Skocz do zawartości
Ryzio

31.01 wylaczaja mi prad na 6h co robic?

Rekomendowane odpowiedzi

jak najbardziej warto miec - ja mam dwa podłączone do akwarium.

Zabezpieczy ci system przed przepięciami, które u nas się często zdarzają i przed krótkimi wyłączeniami prądu. U mnie na wsi notorycznie są takie krótkie wyłączenia - prąd znika na 1 sekunde i wraca. To jest dosyć stresujące dla sprzętu (HQI, pompy itp) ale także i dla ryb - takie strzały napięcia - światło na chwile gaśnie, pompy na chwile się wyłączają itp itp.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu Do zasilenia VorTecha potrzebny jest prąd stały 12V, te zasilanie awaryjne to po prostu akumulator, z przekaźnikiem. Pompa VorTech posiada silnik prądu stałego, taka dosłownie "wycieraczka" no i pracuje jak wycieraczka. W związku z tym, że napięcie zmienne 230V jest zamieniane na stałe 18V przez zasilacz pompy, można podpinać nawet do najordynarniejszego UPSa buczenia spowodowanego kiepskim przebiegiem fali napięcia nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomajk pobudka ;) to jest wątek sprzed półtora roku....


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek widziałem, ale rozgryzam temat zasilania, no i wkur.....ony jestem na VorTech a dlatego tak się zapędziłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego bigwalker czy według ciebie stworzyłem nowy temat ?

No i Mod offtopuje, mogłeś wywalić w kosmos jak złamałem regulamin albo odnieść się do tematu zasilania.

Gdybym założył wątek o tym co już było, pewnie posłałbyś mnie do wyszukiwarki, bo tam BYŁO WIELE NA TEN TEMAT, właśnie korzystam z wyszukiwarki i co ma do tego data ostatniego postu, przekazałem wiedzę którą mam, nie wyssane z palca, być może ktoś z tego skorzysta.

Możesz mnie zbanować jeśli ci przeszkadzam rozpaczać z tego powodu nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak juz temat wrocil:D Mam maly generator Hondy, wiec gdyby ktos z okolicy mial problem zapraszam. Chetnie uzycze za browarka:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Tomajk nie tak z tymi VorTechami w takim razie?


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wypada zbytnio krytykować wszystko, bo gotowi jesteście pomyśleć że mi to już nic nie pasuje, ale słowo daję, że spodziewałem się naprawdę cichej pracy, a efekt, no cóż trzeba by to było samemu usłyszeć.

Chyba, że dostałem jakiś felerny egzemplarz, bo to też możliwe.

Dobrze by było skonfrontować to z kimś kto też ma.

Ale nie o tym była mowa. chodziło o zasilanie pomp w przypadku braku prądu z sieci.

Tunzle nowe modele regulowane, dla przykładu 6105 prawdopodobnie, podkreślam PRAWDOPODOBNIE również są zasilane prądem stałym, dzięki czemu można bez obaw stosować przetwornice nie koniecznie dające przebieg napięcia czysto sinusoidalny, może być aproksymowany, albo tradycyjny trapez, buczeć więcej nie powinny niż na zwykłym zasilaniu.

Ps. To nie jest takie buczenie jak zwykła pompa, to jest praca raczej taka jak słychać silnik od wentylatorka samochodowego na 12V ale chodzi mi raczej o pracę szczotek na komutatorze niż o furczenie łopatek wirnika.

Się znowu rozgadałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.