Skocz do zawartości
Merriq

126 l mojego skarbu

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna!

Kurcze tylko ze mi tak naprawde zostały 2 polipy ktore sa duze, wiec cieżko bedzie :D

Wczesniej kiepsko przyjmowala pokarm była tk słaba. Teraz juz daje rade.

A karmie mixem wszelkich mrozonek z 6 rodzaji w tym artemia golden gate.I karmie co 3, 4 dni małymi porcjami.

A ty jak karmisz, czym podajesz jej pokarm(ja mała strzykawka)I jak często?


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hubert, czy wyłączasz pompy podczas karmienia korali?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nika, na razie nie karmię pozostałych korali, mam za młody zbiornik i boję się ryzykować załamką systemu. Karmienie samej Tubki równało się z wysypem pewnych glonów ale już dawno sytuacja została opanowana :D Warto było...


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Hubert powiedz mi w jakich godzinach karmisz swoja Tubke? i czy otwiera Ci sie w dzień czy tylko nocą jak moja?


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hubert a nie nic tak tylko pytam bo skoro jest tak wymagająca to myślałem ,że musi mieć mocne światło :D a ja mam na 98l też 3x24W więc może sam kiedyś spróbuję :D


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojtesu, karmię ją w różnych godzinach ale tylko w dzień. Już się przyzwyczaiła i otwiera się w ciągu dnia. Oczywiście "odpoczywa" w dzień i się zamyka ale co jakiś czas kontrolnie "zakwita" (pewnie sprawdza czy coś jej nie umyka :D). Czasem jak jest zamknięta, a wrzucę coś rybom - minuta osiem i Tuba pełna krasa :D

@Błazenek, Tubastrea ma świadło w d..., aby jeść dostawała :D Ja bałem się, czy nie mam za silnego oświetlenia dla niej, bo z zacienionymi miejscami u mnie nie za halo. Ale na szczęście moje światło ją ni grzeje, ni ziębi :D


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hubert a możesz mi jeszcze powiedzieć co masz za pipete do karmienia i ewentualnie gdzie mozna taką nabyć? :D


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyje, mam sie dobrze i korale coraz lepiej

P1020535.jpg

P1020536.jpg

P1020551.jpg


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzać wszyscy podopieczni mają się dobrze.Ładne zdjecia ale zobaczyć to akwarium na żywo to by było coś.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że zbiornik przerabia się na zwierzaki tylko do krmienia, super macra, No iładna kolekcja różnych osobników Caulastrea. Może czas na kilka innych form tubastreei.

Sam za miesiąc przewalam zwierzaki z filtra od głównego akwarium na coś specjalnie pod nie.

Brawo i pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz wiesz, że gdyby nie Michał i Robert, to wszystko pozostałoby w kwestii marzeń.

Narazie wszystko się powolutku rozkręca "ruszyła machina już nic nie zatrzyma"

Ja wam bardzo mocno dziekuje chłopaki.

Dopinguje Ci i czekam z niecierpliowością na to co wymyślisz:)

Jak mi sie skończy przymusowe więzienie w domu(sesja) to musze was odwiedzić :)

Pozdrowienia dla Kasi:)


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka zdjęć z dzis:)

P1020599.jpg

P1020679.jpg

P1020678.jpg

P1020659.jpg

P1020680.jpg

P1020696.jpg


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że kolekcja sie powiększa, zwierzaki super potwierane , jeszcze raz brawo.

Pamiętaj że najładniejsze akwari z żrącymi zwierzakami mają kobiety , czekamy na polską Danielle Stetler.

Karm mocno zwierzaki bo widać ze wszystko żarte.

ps Pokolca szybko usuń bo bedzie skubał polipom żarcie

pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, lepszego komplementu nie mogłes mi powiedzieć :)

Pokolec jest tylko tymczasowo.

A na brak apetytu u korali narzekać nie moge :)


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli karmisz mezczyzn przy dobrej flaszce tak jak te korale, to wpraszam sie na picie:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

merriq,jestem pod wrazeniem pieknych koralowcow,soczystych kolorkow,jak dla mnie twoja solniczka to perelka tego litrarzu,smialo moge powiedziec iz warto czerpac inspiracje z takiego akwa jak i podejscia,widac od razu iz poswiecasz

niemalo wysilku oraz swoistej determinacji,I TYLKO TRZY SWIETLOWKI,twoje akwa jest piekne nic dodac,nic ujac,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Szymon. Zapraszam to sie przekonasz.;p Nikt z domu nie wyjdzie głodny i o suchym gardle :).Jak nie będzie smakować to zawsze służe wodą z akwa i mysis bądz innymi owocami morza, zawsze to jakis wybór. :)


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P1020729.jpg

W środe zauważyłam:)

realnie i z dystansem podchodząc na początku chciałam ją tylko przy życiu utrzymać a ona mi niespodzianke robi przybiera na tkance! Wszem i wobec ogłaszając -moja radość sięga sufitu.

:)


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kapelusz i nic więcej nie dodam.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite efekty hodowli oraz odwaga - bo bardzo ciężko utrzymać akwarium w dobrej kondycji przy karmieniu pozwalającym na takie efekty. Gratuluję serdecznie i pewnie się kiedyś wproszę na... korepetycje :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie utrzymany baniak! Gratulacje!:)

Mam pytanie, gdzie zakupiłaś tak piękne gorgony?

Może być na priv:D


200l + sump, AM HQI150W AM16K, T5 2x39W AM Reef White, T8 Arcadia Marine Blue,

odpieniek Weipro przerobiony +p. 1500l/h, pompa obiegowa 3000l/h,

cyrkulacja mj1200l/h+2xPH402, mixer KM500, UV,PHmetr, osmoza AM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.