Skocz do zawartości
milady

Co to może być?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowicjuszką jeśli chodzi o akwarystykę morską. Niedawno mój ojciec dostał akwarium morskie i powoli staramy się zidentyfikować okazy żyjące w nim.

Pierwsze co zauważyliśmy to cały czarny okaz, dość szybko poruszający się. ma około 5 cm długości. Z przodu oczy ma jak u ślimaka i może nimi obracać w kółko oraz parę czułek koloru żółto-zielonego, które na końcach jeszcze się rozdwajają. Jak już wspominałam jest cały czarny, nie widać na jego ciele żadnych wypustek, ani jakichkolwiek kolcy. Wydaje sie jakby miał lekki meszek na sobie, jakby był pokryty aksamitem. Mam wrażenie że od spodu ma odnóża dzięki którym sie porusza.

Wiem, że zdjęcie byłoby przydatniejsze, ale pomimo dwóch zarwanych nocy i dwóch dni non stop przed akwarium nie dałam rady go uchwycić. Jest bardzo szybki i na dodatek siedzi cały czas w skałach. Wysuwa się tylko 3-4 razy z kryjówki, a potem szybko "przepływa" w następną dziurę.


Ja nie jeżdżę szybko, ja latam powoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałam już tą stronę, wpierw sądziłam, że to eunice gigantea, ale nie pasuje mi jej pokrycie ciała.

Czy jest możliwe żeby to był mantis ??


Ja nie jeżdżę szybko, ja latam powoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz na moj awatar :D to jest wlasnie mantis :D oczywiscie sa rozne odmiany kolorystyczne i wielkosciowe :) (tego osobnika chodowalem prawie rok w osobnym akwarium :D)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, mantis to pierwsze co mi sie spontanicznie skojarzylo po przeczytaniu Twojego opisu


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Tego sie obawiałam. Muszę spróbować się tego pozbyć, bo wraz z skałami przybył do nas fajny krabik i bardzo bym nie chciała żeby stał się pokarmem.


Ja nie jeżdżę szybko, ja latam powoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak go zlapiesz to daj znac :)

moze uda mi sie go uratowac od smierci spuszczenia przez kibel do baltyku :D i sie jakos dogadamy :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filavandrel nie ma problemu, tylko muszę znaleźć sposób jak złapać ją :)

Skoro mam to zrobić subtelnie to bazooka odpada :D


Ja nie jeżdżę szybko, ja latam powoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe zwierzaki, niezwykle inteligentne jak na bezkręgowce. Mają niezwykłą pamięć i są bardzo ostrożne. Jeśli siedzi w norce, to mozesz być na 100% pewna, ze norka ma drugie wyjście. Najprosciej zaobserwować w której skałce siedzi i wyjać całą skałkę z akwarium. Ja nie miałem takiej możliwości i polowanie trwało kilka miesiecy - zakończone sukcesem dopiero gdy zdecydowałem sie na eksterminację :)

Mój okaz był spory i wykończył mi wiele zwierząt, okaleczał nawet duże ryby jak naso lituratus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zadzwoniłam po posiłki i w weekend będziemy próbowali go złapać. Albo może raczej je bo mam wrażenie, że są dwie sztuki. Jedna ok. 5 cm, a druga ok. 2 cm.


Ja nie jeżdżę szybko, ja latam powoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@milady jak zlapiesz zywcem to sie chcetnie zaopiekuje :) w zamian moge dac szczepki Capnella imbricata (miekas) zawsze jakies mi fruwaja po akwarium :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filavandrel jak tylko złapię ją żywcem dam ci znać :) Mam nadzieję, że nie będę musiała być brutalna w stosunku do niej :wink


Ja nie jeżdżę szybko, ja latam powoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym się mylić, ale czy to nie następna modliszka??

2576-pict1.jpg


Ja nie jeżdżę szybko, ja latam powoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jee jaka piekna zielona :) taka kiedys mialem :D

modlicha 101% :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super. Mam dwie modliszki w akwarium:haha

Ta akurat ma około 1,5 cm i jest bardziej chętna do pozowania:p

Ciekawe ile jeszcze tego wylezie:D


Ja nie jeżdżę szybko, ja latam powoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:haha ale ci sie trafilo :) nadal jestem chetny nawet na obydwie :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbyło sie walne zebranie odnośnie modliszek :)

Jeśli uda sie złapać je humanitarnie to będą odłowione. W razie bezowocnych prób zostają żywe w akwarium. Tak więc znając moje i mojego ojca szczęście pora dowiedzieć się jak żywić mantisy :D


Ja nie jeżdżę szybko, ja latam powoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokarm to zywe male kraby dzikie :), malutkie rybki, krewetki innych gatunkow :D w zasadzie wszystko co sie rusza i ucieka :D i co sa w stanie jesli ma skorupke rozbic


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filavandrel dzięki za info bo muszę ją dokarmiać, a raczej je obie. Wynik meczu ja kontra mantisy 0:1 :D


Ja nie jeżdżę szybko, ja latam powoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.