Skocz do zawartości
hyziu

jaki odpieniacz i lampa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam takie pytanko.Jaki odpieniacz do akwa 90*45*45 w tym panel 20cm,czyli akwa bez panela jakieś 140l,Miniflotor czy Midiflotor.Czy ktoś może podać namiar na obudowę lampy hqi przemysłowej ale żeby nie trzeba było nic przerabiać tylko włożyć żarnik i ma świecić,oraz jaki żarnik możecie polecić.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup se cos takiego

tylko kabla z wtyczka trzeba zalozyc, podokrecac wszystkie elememty zeby nie buczaly i zarnika wsadzic (ja mialem bez i byla ciut tansza)

http://www.allegro.pl/item303390020_oprawa_hqi_z_lampa_5200k_biala_wysylka_gratis.html

zarnik BLV 10000K + jakies aktyniczne T5 do tego zeby zlamac na krystalicznie biale


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Aczy ta lampa ma odbłyśnik symetryczny?Poradż coś na tamat tej lampy.Czytałem że jak lampa ma odbłyśnik asymetryczny to zamiast do akwa świeci poza,czy to jest tylko kwestia ustawienia?Troszkę martwi mnie ten zbiornik otwarty i to parowanie ,ile wody może wyparować z takiego akwa,czy nie będzie się robił w domu grzyb,wiecie w dobie domów ocieplanych styropianem i plastikowych okien?Jeszcze jakby ktoś mógł pomóc z tym odpieńkiem bo chcę kupić póki jest kasa.Za odpowiedzi serdeczne dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblysnik asymetryczny bedzie ok - kwetia ustawienia lampy. Nie wiem ile kosztuje ten halopak ale widzialem chyba tutaj (albo na allegro) lampke z aquamedica 150W za 450 zetów. Ładniej wygląda.

Co do otwartego zbiornika: w zamkniętym będziesz miał podobne parowanie, a jako bonus dostaniesz big problem z temperaturą latem - nie wiem jakie chcesz trzymać ryby ale warto pomyśleć o jakiejś otwartej nadstawce żebyś nie musiał rano zbierać zasuszonych rybek z podłogi.

Co do grzyba: jak ci ucieknie 2-3 litry wody dziennie (u mnie zimą ze 160L wychodzi ok 10L na tydzien, latem więcej) to nie ma tragedii - musiałbyś mieć parowanie rzędu 50-100 L dziennie żeby ci się pojawiły w domu inne grzyby poza zoanthusami.

Odpieniek: jeśli nastawiasz się na kostkowy to zapodaj sobie midiflotora - kupując go weź pod uwagę, że co kilka tygodni będziesz musiał wymienić kostkę no i potrzebujesz do niego jakiejś dobrej pompki powietrza (ok 300L/h) - policz sobie ile to razem wyjdzie zanim kupisz midi.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzięki za odpowiedzi.Jednak zdecyduje się na lampe hqi.Czyli mam rozumieć że odpieniacz Miniflotor będzie za mały do mojego akwa.Może ktoś poda mi jakiś link z dokładną budową odpieniacza od a do z.W dziale div znalazłem tylko zdjęcia zrobionych odpieniaczy,oraz teksty typu>zrobiłem odpieniacz proszę o opinie<.A może ktoś ma projekt krok po kroku zrozumiały dla laika który nie miał nigdy odpieniacza w rękach.Może ktoś mi przesłać coś na e-maila,Lider2@poczta.fm.Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy stosując oprawy lamp przemysłowych i zakładając żarnik mogę wybierać tylko te z filtrem UV czy można zastosować dowolny żarnik a ta szybka hartowana pochłonie szkodliwe dla oczu promieniowanie uv ? sorry za pytanie, może głupie ale mnie już to nurtuje od miesiąca. Zastanawiam się czy do mojej przemysłówki mogę wpakować dowolny żarnik czy koniecznie taki jak mam obecnie PS S+ ( który jest raczej low tech wśród żarników ) a chciał bym zmienić w przyszłości na jakiś high end :yes


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.