Skocz do zawartości
Merriq

126 l mojego skarbu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałabym przedstawić wam moje nano zalane od 2007.06.29:

akwa.jpg

pseudo.jpg

ciagle pracuje nad jego wygladem ale wiem ze jeszcze sporo do zrobienia...

Akwarium:

126L 80x35x45h

Filtracja:

Weipro SA 2011 + Eheim compact 1000,

100ml węgla aktywnego Korallen-zucht

Oświetlenie:

3 x 24W T5: 2 x Korallen-Zucht Coral light i 1 x Korallen-Zucht Fiji Purple

Cyrkulacja:

Tunze Nanostream 6025,

głowica Aquaszut 650l/h (chyba ja wyjme)

Suplementacja:

Sól Tropic-Marin Pro-Reef,

Kent Microvert,

Kent Strontium & molybdenum,

płyn Lugola

Korallen-Zucht coral vitalizer

Obsada:

3 x Chromis viridis

Kraby: Calcinus laevimanus, Clibanarius signatus, Pylopaguropsis speciosa

Ślimaki: Nassarius vibex, Turbo , Strombus

Rozgwiazda piaskowa

Sinularie ,Clavularie

Xenie: egipska i sp

Sarcophyton,Lobophytum

Sinularia, Sinularia dura, Nepthea

Ricordea, Zoanthids, grzybki

Stylopora, Caulastrea furcata, pseudopterogorgia


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladne akwarium, troszke widac te pompki, ale jest ogolnie OK.

Powiedz mi prosze co to za koral na 2 zdjeciu, ten jasny, na pierwszym planie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pomki bedzie widac bo w tak małym zbiorniku nie schowam ich nigdzie, sa tak ustawione zeby koralom było dobrze.Nie wstawie drugiej nano chociaz wygladałaby lepiej bo powstałaby wirówka, a tego chce uniknac.Zastanawiam sie czy nie wyjac wogole tej zielonej pompki oraz nad skalkami maskujacymi do tunze nano

Co do korala sama nie wiem i ciagle szukam go w leksykonach i innych serwisach ale jest przepiekny:D


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze zalozylas akwarium dzien po mnie.Moze podasz jakies dane techniczne:yes jakie swiatlo,jaki odpieniacz?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Penek

Informacje są już pod zdjęciami.

Jestem kobietą, nie mów do mnie "założyłeś" :)


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten koral jest faktycznie wyjątkowy - wcześniej go nie spotkałem. Ciekawe co to ...

Centralnie ustawiony sarcophyton powoduje optyczną symetrię - może ładniej gdyby rósł gdzieś indziej ?

To szczepkarium z dna też pewnie znajdzie swoje miejsce na skale i będzie całkiem nieźle. Tubastrea nie da rady. Trudny koral, wymagający dokarmiania.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darek S

Nie mam pojecia w jakim innym miejscu mogłby sarco rosnąć

Podzielił sie na 3 częsci,wiec juz nie jest taki okazały.:)

Tubastrea była dokarmiana i miała sie dobrze

ze 3 mc temu stało sie z nia cos dziwnego z dnia na dzien oblała sie zołta mazia jakby sie broniła przed czyms.

Inne korale miały sie dobrze, testy nic nie wykazały Myślałam,że padnie ale tkanka zaczęła sie sukcesywnie regenerowac.

Tak wygladała na fotce 2mc temu. Dziś juz ma sie lepiej i tak uwazam ze to sukces, że przeżyła :/


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, więc fotka jest sprzed 2 miesięcy. Od tego czasu pewnie się trochę zmieniło. Masz może aktualną fotkę tubastery? Ciekawy jestem bo moja pomimo starań nie przeżyła nawet roku. Kupiłem ją w marcu a teraz jest tylko kilka polipów a była taka w najlepszym swoim czasie:

95-tubastr.jpg


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Merriq,nie wiedzialem ze jestes kobieta,juz poprawilem swoj post.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darek S.Umieszcze w przyszlym tygodniu a tubastrei żal robic zdjecia bo nie wygląda ciekawie z tymi 4 tubami.A zginęła prawie calkiem w jedna noc.Wczesniej wygladala podobnie tylko ze polipy ma czerwone.

@Peniek, dzieki,nick nie wskazuje na płeć wiec ok, ale chciałam wyjaśnić:)


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

merriq@ ile lejesz tego lugola i jak często?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lugola dozuje, co drugi dzień 1 krople


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki kolor ma ten twój lugol?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brązowy, a to ma znaczenie?:con


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chyba nie tak tylko pytam bo ktoś kiedyś napisał że ma być bezbarwny a ja mam też brązowy

dzięki za odp.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wszystko jedno, jaki ma kolor byle by tylko spełniał swoją funkcje. :)


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Merriq :

@Darek S.Umieszcze w przyszlym tygodniu a tubastrei żal robic zdjecia bo nie wygląda ciekawie z tymi 4 tubami.A zginęła prawie calkiem w jedna noc.Wczesniej wygladala podobnie tylko ze polipy ma czerwone.

To podobnie padła jak moja, bo w jeden dzień. Miałem krach w akwa gdy syn zamiast soli zrobił wode na podmiane z NaHCO3. No i Woda w przeciągu minuty zrobiła sie bielsza niż mleko, troche rzeczy nie przeżyło, w tym bardzo ucierpiała tubastrea, akropora i xenia. Reszta przechorowała ale dała radę przeżyć. Trzeba było wymienić a wcześniej zrobić 250l solanki rozbierając akwa do zera i czyszcząc wszystko z duszącego białego osadu ...

Jak wygląda nedznie to nie rób fotek. Myślałem, że odrosła i buduje nowe polipy.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O,pamietam twoj post o tej podmianie!

Dobrze ze szybko zaczałes działac.Szkoda korali.Akwarium nie wybacza nam błedów :)

Polipy chyba zaczeły budowac sa 2 malenkie pomiedzy tubami, wiec moze przezyje.Zrobie fotke - bede obserwowac jej przyrosty.Dokramiam ja solidnie mrozonkami

U Ciebie miała powód...ta feralna podmiana.

A jak wyjasnisz sprawe u mnie czemu oblała sie zolto/pomaranczowa mazią z wnetrza tuby.Była w akwa kilka tygodni i nic jej nie było.

Moze cos ja chciało przekasic?Ale czemu tylko tubastree?Zaszkodziły mrożonki? - ale karmienie było tydzien temu.Z LPS miałam tylko Caulastrea a ona wyglada ok.Stały od siebie daleko.

Juz sie zastanawiałam nawet nad wojna chemiczna ale nie ma winowajcy.Pech bo bardzo podobaja mi sie, chciałam miec ich wiecej a teraz boje sie kupic by sie nie powtorzyło.:D


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Merriq :

[]

A jak wyjasnisz sprawe u mnie czemu oblała sie zolto/pomaranczowa mazią z wnetrza tuby.Była w akwa kilka tygodni i nic jej nie było.

Moze cos ja chciało przekasic?Ale czemu tylko tubastree?Zaszkodziły mrożonki? - ale karmienie było tydzien temu.Z LPS miałam tylko Caulastrea a ona wyglada ok.Stały od siebie daleko.

Juz sie zastanawiałam nawet nad wojna chemiczna ale nie ma winowajcy.Pech bo bardzo podobaja mi sie, chciałam miec ich wiecej a teraz boje sie kupic by sie nie powtorzyło.:)

Nie mam pojęcia dlaczego tak zrobiła. Raczej wykluczam "wojnę chemiczną". Czsami mam wrażenie, że jesli z koralem po włożeniu go do akwa nic się nie dzieje w przeciągu kilku dni to znaczy że wszystko OK, ale to tylko ludzkie rozumowanie. korale mogą mieć inaczej i wolniej reagować. Moja na początku też troszkę przygasła ale potem było OK. Nawet udało mi sie odizolować ją od krewetek w czasie karmienia , bo jej wyrywały wszystko co chciała wchłonąć. Nie sądzę, też by ją coś podgryzało. Nie wiem po prostu.

Zaciekawiłem się tubastreą bo mi się też podoba i z pewnością kiedyś ją znów nabędę jak znajdę odpowiedni okaz - stąd moja dociekliwośc o jej życie. Na forum są tacy co ją utrzymuja jakoś.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MMeriq czy Ty tez przymierzasz sie do zeovitu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ olekszwarc. A myślisz ze to akwarium ma potencjał na zeovit? Zaskoczyłes mnie:)

Michał owszem proponuje ale nie wiemy jak będzie działać u mnie w akwarium głownie z miękkimi gdzie poziom NO3 i PO4 nie jest aż tak istotny.

Może się przecież okazać, ze korale całkowicie zmienia kolory i zaczną głodować z powody śmierci zooksantelli. A potem..(...) lepiej nie skończe- bo gdyby tak się stało załamanie nerwowe u mnie murowane.

Może kiedyś pobawię się i sprawdzimy jak to działa na miękkich, bo widziałam ze ricordiie jak i polipy na zoovit wyglądają fantastycznie, wiec kusi.:wink


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merriq- ja nic nie mysle, sam jeszcze zeo nie odpalilem i nie wiem czy ma to sens w akwa z miekkimi. Wydawalo mi sie, ze z czasem jak Michal "skonczysz:)" na samych sps:).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)Owszem podobaja mi sie spsy od wczoraj mam seriatopore. Jednak wole miekkie za to jak pieknie faluja a polipy, grzybki, ricordie za ferie barw. Z Michałem jak i pewnie z wiekszoscia forumowiczów mam odmienny gust w tej kwestii ale "Nie to ładne, co ładne, ale co się komu podoba":) prawda?

Jakby moje choc troche w przyszłosci tak wyglądało http://www.reefkeeping.com/issues/2004-08/totm/index.php

ehh


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście jak naprawdę wyglądają korale w siedzibie KZ? Zeovit jest jak granat bez zawleczki - mały błąd i buuuum. Uważajcie chłopaki z tym Zeovitem.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety w akwa tak jak w zyciu bez ryzyka nie ma zabawy.:drinkJednak uwazam ze kazdy ma prawo przekonac sie na własnej skorze.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.