aby stanowił zagrożenie , ale u kolegi na oczach chwycił ocellarisa percule i pociagnał w skały , od tamtej pory nie ma błazna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje koledzy za rady , skrobaczka faktycznie spisała sie rewelacyjnie , ale te glony dobrowadzaja mnie do nerwicy , strasznie mocno przyczepione są do skały , gdy próbuje odczepic jednego to cała skała się rusza... czy to dziadostwo mozna przebijac ?? czy w ten sposób tylko pomege się glonowi rozmnażac ? juz nic nie wspomne ze glony wpadają mi do cyrkulatorów i osłabiają ruch wody... grrrrrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda zgnieciona kulka oznacza setki nowych kulek...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudownie... czyli mam już wywalić żywą skałe i nabyć nową ?... Wygrał ktos wojne z tym glonem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest az tak zle, ze reczna robota odpada?

Podczas podmiany wody w jednej rece trzymasz waz a druga i trzecia szybko wyrywasz niezgniecione kulki :)

Jak sie ktoras zgniecie, to i tak wezem wciagniesz "zarodniki".


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,sorki ale podepne sie pod temat,u siebie tez cos podobnego zauwazylem

te kulki sa dosc twarde i koloru ciemnobordowego[nawet ladnie wygladaja]

wiec @GESPARD,masz to samo,jakiej u ciebie wielkosci, jest to samo dranstwo?,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, już myslałem ze tylko ja mam taki problem :D

Na poczatku tez mi sie ten glon podobał wiec go nie liwidowałem , ale jak zauwazylem ze zaczyna wypierać xenie (subcesja) to zauważyłem ze to spory problem.

Największe okazy maja u mnie ok. 1,5 cm średnicy , wiec ciezko taki wąz znależć co to je powciąga :) Te mniejsze likwiduje wciągajac rurką , większe staram sie recznie , aczkolwiek nerwicy dostaje jak jakis pęknie mi pod wodą , a to zdarza sie... i tak w koło panie Macieju ...

Pozdrawiam ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na bable miałem taki patent; w trakcie podmiany końcem węża ,którym ściągałem wode, tłukłem w kolonie i odrazu wszystko zasysałem. Po kilku podmianach bąble to wspomnienie

Pozdrawki


700 l, 3X150 W 5X80 W T5, Apf 600 ,Tunze 2X6100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.