Skocz do zawartości
Andrzej12345

Odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie realizacji akwa 120x40x50 i dopadłem sie do ofert odpieniaczy. Jest na rynku bardzo wiele, lecz ceny kosmiczne. Znalazłem w necie adres niemieckiego sklepu i mam pytanie, co szanowni forumowicze z doświadczeniem możecie powiedzieć o przedmiotowym sprzęcie.

http://www.afterbuy.de/afterbuy/shop/storefront/start.aspx?shopid=58879


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, ja również zaczynam przygodę z morszczyzną, jednak pozwolę sobie coś Ci poradzić. Przeczytałem już większość archiwum i jedyny wniosek jaki mi się nasuwa jeśli chodzi o odpieniacz to - nie kupować szajsu... To jedno z najważniejszych urządzeń wykorzystywanych w akwariach morskich i w sposób bezpośredni wpływa na kondycję zwierząt w nich żyjących, więc jeśli zależy Ci na ich dobrym zdrowiu które z kolei przekłada się na efekt wizualny całości, nie oszczędzaj na odpieniaczu. Zauważ że "starzy wyżeracze" którzy mają naprawdę piękne zbiorniki prowadzą je na możliwie najlepszych odpieniaczach jakie są w ich zasięgu, a wystarczy poczytać żeby wysnuć wnioski że Ci którzy narzekają że z czymś nie mogą sobie poradzić, po zmianie odpieniacza nagle przestają mieć problemy.

Reasumując, moim zdaniem odpieniacz należy kupić najlepszy na jaki nas stać nawet kosztem opóźnienia startu akwarium (tak jast u mnie) bo to kiedyś napewno zaprocentuje...:) Mam nadzieję że się nie mylę i ktokolwiek z "fachowców" ma takie zdanie jak ja.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak w dużej mierze @seb ma racje aczkolwiek nie można też stanowczo stwierdzić że najlepszy dopieniacz załatwi nam sprawę "pięknego zbiornika", jest to jeden z składników dobrze funkcjonujacego systemu, coś w tym stylu jak słabe ogniwo w łańcuchu.

@Andrzej12345, w Twoim przypadku przy takim litrażu ceny odpieniacza nie będą kosmiczne pamiętaj o takim dziale DIY :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Seb napisal (brawo!)- za dobrego odpieniacza nie ma - zawsze mozna go wylaczyc :)

Z za slabym odpieniaczem nie mozna prowadzic akwarium. Potrzebne beda inne, wcale nie tansze rodzaje filtracji.

A zeby bylo grzecznie, to i ja pozdrawiam :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie o to mi chodziło że dobry odpieniacz jest lekiem na całe zło i Roman ma rację że to część składowa całej "machinerii". Niemniej jednak kupując np. tanią pompę obiegową ryzykujemy hałas który wpływa na NASZE samopoczucie, ewentualnie grzanie wody, z którym możemy walczyć na różne sposoby, a przy kiepskim odpieniaczu nie bardzo możemy coś poradzić... Koniec końców wszystko sprowadza się do tego że lepiej powoli zabierać się do zakładania solniczki i zrobić to dobrze niż zrobić to na wariata i później pluć sobie w brodę i patrzeć jak zwierzaki się męczą...

pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście czytam uważnie opinie i sugestie szanownych Kolegów forumowiczów, lecz chyba nie jest zachowaniem dziwnym, że poczatkujacy (oj, chyba popełniłem błąd) raczkujący (bo mianem początkującego można nazwać tego kto już coś ma a nie dopiero organizuje) akwarysta szuka rozwiązań dobrych technicznie i ekonomicznych.

Znalazłem te urządzenia w sieci w jednym ze sklepów internetowych a że pogrzebałem w archowum FORUM i znalazłem info, że ktoś już kupował taki odpieniacz. No ale sie na tym sjkończyło bez konkretnych komentarzy.

Stwierdzić trzeba po prostu jedno, odpieniacz musi kosztować min. 1 tys zł.


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzić trzeba po prostu jedno, odpieniacz musi kosztować min. 1 tys zł.

Brutalna to prawda, ale prawda:D są co prawda bardzo dobre konstrukcje DIY które są tańsze, ale markowe produkty niestety kosztują. Ja do podobnega akwa jak Twoje (130x50x50) czekam na Delteca APF 600, bo chcę spać spokojnie ze świadomością że jeśli coś pójdzie nie tak to zawiodłem ja a nie sprzęt...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest mi się odnieść do samej konstrukcji odpieniaczy. Jestem tylko inżynierem i tak się zastanawiam czym one sie moga różnić. Konstrukcja każdego z nich jest prosta jak... ale póki nie będę miał w rękach to i tak nic nie powiem ... po prostu musze kupić. Każdy niestety chwali sprzęt którym dysponuje i tak sszperajac po forum i necie zauważyłem pene zjawisko, że nie zawsze ten jest dobry który ma największy przepływ. Nie wiem o co w tym chodzi???


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Andrzej12345 :

Trudno jest mi się odnieść do samej konstrukcji odpieniaczy. Jestem tylko inżynierem i tak się zastanawiam czym one sie moga różnić. Konstrukcja każdego z nich jest prosta jak... ale póki nie będę miał w rękach to i tak nic nie powiem ... po prostu musze kupić. Każdy niestety chwali sprzęt którym dysponuje i tak sszperajac po forum i necie zauważyłem pene zjawisko, że nie zawsze ten jest dobry który ma największy przepływ. Nie wiem o co w tym chodzi???

Pocieszę Cię - ja miałem w ręku, rozebrałem i... Nadal nie wiem o co w tym chodzi :):):D Ale moim zdaniem z odpieniaczem jak z politykiem - im więcej bije piany tym lepszy :D:):)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze w dobrze działającym odpieniaczu jest dobranie proporcji między zasysaną wodą, a powietrzem biorąc pod uwagę samą konstrukcją odpieniacza i nie jest to wcale takie proste. Samym przykręcaniem powietrza sprawy nie rozwiążemy.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż to biore sie za zbieranie funduszy. Dzięki za pocieszenie.


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrzej 12345 widze ze z jeleniej jestes ja dokladnie z lubawki.Ale niestety wyemigrowalem zbieraj na wszystko a o odpieniacz sie niebuj popatrz na ten www.koralle.at wejdz pod produkty jest na 3 zdjeciu po prawej albo na siudmym jak postawisz butelke polskiej to jest twuj.uzywany byl 3 miesiace rachunek posiadam,kiedys chcialem sprzedac ale chetnych niebylo a w piwnicy mi miejsce zajmuje


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj "sebastian wieden".

Ciesze się że odezwał się ziomal. Flaszkę to możemy wypić i bez okazji. Jestem o czywiście zainteresowany Twoją propozycją. Przejdź na GG, czekam jak będziesz dostepny.:)


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.