Skocz do zawartości
LUK4344

LIMA SCABRA

Rekomendowane odpowiedzi

witam

dziś zakupiłem sobie takiego zwierza - jest super

czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym stworem?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz chłopie problem !!!!!! nie wykarmisz


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż taki głodomor?:)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh i kolejny raz zakup zwierzaka przed przeczytaniem o nim przynajmniej podstawowych informacji...


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.meerwasser-lexikon.de/index.php?name=Lima%20scabra&kategorie_id=64&tier_id=787&sprache=de

tu sobie pocztaj

w skrucie rtemianauplien, Lobstereier, Nahrungsspezialist, Plankton, Staubfutter

edit: watpie zebys zapewnil ten pokarm w odpowiednich ilosciach :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety byłem na giełdzie z zamiarem sprawienia sobie prezentu ze świadomością że w nocy była dostawa, okazało się że dostawa była marna i jedyne co mi wpadło w oko to owe przepiękne zwierze

no cóż - będę walczył z jego głodem !!!


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiQ to ja jestem nienormalny ?? :)

no w koncu pasjonuje sie akwarytyka morska wiec normalny nie jestem :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem jak toto potrafilo lapczywie wcinac artemie mrozoną. ale wlasnego doswiadczenia nie mam wiec nie wiem jak na dluzsza mete karmienie wyglada. z opisu na liveaquaria wynika , ze dodawania jakiegos fito z butelki moze wystarczyc. marine snow mozna w sumie u nas dostac chyba wkazdym sklepie (akwarystycznym)


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leje fito i zoo kenta, rybcie karmie cyklopem wiec coś sobie wyłapie i jeszcze jedno, zwierze wysuwa długą trąbe i zasuwa glony z szyb:D

może więc wyżyje


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUK4344 i co? Zwierzak żyje?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że zwierz pojawił się na allegro i już jest zainteresowanie.

Ne kupujcie tego zwierzaka!!!

Nie ma możliwości wykarmić (ja karmiłem kilka razy dziennie i padł) poza tym małż ten nie lubi światła a że porusza się dość sprawnie to skutecznie ucieka do cienia czyli za skały.

Niemniej jednak jest to najładniejsze i najciekawsze zwierze jakie miałem.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pojawił się w sklepie z Piły stąd moje zainteresowanie. Jeśli dalej jednak nie daje się wykarmić to już go wypisuję z planów :) Szkoda tylko, że je sprowadzają skoro to taki trudny zwierz i u większości pewnie padnie :).


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie trudny zwierz tylko poprostu niemożliwy do utrzymania, ale niestety ładne zwierzęta maja przerąbane na tym świecie i tak długo jak je ktoś będzie kupował tak długo beda je importować.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUK4344 napisz proszę jak długo Ci żyła ta małża.


Narodziny 29.05.2011 -- restart 20.08.2013:

akwarium - 100x65x53 sump - 80x40x40

odpieniacz - Deltec APF 600

oświetlenie - Maxspect Razor 160W

obieg - Tuzne Silence 1073.040

cyrkulacja: Tunze 6055, 6045, NanoWavebox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy ze dwa tygodnie ją pilnowałem i wyjmowałem zza skały i karmiłem ale potem odpuściłem i dałem jej spokój bo widziałem że była w coraz gorszej kondycji nie puszczała już piorunów, myśle że żyła góra tydzień przy przeprowadzce znalazłem muszle


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Odkopując temat. Czyli realna szansa na małża w akwarium to tylko te z rodzaju Tridacna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierwej czytać potem kupować - złota zasada a uniknie się rozczarowań

a swoją drogą to niektórzy sprzedawcy lubią wciskać niezłe kity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

najpierwej czytać potem kupować - złota zasada a uniknie się rozczarowań

a swoją drogą to niektórzy sprzedawcy lubią wciskać niezłe kity.

Dokładnie tak. Swoją drogą one nawet nie są drogie. To chyba najtańsze małże jakie są oferowane. Jest tu pole do popisu dla producentów pokarmów. Opracować coś co by zaspokajało ich wymagania pokarmowe. Myślę, że taki preparat schodziłby jak cieple bułeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja dokarmiam ja strzykawka na przdluzce - planktonem i narazie 2 miesiace zyje.

Strzykawka + cienki wezyk + kawalek rurki i gotowe.

post-23369-0-94967000-1398959260_thumb.jpg

Edytowane przez Tycek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie kumam tycek. Ie wiesz co to wezowidlo a malze masz dwa miechy


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z kad mialem wiedziec jak to dopiero pierwszy raz wylazlo ze zakupionego kamienia ??? malze mam bo kupilem i jestem tego swiadom.

Ja nic nie kumam tycek. Ie wiesz co to wezowidlo a malze masz dwa miechy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z kad mialem wiedziec jak to dopiero pierwszy raz wylazlo ze zakupionego kamienia ??? malze mam bo kupilem i jestem tego swiadom.

Hej 'Tycek'

I jak tam ten małż LIMA SCABRA ? żyje ?

Chciałbym sobie takiego sprawić, ale wszędzie czytam że nie do wykarmienia.

Tylk oCiebie znalazłem, któy piszesz że się da ;). no ale to było kilka miesięcy temu.

Jak sytuacja wygląda z tym małżem u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej 'Tycek'

I jak tam ten małż LIMA SCABRA ? żyje ?

Chciałbym sobie takiego sprawić, ale wszędzie czytam że nie do wykarmienia.

Tylk oCiebie znalazłem, któy piszesz że się da ;). no ale to było kilka miesięcy temu.

Jak sytuacja wygląda z tym małżem u Ciebie?

Tycek jest zbanowany. Odpowiedzi nie uzyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.