Skocz do zawartości
alexw200

Ello

Rekomendowane odpowiedzi

Się chciałem ze wszystkimi przywitać po bardzo długim czasie, część ludzi pamiętam i jak tak sobie forum przeglądam to widzę, że nic się nie zmienili :) Pojawiła sie też masa "nowych twarzy". Witam wszystkich serdecznie.

Pozdro

Alex


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc alexw200 widze ze bedzie sie działo u ciebie :)przymiarka do 1500-1800litrow no no:wink


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to pamiętam Alexa z fotki jak pływał w swoim akwarium i czyścił szybki :)


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy ponownie :)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie chłopaki, że mnie jeszcze pamiętacie. Co do baniaczka to niestety tylko to co w stopce, na nic innego już się chyba nie porwę, zresztą żona obiecała, że jak przesadzę z wielkością to będę śpiewał falsetem:D


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItaj ponownie Alex. :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze nie do końca powrót ale przymiarka i plany. Do pełnego rozruchu pewnie jeszcze z rok minie i ładnych parę$$$ ale obiecałem sobie, że nic na łapu capu, no i najważniejsze tym razem akwa będzie stało na parterze :) (wtajemniczeni wiedzą co i jak) A do Ciebie Andrzeju chyba się kiedyś wproszę po natchnienie:haha Naprawdę masz rewelacyjny zbiornik i oświetlenie takie jak lubię fajnie oddaje głębie.


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy ponownie, duzo sie od tamtego czasu zmienilo w akwarystyce, bedziesz mial o czym myslec;)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trzymam kciuki za realizację planów :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano wytrwaly jestes trzeba Ci to przyznac :D, znam takich ktorzy rezygnowali z byle powodow.

Po tym co Ty tam przeszedles i nie zrezygnowales z akwarystyki to tylko mozna powiedzeic ze jestes akwarysta z krwi i kosci :)

pozdrawiam Zbyszek


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć Alex miło, że nie zapomniałeś o akwarystyce i o nas, mi zawsze się kojarzyłeś się z osobą bez jakichkolwiek ograniczeń w podejściu do tego co robią, a takich nam trzeba odważnych, nieszablonowych, z rozmachem.... Czuję świeżą krew!!!:yes

pozdrawiam

alex


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę mnie tak będziecie podbudowywać to mi odwali i jeszcze dodatkowego tysiączka dołożę:) a wtedy to już nie wiem co mi żonka zrobi.

A tak poważnie to zapał mi nie minął, pomimo wszystkich perypetii, które miałem. Co prawda miałem plana żeby wystartować z czymś w okolicach 6-7 tyś ale jak sobie pomyślę ile było przy tej mojej "nano rafce" pracy to jakoś się odechciewa. No a druga sprawa to budżet, dopiero skończyłem budowę domu więc jest on trochę nadwyrężony. Na taki powiedzmy 6 tysięcznik to musiałbym zgromadzić 200 tyś albo i lepiej, niestety taką kwotą nie dysponuję, nawet przy obecnym projekcie będę musiał się ograniczać bo chciałbym inwestycję zamknąć w okolicy 60-70 tyś. Niemniej jednak zabawa się zaczyna od nowa. A co do zmian, jak pisał Szymon, to wcale nie tak bardzo, podstawa to duża ilość LR i sprawne odpienianie, a jak sobie nie poradzę sam to przecież na forum jest masa kolegów z doświadczeniem:D

pozdrawiam


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Alexw200

60-70 tys. na zalozenie akwarium?

To chyba beda te amerykanskie, drogie, sztuczne, pozlacane korale ? Ale przeciez nie warto wszystkich pozlacac, bo nudno bedzie :)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani to nie jest takie przesadzone z tą kwotą jak ci się wydaje.

Bo zobacz, 2 pompy główne to już jest 7 tyś, turbelki do cyrku kolejne 7 tyś, 2 odpieniałki kolejne 7 tyś, reaktorek z 2 tyś, oświetlenie około 13 tyś, lr jakieś 11 tyś, to już masz ponad 40 tyś, a gdzie reszta? zbiornik, konstrukcja, elektronika, ro, osobiście uważam że ciężko będzie mi się zamknąć w 70 tyś.


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj alexw200. No to wszystko zgodnie z planem sprzed paru lat. Sam mówiłeś, że dopiero w nowym domu o czymś pomyślisz i w sumie planowałeś coś łączonego pod kątem 90 stopni na dwie ściany. Projekt nieco inny, ale gabaryty tym razem takie "rozsądniejsze" :) , chociaż to i tak kolos. Pamiętam tamten zbiornik po ostatniej katastrofie i osprzęt do niego. Zrobiło to na mnie OGROMNE wrażenie. Sukcesów z nowym zbiornikiem życzę.:yes


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.