Skocz do zawartości
Sakato

Gdzie zamówić baniak w Warszawie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Powoli do celu. Znalazłem blisko siebie stolarza który zrobi mi porządną komodę pod akwarium. Jeszcze nie wiem za ile ale mam nadzieję że cenę nie weźmie z marsa. Po totalnym przemeblowaniu i wyczytanych wskazówkach wygospodarowałem miejsce w pokoju na nawet niezłe nano :]

Wymiar zbiornika przewiduje 1,0 m x 0,55 x 0,6 m H. ( akwa z panelem z lewej strony )

Kolejny problem. Szklarz który ma warsztat ulicę dalej ma już swoje lata i powiedział że takiego mi nie sklei bo nie jest w stanie go sam podnieść w razie potrzeby przestawienia baniaka w swoim warsztacie. Chciałem mu pomóc sklejać lub zaprosić do domu żeby posklejał ale niestety nie chciał się zgodzić.

Pytanie jak w tytule do kolegów z Warszawy. Szukałem w necie kogoś kto sklei zbiornik. Jedyna rozsądna firma jaką namierzyłem mieści się chyba w Legionowie. Znacie jakąś firmę ( lub szklarza )solidną i nie za drogą która klei baniaki najlepiej w okolicach Woli? Są 2 opcje albo zamówię baniak i sam wkleję paneli i podzielę go na komory albo ( najchętniej ) zamówię akwarium od razu z wklejonym panelem. Dzięki za ewentualne wskazówki.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze pomoze: www.acropora.pl

Z Lukaszem dogadasz sie bez problemow, zeby zbiorniczek do Ciebie dowiezc. Ceny nie sa zle, a szklo sklejone poprawnie.

Mozesz jeszcze do thewald'a zglosic (http://thewald.webpark.pl/), on podobno swietnie baniaki klei - ale od niego nie bralem, wiec polecenie z "drugiej reki".

A tak na marginesie nie myslales o sumpie?


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ocelocik tak myślałem o sumpie. Pierwsza opcja miała być bez niczego to mi na forum z głowy wybili taką opcje :) Wiem że się da tak zaprojektować sump i komin aby w razie awarii nie zalać sąsiada na dole jednak dając ścianę panela 2 - 3 cm mniej niż wysokość zbiornika to co by się nie działo i co by na grzebieniu nie usiadło lub w przypadku awarii dolewki wszystko się rozleje po komorach i raczej trudno o potop :D. Fakt że panel z boku oszpeci trochę baniak ale akurat ta część jest przy ścianie. Dodatkowo będę miał sporo miejsca w szafce pod zbiornikiem na wiadro i inne szpargały.

Dzięki za namiar. Szczerze przyznam że po sklepach jeszcze nie chodziłem za zbiornikiem. Najpierw atakowałem okolicznych rzemieślników 8)


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest pewien sklep na arkuszowej ceny mają przystępne mam od nich zbiornik ale klejony seryjnie (takie już robili).

Robią akwaria albo w float albo w opti całe.


oceanic bio cube 100l + 10l panel ok 26kg LR 9kg LS. Trochę miękkich. Chętnie przyjmę mały koral twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój zbiornik kleił wspomniany już Waldek.Jest naprawdę bardzo zadowolony, z jakości,estetyki, ceny i profesjonalizmu. Tak więc polecam bardzo


700 l, 3X150 W 5X80 W T5, Apf 600 ,Tunze 2X6100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak możesz podaj bliższe namiary do Waldka na priv.


oceanic bio cube 100l + 10l panel ok 26kg LR 9kg LS. Trochę miękkich. Chętnie przyjmę mały koral twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mam nadzieje że ceny będą ok


oceanic bio cube 100l + 10l panel ok 26kg LR 9kg LS. Trochę miękkich. Chętnie przyjmę mały koral twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, na pewno skorzystam z najlepszej opcji. Mam nadzieję że nie zaleje sąsiadów :)


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam kilka osob, co ma akwa klejone przez Waldka i stoja do dzis. Czesc z nich to na prawde slusznych rozmiarow baniaki... :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń jeszcze tu 0508220072 P. Zbyszek- ma warsztat szklarski na Bródnie zajmuje się tylko akwarystyką i terrarystyką z jego usług korzysta np. K. Tryc. zbuduje każde dziwadło.


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie tam dzwoniłem dzisiaj i podałem wymiary. Czas oczekiwania ok. tygodnia i faktycznie może skleić wszystko. Cenę znam czekam jeszcze na wycenę Łukasza. Potem szafka i zamawiam baniak 8)


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Arkuszową,nie znalazłem taniej,a zbiorniki przednie.Największy jaki od nich kupiłem ma 500l i stoi już dwa lata.Na dniach zalewam 330 opti też od nich.Z transportem nie ma problemu(wnieśli na 3 piętro).


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale z tego co wiem to całe w opti a nie pojedyńcze szyby, ale mogę się mylić


oceanic bio cube 100l + 10l panel ok 26kg LR 9kg LS. Trochę miękkich. Chętnie przyjmę mały koral twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale z tego co wiem to całe w opti a nie pojedyńcze szyby, ale mogę się mylić


oceanic bio cube 100l + 10l panel ok 26kg LR 9kg LS. Trochę miękkich. Chętnie przyjmę mały koral twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem 330l z opti przód i boki,szkło 12mm,komin zewnątrzny.Takie zrobili.dostałem sporą zniżke bo to kolejny zbiornik od nich i razem z dostawą do domu wyszło mnie 800,- :)


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie w piątek od P Zbyszka z Bródna odebrałem baniak 130X70X70, komin (specjalne podcięcie na grzebień) plus 12 wywierconych otworów pod śrubunki, plus boczne szyby wykonane z podwójnej klejonki z czarną szybą zasłaniającą orurowanie, dwie główne szyby z Opti 12mm (akwa przezierne) . Za całość zapłaciłem 2400,-PLN To jest już drugi baniak wykonany przez tą firmę dla mnie. Pierwszy powstał kilka lat temu i miał taki kształt że mnie wyśmieli w innych firmach (bryła nie mająca nic wspólnego z prostopadłościanem i długości 2,5m) a ten gościu mi to zbudował i nawet przednią szybę lekko wygiął. Innych fachowców nie znam i moja pozytywna ocena jest zupełnie subiektywna.


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arkuszowa to jakaś porażka. Może i oferują tanie tanki ale 2 tygodnie temu napisałem maila i brak odpowiedzi. Dzisiaj do nich dzwoniłem i ktoś podniósł słuchawkę , potrzymał w górze i odłożył. Potem nikt nie odbierał. Dzwoniłem na kom i tam też brak odzewu. Totalny szajs ! Może jak na miejsce ktoś pojedzie to da rade coś załatwić. Ale nie będę grzał na Bródno tylko po to by zapytać ile za tank mi policzą. Dodam że szukając namiaru w necie natknąłem się na wiele komentarzy na temat podejścia personelu do klienta. Oczywiście niepozytywnych. Podobno obsługa słabo zorientowana i kilka razy trzeba jeździć po jedną rzecz. Fakt, pisali że ceny prawie hurtowe i że to jedyny plus tej firmy :/ Natomiast P. Zbyszek poinformował mnie dokładnie przez telefon i zainteresował się ogólnym planem tanka. To chyba zaważy na zamówieniu zbiornika u niego. Ale dzięki za podpowiedzi :)


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się pomerdało - p. Zbyszek (Akara?) to właśnie Bródno, Arkuszowa to druga strona Wisły. :)

Też u niego kleiłem zbiorniczek z sumpem (w sumie zakład mam 5 min od siebie) i jest OK.

PZDR

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne pod tym względem arkuszowa to ..... ale jeśli coś z nimi załatwiać to tylko osobiście nigdy przez telefon.

Ceny mają naprawdę dobre, ale trzeba im wytłumaczyć o co ci chodzi jakiś plan czy coś.


oceanic bio cube 100l + 10l panel ok 26kg LR 9kg LS. Trochę miękkich. Chętnie przyjmę mały koral twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem ale jak sobie przemyślałem to mi się wczoraj w nocy nie chciało wstawać z łóżka i edytować postu :] Bródno mi się pomyliło z Bielanami :) Nie myli się tylko ten co nic nie robi :yes


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem baniaczek w Focusie. Cena przystępna była. Stoi już ponad dwa lata i jest ok. Baniak o wymiarach 150x70x50(wys). Dowieźli do domu, wnieśli na górę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz na priva jaka to cena, dla porównania :)


oceanic bio cube 100l + 10l panel ok 26kg LR 9kg LS. Trochę miękkich. Chętnie przyjmę mały koral twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.