Skocz do zawartości
robi

Pytanie -ankieta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Akwa rafowe prowadzę od dziesięciu lat'ale mimo mojego doświadczenia co tydzień zastanawim się czy czyścić tylną szybę czy nie i zawsze czyszczę.A jak Wy robicie, pozwalacie jej zarosnąć czy nie? Wiem że są akwaria dobrze utrzymane z ''zarośniętą''szybą tylną tak jak z czystą,a mooże tylna szyba pokryta glonami ma jakiś dodatni wpływ? Ciekaw jestem procentowego wyniku - ilu akwarystów jej nie czyści a ile czyści??!!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie czyscilem, nigdy, jakies dwa tygodnie temu kupilem sobie czyscik z zyletka i zjechalem wapienne na calej szybie tylnej i....nie dopuszcze juz, zeby zarosla, czyste tlo to jest to:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czyszcze bo i po co:D


130x70x50 455l 100kg lr, grotech 4pompy, 2x150W 4x54W sciemniane, chłodziarka teco tr10, profilux, redox, Tunze 61000, 6000, mini reddragon 5000l , reddragon bubbleking 200, fr509 ecofos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczę. Nie wytrzymałbym, gdyby coś było na tylniej szybie. :)


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w malym nie cztscile i jednej bocznej bo zawsze se na wapiennych sporo zyjatek uwijalo i mandaryn na nie tam polowal, w obecnym "tylnia" szybe mam tylko 50x50 i tez nie bede czyscil bo zarosnie mi w ten sposob komin i ie bedzie orurowania widac :) + drobnica co sie na tym choduje dla mandaryna :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czyszczę bo mam milion innych problemów z akwa:D

pozdrawiam


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem i czyszczę, zresztą niebieskiego tła nie wyobrażam sobie żeby było porośnięte.

Wg.mnie i czarne tło ,czyszczone bardziej by mi się podobało.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyszczę tylną szybę, ale boczne zostawiam dla pokolców, lewa boczna to ich śniadanie prawa to obiad a kolację ja im podaję :), a tak serio naprawdę dwa pokolce chelmon i frcipiger uzupełniają sobie dawki żywności na bocznych szybach


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szyste szyby to jest to co lubie:D:D:wink


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie czyszczę ani bocznych ani tylnej, w nowym akwa jak przez boczne będzie można zaglądać do akwa to będę czyścił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyszczę wszystkie. Czarne tło daje zajefajny kontrast i szkoda byłoby żeby zasłaniały je glony, nawet wapienne :)


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czyszczę bo i na czarnym tle IMHO mniej się rzuca w oczy glon wapienny


oceanic bio cube 100l + 10l panel ok 26kg LR 9kg LS. Trochę miękkich. Chętnie przyjmę mały koral twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie czyszcze bo ma takiego zwirza co zjada je z przyjemnoscia i szybe ma czysciutka

411-zwirz.jpg


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dany :

A ja nie czyszcze bo ma takiego zwirza co zjada je z przyjemnoscia i szybe ma czysciutka

411-zwirz.jpg

Zwierza pokazałeś teraz pokaż tylną szybę zobaczymy jaka jest czyściutka !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jerzowiec :)

Zdjecie szyby wieczorem.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dany :

To jest jerzowiec :)

Zdjecie szyby wieczorem.

Tylko nie czyść szyby!:D:haha


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie czyszczę, bo i po co?! Jeżowiec, cytryna i ślimaki mają tam plac zabaw... :)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dany :

To jest jerzowiec :)

Zdjecie szyby wieczorem.

I gdzie ta fotka chyba nie możesz doszorować szuby!:D:D:D

bo tak ten zwierz Ci ją wyczyścił:D:D:D


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.