Skocz do zawartości
promil

Woda zbielała,smierdzi chlorem POMOCY!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co jest grane ,jeszcze wczoraj praktycznie mineła 2 doba kiedy włozyłem szczepki SPS i LPS,woda kryształ,odpieniacz sprawny.Dziś tragedia,woda w akwa mleczna,korale pochowane,ryby ciezko oddychaja ,i strasznie smierdzi chlorem!!!.Podmieniłem 15 ltr w mojej 100 netto silniczce.Odpieniacz odpienia jak szalony mokra piane nawet na najnizszej wydajności.Nie wiem gdzie popełiłem błąd ,co sie mogło stac.Jedynie co przychodzi mi do głowy to fakt ze do akwa mogło dostac sie minimalna ilosc spirytusu(czysciłem scianke kubka z napisu markerem),pozniej przepłukałem go wode RO kilka razy i prawdopodobnie użyłem wlewajac do niego r-r Ca ballinga.

Kolega kiedys wlał sporo odżywki do koralowcow i woda w akwa zmietniała jak mleko,stan ten utrzymywal sie przez 3 dni,też smierdziało chlorem,pisałem o tej sytuacji na forum.

Dlaczego wydziela sie tak intensywny zapach przypominajacy chlor?

Czy jest szansa aby wszystko wrocilo do normy?

Co robic?

POMOCY!!!

P.S Czy to masowy r-r bakterii i pierwotniaków?znalazlem takie info w ksiazce i na sieci.


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygladało tak:

56338220db4.jpg


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jeżeli coś wpadło do wody podczas tego czyszczenia to na 100% to wina alkoholu!

Jak miałem pyszczaki, kiedyś tam piliśmy z kolegami wódeczkę :) . Jeden kolega postawił kieliszek na akfa ( pokrywa była otwarta ) no i kieliszek wpadł do baniaka. Przez pierwsze 12h było ok.

Ale po tym czasie woda dosłownie wyglądała jakby ktoś mąki nasypał. Objawy u ryb były identyczne jak u Ciebie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda niby troszke lepsza,ale odpieniacz nadal odpienia jak szalony,zostawic to tak aby wywalal mnóstwe piany czy coś regulowac.zebrana woda jest speiuniona i biało-metnawa.

@SkoczekPl -po tym zajsciu wszystko wrocilo do normy,ryby przezyły?


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis podmienie w sumie 25 ltr wody,czy switało ma byc właczone czy raczej wyłaczone na jakis czas?


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
promil :

Dzis podmienie w sumie 25 ltr wody,czy switało ma byc właczone czy raczej wyłaczone na jakis czas?

Powiedz czy czasami nie wyłączyli prądu u Ciebie w nocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nie typowa sytuacje,mieszkam w M2 z rodziną a akwa stoi u tesciow.Praktycznie dogladam go co 2 dzien osobiscie ,lecz przez 24h jest przy nim dozór techniczny.Nikt nie wspominał,że nie było prądu itp.

Czy powalac odpieniaczowi produkowac tyle piany ,z czego wnioskuję ,że wywala zanieczyszczenia organiczne.Woda uzyskana jako odpad jest lekko mleczno-biała.Wegiel aktywny wsadzilem już wczoraj,pozniej zapodam fotke jak to wszystko wyglada.

Jesli ktos z Was mial badz słyszal o podobnej sytuacji to z chcecia wysłucham wasze opinie.


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spirytus nie zaszkodzi w takiej minimalnej ilości a jedynie może zwiększyć przyrost bakterii nitryfikacyjnych co może z kolei wywołać lekkie zmętnienie (teoretycznie). Ale jest to bardzo mało prwdopodobne aby w tak krótkim czasie spiryt wywołał na bakterie jakiś wpływ (chodzi o ich przyrost masowy). Spirytus lub wódka zazwyczaj KLARUJE wode a nie doprowadza do jej zmętnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobilem kolejną podmiankę 10 ltr,mierzyłem NO3,Kh,pH wszystko w normie.Jutro zmierzę PO4,NO2,Mg i Ca

Woda w oczach się klaruje co naprawdę mnie ucieszyło,lecz korale są jeszcze w kiepskiej kondycji ,choć zaczynają się pompować.

Najgorzej odczuł to Lobophyton sp,a zawsze myslałem,że jest nie do zdarcia.Twarde stoją w pionie(nie maja wyjscia :))


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zaczyna wracać do normy,woda prawie kryształ,zapachu chloru brak,straty=krewetka czyszcząca:( i mam nadzieje,że nic innego nie padnie,miekkasy sie podnoszą :)Twarde narazie oki ,ale chyba bo tej aferze wegetują,ryby oki.

Testy:

NO3-ponad 10mg/l-niedobrze.

NO2=0,1mg/l -trochę mnie to martwi.

PO4- niewykrywalne moim testem z JBL skala mało dokładne 0-0,25...

pH-ok 8,3


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podmieniam juz wody ,podmieniałem wczoraj ostatni raz( łacznie 25 ltr) i wyszło ogólnie ok 1/4 zbiornika w ciagu 2 dni.

Trudno sie racjonalnie zachowac w takiej sytuacji i z góry wiedzic co trzeba robic,poza tym nigdy wczesniej nie nie miałem takiej nerwówki i mam nadzieje już ostatni raz(odpukac w niemalowane drewno).


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.