Skocz do zawartości
kto pyta nie bladzi

Antiphos FE 500ml

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem do swojego baniaczka 50l - Antiphos FE 500ml.

Podzeliłem to na połowe i połówkę wsypałem do pończochy i zawiesiłem w sumpie. Planuję to po 3-4 misiącach wymienić na drugą połowę.

Mam pytanie... czy takie powieszenie wystarczy czy trzeba wymusić jakiś większy przepływ prze absorber?

Dziekuję.

Pozdrawiam.


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie starczy:

1/ woda jest "leniwa" więc wybiera miejsca gdzie łatwo płynąć

2/ w krótkim czasie na pończosze osiądzie syfek + błonka bakteryjna i masz obmywany "kamyczek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

tak można zawiesić w sumpie, ale mówisz że dałeś połowę czyli 250 ml - czy aby nie za dużo ?, ja na swoje 390 litrów daję 125 ml i trzymam przez 2 miesiące i mam PO4=0.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jednak różne zdania na temat umieszczenia :), może sprecyzuję, ja mam umieszczony Rowa w ostatniej komorze sumpa w zawieszonym na szybie, po której spływa woda, "kotniku dla ryb" coś takiego używałem kiedyś w słodkowodnym.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman - jak wszystkie tematy. Jedna sprawa 10 podejść :) U ciebie ma to szansę działać ponieważ jeśli dobrze zrozumiałem grawitacja stara się przepchnąć wodę przez złoże - jest to na pewno lepsze podejście niż zawieszenie "gruszki" gdzieś w sumpie. Aczkolwiek jak kiedyś ktoś starał mi się wytłumaczyć woda wyrobi sobie kanaliki w takim złożu gdzie przepływa natomiast reszta nie działa tak jak powinna. Chyba, że raz na jakiś czas "pomiętosisz". Osobiście uważam, że przy takich absorbentach najlepsze rozwiązanie to złoże pływające. Niestety wymaga dodatkowych gratów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydjnosc bedzie 100% wtedy gdy umiescimy takie zloze w filtrze typu phosban reactor czy rowa.Jednak nie musi to byc odrazu jakis drogi filtr tego typu, rowniez zwykla plastikowa butelka czy jakis pojemnik plastikowy bedzie idealny wystarczy od spodu podlaczyc pompke w zaleznosci od wielkosci akwarium nie wiem jakie kolega ma akwarium(pojemnosc),odkryc gore takiego pojemnika czy w przypadku butelki odciac lejek,gabka najlepiej na wlot pompy jak i od dolu i od gory pojemnika i mamy gotowy swietny filtr przeplywowy.

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rady. Problem myślę że już rozwiązałem.

Znalazłem Atmana AT-302, opakowanie po perfumie C-THRU (dzięki renatka), trochę gąbki i jedna obejmka od odpieniacza miniflotor.

Powierciłem, poskładałem... wsypałem co trzeba... i furga aż miło.

1697-absorber 1.jpg

1697-absorber 2.jpg

1697-absorber 3.jpg

Myślę, że fajnie to wyszło.

Pozdrawiam.


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatycznie Ci to wyszło i pewnie będzie śmigało że ... :)

Wlot pompy z pewnością zabezpieczyłeś i ta uwaga z mojej strony raczej jest niepotrzebna?:D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha PS. Ponieważ za pierwszym razem dałem za dużo absorbera czy ten nadmiar mogę wysuszyć i zostawić na wymianę kiedyś, czy jest juz po zamoczeniu nie do przechowania?


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no generalnie rewelacja. :yes

a nie myslales zeby odwrocic pompe ? w sensie, zeby zasysala przez filtr ?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę pompą jest Atman i ciężko będzie to zorganizować odwrotnie - tak mi się wydaje


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Rebciu... a do tego to niepotrzebne ponieważ w jak pompa chodzi to cały wkład unosi się do góry (tak jakby grawitacja się odwróciła :) )

Pozdrawiam.


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że filterek pracuję w sumpie pod wodą - jest całkowicie zatopiony


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... :)

Zatopiony w sumpie.

A co do hydrauliki obiegu to tak...

1697-a2.jpg

1697-3.jpg

1697-4.jpg


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) i zabezpieczenie spływu... jak i w znacznym stopniu wycisza spływ...

1697-n6.jpg


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALE NIE JESTEM OSOBĄ NA KTÓREJ NALEŻY SIĘ WZOROWAĆ... to poprostu tylko moje skromne nano-akwarium :)


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a co myślicie o podłączeniu zbiornika z węglem czy np Antiphos do spływu z sumpa (po rozbiciu na kilka strumieni o odpowiednim przepływie) ?? zaoszczędzę miejsca w sumpie i jedna czy dwie pompy mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.