Skocz do zawartości
tytan69

ile i jakie ryby do 65L?

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie chciałbym się dowiedzieć ile max i jakich ryb mogę trzymać w 65l? widziałem ostatnio w ReefShopie dużo ciekawych rybek wymagających zbiornika min 30L


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużej możliwości nie masz, ale z pewnością nadają się :

- Amphiprion ocellaris

- Escenius bicolor ( a takze fasciatus )

- Nemateleotris magnifica ( lub też inne z tego rodzaju

- Synchiropus picturatus

- Większość babkowatych

a max... zależy od gatunku, jednak ja powyżej 3 szt w takim litrażu raczej bym nie ryzykował.


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dolphineq :

dużej możliwości nie masz, ale z pewnością nadają się :

- Amphiprion ocellaris

- Escenius bicolor ( a takze multifasciatus )

- Nemateleotris magnifica ( lub też inne z tego rodzaju

- Synchiropus picturatus

- Większość babkowatych

a max... zależy od gatunku, jednak ja powyżej 3 szt w takim litrażu raczej bym nie ryzykował.

Z Synchiropus picturatus to akurat sie nie zgodzę. To mała ryba ale wymaga dojrzałego zbiornika z dużą ilością żywej skały, więc wg mnie odpada zdecydowanie.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
guliwer777 :

Z Synchiropus picturatus to akurat sie nie zgodzę. To mała ryba ale wymaga dojrzałego zbiornika z dużą ilością żywej skały, więc wg mnie odpada zdecydowanie.

A tu nie zgodze sie w druga stronę. To chyba nieco za duży zbiornik na mandaryna. w małych baniaczkach bardzo fajnie się je trzyma, ale wymagaja karmienia (ze 2 razy dziennie) zbiornik powiniem być tak mały, aby było to mozliwe lub tak duzy aby cos sobie sam znalazł na skałce.Czyli IMHO 40-200 l odpada


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie inne gatunki moglibyście mi polecić?


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amblygobius rainfordi

lub

Gobiodon acicularis

lub cos podobnego z tej grupy (jakies male babki np.)

edit: ja mialem w 60l +50l sump czyli jakies 80l w obiegu) 2 male blazny, slizga bicolor, babke Cryptocentrus cinctus i babke Stonogobiops xanthorhinica z krewetka pistoletowa + 2 krewetki czyszczace i kupa slimakow i 1 krab

w takiej konfiguracji mialem to 4 miesiace bo teraz wszystko plywa w 375l + te rybki z linkow wyzej

edit2: a zapomnialem jeszcze maly mandaryn tam plywal :) i plywa teraz w nowym :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TMK :
guliwer777 :

Z Synchiropus picturatus to akurat sie nie zgodzę. To mała ryba ale wymaga dojrzałego zbiornika z dużą ilością żywej skały, więc wg mnie odpada zdecydowanie.

A tu nie zgodze sie w druga stronę. To chyba nieco za duży zbiornik na mandaryna. w małych baniaczkach bardzo fajnie się je trzyma, ale wymagaja karmienia (ze 2 razy dziennie) zbiornik powiniem być tak mały, aby było to mozliwe lub tak duzy aby cos sobie sam znalazł na skałce.Czyli IMHO 40-200 l odpada

Zgodzę sie z Tobą, ale z wielu tematów na tym forum wynika, że Mandaryn dość często nie chce przyjmować sztucznego/mrożonego pokarmu tylko żywy. I co wtedy ?


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Gdybym ja miał 65l nie wsadził bym ani jednej rybki.

Jeśli chodzi o zakladanie zbiornika 112 l cena bardzo niewiele odstaje od 65l.

W 112 możesz już z powodzeniem trzymać blazenki , babke i moze z 3 chromiski.

Gdybym zakladał 65l to bym dał krabika,2 debeliusy, slimaczki i celował przedewtrzystkim w mini rafe.

Generalnie 112 to jedyny najmniejszy i sluszny zbiornik z mojego punktu widzenia.

Sam przez to przechodziłem bo mialem 60l , 112 i teraz 250.

Te 60l to totalna pomyłka - kto co lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filavandrel :

edit: ja mialem w 60l +50l sump czyli jakies 80l w obiegu) 2 male blazny, slizga bicolor, babke Cryptocentrus cinctus i babke Stonogobiops xanthorhinica z krewetka pistoletowa + 2 krewetki czyszczace i kupa slimakow i 1 krab

w takiej konfiguracji mialem to 4 miesiace bo teraz wszystko plywa w 375l + te rybki z linkow wyzej

edit2: a zapomnialem jeszcze maly mandaryn tam plywal :( i plywa teraz w nowym :(

Tak o to ciekawe co mówisz.Więc co byś mi polecał do 98l ?Zapraszam na gg:3106497 bo mi polecano do 98l mniejszą o dwie ryby obsadę niż Ty miałeś w 60l :(


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Błazenek czytaj dokladnie ze to bylo 4 miechy tylko tak :( bo bylo wiadomo ze jest przeprowadzka do wiekszego i moglem sobie na ta chwilke pozwolic (ryby byly malutkie) i nie czytaj ze 60l bo w obiegu zeczywiscie bylo ponad 80l (sump objetosciowo mniejszy o 10l od glownego akwa :()

w rzeczywistosci jak stawialem te male (obliczane ok 80l wody w obiegu) to liczylem na 4 rybki (blazny szt2, babke i slizga bicolor) i nic wiecej nie mialem tam zamiaru wkladac :(

kiedy zdecydowalem sie zbudowac wieksze akwa (375l) zaczolem powoli zbierac wiecej koralowcow zeby potem przelozyc (szczepki) no i kilka rybek sie okazyjnie nawinelo :)

wszystko to ten w miare krotki czas wytrzymalo ale system byl naprawde na krawedzi (odpieniacz ledwo wyrabial, podmiany byly naprawde czeste) :) i jak bym robil to jeszcze raz to nie wiem czy bym to zrobil jeszcze raz tak samo :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że temat sie odświeżył.

Ostetecznie gobiodon okinawae i 2 ocellarisy , 2 krabiki,węzowidlo i kilka turbo.Myśle że taka obsada cieszy oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja się podepnę ;)

Jaką obsadę dali byście w akwa 98litrów+54litry sump ?Filtrację stanowić będzie:15kg LR,odpieniacz,refugium i 9kg żywego piachu ?Chciał bym ,żeby nie była zbyt standardowa ,ale rybki były ładne,ciekawe i widoczne :)


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, antiasy niby małe rybki ale bardzo ruchliwe i lubią popływać, moim zdaniem nie nadają sie do 65 l.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anthiasy to raczej do 650L a nie do 65L. A kardynałki to całkiem poprawna nazwa: cardinalfishes - nie ma tu żadnej pomyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa o te ryby chodzi ;) Sorki jestem początkujący :con .Ale ja nie mam 65l tylko 98l+54l sump czyli około 152l w obiegu :)


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazenek: a liczyles objetosc wody? Bo moze nawet kolo 100 litrow u Ciebie jej jest, jak odliczysz szkolo, wolne nad woda, skale itp ;):)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na skałę odchodzi 15kg,piasek będzie ok 3cm,no i będzie ok.2cm wolne bo jest pokrywa więc będzie z 120l :con


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko co z tego że w obiegu masz 150L jak ryby będą pływać w akwa 98L minus szkło minus piasek minus skała?? to wyjdzie jakieś 60L wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja myślałem ,że nie chodzi tu o miejsce dla ryb tylko ilość wody w jakiej będą produkowane zanieczyszczenia ,ale ok.Już znalazłem sobie obsadę :|


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.