Skocz do zawartości
eltom

cicha pompa do sumpa

Rekomendowane odpowiedzi

można mini red dragon, są jakieś mniejsze modele, można też któregoś HLP Delteca, tyle że mogą pracować tylko poza sumpem


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eheimy jeszcze raz.


-216L, Aqua Medic Ocean Light 150, 24W ATI Blue Plus T5, Eheim 1250, Marea 4400, Tunze NanoStream Set TNS05, Deltec AP 600, Mikser AM KS-1000, SP-1500, Lajon 111

-10L, 2x11W Lauci, Aquel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600l/h do sumpa? To jaka bedzie miala wydajnosc po podniesieniu na te 120-150cm?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek: koledze chyba chodzi zeby mial 600l wydajnosci na wysokosci 1.5m


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MateuszD nawet jak bedzie miala podnoszenie 1,5 m to na wysokosc jaka ma szafka +akwa to chyba bedzie ledwo ciurlac.Mam problem napelnic akwarium woda do podmianki pompa 1000l/h z wiaderka postawionego na krzesle,a co tu mowic pompa o wydajnoasci 600l/h to wcale nie bedzie dawac cisnienia.Eheim compact 600l/h ma podnoszenie 1,3m


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eheim 1250


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek a jakie ma znaczenia jaka ma nominalna wydajnosc? Moze miec i 2000l, byle na 1.5m miala 600l i byla cicha :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega pisze wydajnosc 600l wiec mysle ze chodzi o wydajnosc nominalna a nie o wydajnosc przy 1,5m.Zresztą niech sam napisze dokladnie o jaka pompe muchodzi i na jaka wysokosc ma tloczyc.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie eheim ma dobrą ofertę co od wydajności i co do ceny.

polecam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łał - dziekuję

niespodziewałem sie tak szybkiego i szerokiego odzewu.

piszac o wydajności miałem na myśli realną na poziomie +-1,5m

jak widac skróty myślowe chodzą swoimi drogami ..

pompa musi wtłoczyć wode na 120cm dla bezpieczenstw przyjąłem 1,5m

po kilkunastu latach akwarystyki słodkowodnej mam dość rodzimych produktów które po roku chodzą juz jak stary traktor ..

kolejny raz życie pokazało że cena to niewszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie ja mam eheim,i jak dlamnie jeszcze za glosna, ciekawy jestem jak inne pompy pracuja, jak kazdy tutaj chwali eheim.Dopiero musza byc glosne.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...ja mam new jet'a 2300 chyba,cena niska,jakosc doskonala,bezglosna,nie trzeba cudowac z podkladkami elastycznymi w celach wyciszenia,slowem godna polecenia (sa tez mniejsze litraze na h)...nie nagrzewa tez wody,sprawdzalem...tylko nie wiem jak z podnoszeniem,moja jest w panelu,wiec podnosi tylko na parenascie centymetrow.Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije temat

dostałem do testów aquaela pfn , szuta (niepamietam nazwy), weipro wh100 otaz eheim compact+3000 -celem było tylko porównanie głośności .

pompy umieszczone na przyssawkach w wannie blaszanej -zabudowanej zalane wodą.

interesowała mnie w pierwszej kolejności głośność

niestety pierwsze trzy pomimo że nowe kulturą pracy przypominały radzieckie urządzenia przemysłowe .wibracje wyraźnie odczuwalne ręką na wannie niemówiąc o poziomie hałasu

Eheim tez wibruje -bylbym nieobiektywny pisząc że jest boski ...ale poziom ogolnego zamieszania jest kosmicznie mniejszy w porównaniu do konkurentów. test zrobiłem ze znajomy ze sklepu akwarystycznego o 1 w nocy . czekam jeszcze na hailea i kilka innych produktów do porownania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.