Skocz do zawartości
seba75

chory Amphiprion clarkii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziękuję wszystkim za pomoc.

rs - my zalewaliśmy akwa 04.02.2008 ale skałę dostaliśmy jak się potem okazało już z dojrzałego zbiornika. Więc dojrzewania nie było i nie będzie. Wszystkie parametry były dobre więc facet który nam to zakładał, uznał że można wprowadzać już powoli życie. Ponoć on zawsze tak robi i nigdy nie było problemów. Więc na początek kupilśmy jednego małego koraliczka miękkiego - Sarcophyton oraz parkę młodych Amphiprion clarkii.

Proawdopodobnie od zakupu już błazenek miał tą plamkę, bo zrobiłam im foto na dzieńdobry i widzę że też ta plamka była.:D


120x60x50-360l, sump 110x50x50-275l, HQI BLV NEPTURION 150W 10000K + 2x54W T5, cyrkulacja 15.600 l/h, grzałka 300W, odpieniacz (do 350l)-WH-8000OR,50 kg LR,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko uważam, że nie tak to powinno wyglądać. Dwudniowa solanka i skała nie wiadomo skąd to nie jest dobry domek dla takich zwierząt. Ten koral pewnie przeżyje bo trudno je zabić ale ryby muszą mieć dobre warunki do pokonania choroby.

Każdy ma oczywiście prawo do swojego zdania i każdy z nas szuka własnej drogi przy okazji popełniając pełno błędów. Ale mi się filozofuje z rana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MAŁGORZATA, możesz pokazać swoje akwarium w całości? Obiecuję, że nie będę krytykował :D

I ten fajny sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs :D dlaczego od razu zakładasz że będziesz musiał krytykować? Może nawet będzie co pochwalić, nie pomyślałeś o tym? Czy z góry skazujecie nas kobietki na krytykę? Ja ci dam , no no !! A zdjęcia wstawię dziś wieczorkiem, jak znajdę chwilkę. W końcu to na nas kobietkach - wiesz tych słabych i do d...y spoczywa większość obowiązków. Hobby to tylko taki dodatek - sam rozumiesz :D


120x60x50-360l, sump 110x50x50-275l, HQI BLV NEPTURION 150W 10000K + 2x54W T5, cyrkulacja 15.600 l/h, grzałka 300W, odpieniacz (do 350l)-WH-8000OR,50 kg LR,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o coś innego. Do tej pory krytykowałem tempo zakładania Twojego akwarium bo jestem zwolennikiem rozsądnego trybu takich prac. Wprawdzie dawno temu smk zorganizował akwarium naprawdę szybko i to bez większych strat ale nie zawsze tak jest. Nie będę krytykował sprzętu albo ułożenia skały bo pomyślisz, że nic innego nie potrafię :D No chyba, że będzie powód:wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze odrobina cierpliwosci i wyrozumialosci..

Kazdy, a moze wiekszosc z nas ma, miala lub bedzie miec tank. Kazdy zakladal go inaczej i rozne okresy to zajmowalo. Ja sam wielokrotnie widzialem sytuacje, gdzie ryby do akwarium "wlewane byly razem z woda". Nie mowie, ze to pochwalam, ale "fachowcy" co sie tym zawodowo zajmuja, wlasnie tak nabijaja ludzi w butelke ( bynajmniej nie wszyscy, znam tez uczciwych i profesjonalnych ). O dziwo jednak, nie zawsze takie eksperymentowanie konczy sie tragedia i na tym etapie, na jakim jest Szanowna forumowiczka, powinnismy oszczedzic Jej jakichkolwiek zlosliwych komentarzy. Akwa stoi, zwierz w srodku plywa, wiec teraz trzeba radzic, jak tego zwierza utrzymac przy zyciu.

Wiadomo, ze skala moze sie okazac jednak nie z dojrzalego zbiornika i w akwarium sie zrobi jak na lace, a wtedy padaka:(, ale poki co, skoro woda jest ok, to moze nie bedzie tak zle.

A Ty Malgorzato czytaj duzo to forum bo jest tu hurtowa ilosc Madrych ludzi, ktorzy po zapachu wody, czuja, kiedy jest czas na podmiane ( to nie jest zart :D ).Wszyscy naprawde chca Ci pomoc i trzymaja za Ciebie kciuki!

P.S.Jezeli Twoj blazenek zachowuje sie normalnie i SPOZYWA POKARM, to nie masz powodu do obaw. Ryby o nieskazitelnej lusce, bez przebarwien i lsniace jak namalowane zdarzaja sie glownie w katalogach.Ciezko by bylo znalezc tu forumowicza, u ktorego jakas rybka nie ma defektu.Jeszcze raz gratuluje odwagi i trzymaj sie!

P.S.

Zywy przyklad

JA swoje pierwsze akwarium z konikami zalozylem w dzien, w ktorym koniki dotarly do mnie do domu ( przez zupelny przypadek ). I pierwszy padl dopiero po pol roku ( zostal pozarty przez jezowca ). A woda byla z kranu, czesc ze slodkowodnego, zsolilem mixem 3 roznych soli ( na oko ), woda w banikau miala 21 stopni, oswietlalem je lampka biurkowa. Nie mialem zadnych testow do wody morskiej, wiec bylem skazany ( a raczej konie ) na smierc...a jednak udalo sie. Nie przejmuj sie, Tobie sie uda tez!


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pawel_jaw :

"...Panowie moze odrobina cierpliwosci i wyrozumialosci.."

"...powinnismy oszczedzic Jej jakichkolwiek zlosliwych komentarzy."

To do mnie? Jaja se robisz? :D

Gdzie te złośliwe komentarze i zniecierpliwienie?

Grzecznie wyraziłem swoje zdanie bo taka jest idea forum. Nadal uważam, że błędem jest taki sposób zakładania akwarium i może się negatywnie odbić na zdrowiu zwierząt. Mówię to w oparciu o własne doświadczenia. Inni przecież mogą mieć inne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D:):D

Pomimo skały z dojrzałego zbiornika jestem tego samego zdania co @rs - zdecydowanie za szybko. Fachowość fachowców doradzających koleżance stoi dla mnie pod dużym znakiem zapytania. Pewność koleżanki co do braku dojrzewania zbiornika może być też nietrafiona bo glony nitkowate i cyjano nie pojawiają się po kilku dniach od wsadzenia skały. Oczywiście piszę to czysto informacyjnie, a nie strofująco. Mam nadzieję, że rybki wrócą do zdrowia:)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D Oj dobrze już dobrze. Czas pokaże co będzie dalej, i tak już po fakcie, bo akwa juz funcjonuje i koniec. Jeśli chodzi o Amphiprion clarkii , to juz jest znacznie lepiej. Je tak jak jadł czyli apetyt mu dopisuje, pływa energicznie i wygląda dobrze. A plamka się zatraca, prawie jej nie widać już. Jeśli zaś chodzi o fotki to postanowiłam że dam dopier jak będzie to dobrze wyglądało, bo na razie to męczymy się żeby to powyciszać troszkę (stosując różne patenty). Zapewniam jednak szanownych kolegów, że mam pewną tajną broń (czyt. mąż), który stanowi nielada asa w moim rękawie. :D Efekty na pewno będzie Wan dane ujrzeć - ale w swoim czasie. Zatem pozdrawiam Was serdecznie i proszę o wyrozumiałość no i trochę wiary. Dziękuję za pomocną dłoń. Buźka :yes

120x60x50-360l, sump 110x50x50-275l, HQI BLV NEPTURION 150W 10000K + 2x54W T5, cyrkulacja 15.600 l/h, grzałka 300W, odpieniacz (do 350l)-WH-8000OR,50 kg LR,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj Clarkii nie przezyl... :) drugi tez nie wyglada lepiej, na pysku ma 1 mm narosl przypominajaca jakby gwiazde...


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykro mi:sad

u mnie drugi "clarkii" to okaz zdrowia(więc choroba nie była zaraźliwa,przynajmniej u mnie),pokarm bierze z ręki i wszędzie go pełno,często pływa razem z "Salarias fasciatus" fajnie to wygląda:)

tak się zastanawiam czy powinienem mu kupić drugiego "Amphipriona" żeby się nie nudził?

i czy musiał by to być "clarkii" czy może być inny ? jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michu23

prosze o kontakt na priva.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedzialem na priva...


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.