Skocz do zawartości
tomcom

Jakiego światła dołożyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po pierwsze dziękuję za Wasze rady w wątku: http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=127858#127858

Dołożyłem cyrkulacji i akwa wygląda o niebo lepiej! :)

Teraz chcę dołożyć światło. Jak wspominałem

--teraz jest: Arcadia 2x54W marine white 8godz(+odbłyśnik) + 1x38W m.blue acitinic(z odblysnikiem) 9godz swiecenia.Wiem że to dużo za mało, ale o dziwo korale (kilka twardych) rosną bardzo dobrze (parametry wody idealne)

--chcę dołożyć 2x54W+odbłyśnik, i pytanie:

**dołożyć 1x 54W marine white+ 1x 54W marine blue? czy

2x 54W marine white?

czy może jeszcze inaczej?

Z góry dzięki za info :D

pozdrawiam, tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj innej swietlowki niz Arcadia. Wlasnie zmieniam na normalne 15000K od ATI albo (raczej) FaunaMarin. Wez tzw. swietlowki Spezial i zobacz jak swieca, wedlug mnie ladniej i jasniej do Arcadii. Te Arcadie sa OK ale "Spezial" sa chyba po prostu lepsze. A co do proporcji to bym dal pol na pol, ja tak najbardziej lubie, niektorzy lubia mniej niebiesko, niektorzy jeszcze bardziej, to raczej kwestia osobistych upodoban. Koral sie jakos tam dostosuje, w naturze prawie wszystkie korale rosna w dosc szerokim zakresie glebokosci i bardzo roznych warunkach oswietleniowych. Wiec w akwarium pewnie tez sie dostosuja, wazne zeby swatla bylo duzo, barwa ma bardziej drugorzedne znaczenie niz ilosc swiatla (w uproszczeniu oczywscie to wszystko bo dochodzi jeszcze kwestia zmieniajacej sie wraz z temperatura barwy energia fotonow i inne kwestie).


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie dałbym

1xAquablue spezial 54W ATI

1xBlue plus 54W ATI


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Akurat mam kilka swietlowek arcadii na stanie, to nimi "musze" sie posłużyć. Dam więc 1xwhite i 1xblue :)

Tymczasem nie moge się nadziwić jak wiele -w pozbywaniu się glonów- dało dołożenie cyrkulacji do baniaka :D_o ...no, salarias też chyba troche pomógł :D

pozdrawiam

tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.