Skocz do zawartości
smk

Test TM NO3 - czy tylko dla gejów?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dziś dostałęm przesyłkę z testami i między innymi był tam test Tropic Marine do No2/No3. Taki zamówiłem jako że w kilku źródłach znalazłem że daje najbardziej zbliżone do rzeczywistości i dość powtarzalne wyniki pośród testów amatorskich dostępnych dla nas.

Ochoczo zrobiłem badanie wody patrze a do wyboru na skali jest kolor fioletowy fioletowy i fioletowy a niektóre to tak jakby różowe. Mój umysł (jak i większości facetów) rozróżnia na tej skali kolor różowy i fioletowy. Nie istnieją dla mnie takie kolory jak "lila" czy coś takiego bo są dla mnie nierozpoznawalne :) Daltonistą nie jestem a wynik jaki uzyskałem mógłby być równie dobrze 5mg/l jak i 30mg/l a pomiedzy jeśli dobrze pamiętam są 4 lub 5 odcieni.

Czy ktoś z powodzeniem uzywa tego testu i nie jest kobietą lub gejem? Jeśli tak to proszę o wskazówki :D

Przy okazji oświadczam że nie mam nic przeciwko gejom (a tym bardziej kobietom), ale jest powszechnie znaną prawdą że głównie oni/one potrafią wyłuskać "subtelne różnice kolorów" z otaczającej nas ferii barw :D Więc proszę o pomoc bo nie mam kolegi geja a kobita mi wyjechała do rodziców na weekend i nie wiem ile mam NO3 w baniaku :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bójcie się odpisywać z poradami - to że ktoś potrafi odczytać skalę tego testu nie jest równoznaczne z tym że jest gejem :) (chyba)

Po prostu znaczy że podczas odczytywania skali potrafi się odwołać do kobiecej części swojej natury (czego ja najwidoczniej nie potrafie) :D , albo zna jakieś techniki odczytywania skali o których ja nic nie wiem.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobieta wyjechała powiadasz... to może sąsiadka pomoże :wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerry - jak już skocze po sąsiadke to przecież nie będe z nią skali testów oglądał :)

Chłopaki ale teraz serio, nikt nie ma tego testu czy boicie się przeznać że potraficie rozróżnić odcinie na tej skali? :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale tak przy okazji mogła by poratować i w takiej potrzebie... :wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik niewiem jak to jest z Testami na same NO3/NO2 moze sa bardziej dokładne albo jest jakaś fabryczna pomyłka niedociagniecie w prókach porównawczych. Ja testuje wode Testami Tropic Marin EXPERT i tu mam takie podziały Nitrat <1mg/L dalej 5 ,10 , 20,50 do 100mg/L / kolory próbek są bardzo łatwe do rozróznienia to samo tyczy się Nitrit test .Leci od 0mg/L 0,02, 0,05, 0,1 ,0,2 , 1,0 , 2,0 ja niemam z tym problemów ,jak wiesz pracuje w takiej branzy że z kolorami i ich pochodnymi mam ciagłą styczność.


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiu ty faktycznie masz lakiernie więc jesteś wytłumaczony. W twoim przypadku to akurat świadczy o profesjonalizmie a nie o orientacji :)

Przy okazji z tytułu wykonywanj pracy można też wykluczyć Rebcia :D

jutro wezme aparat i pykne fotke i sami ocenicie czy ja może jestem jakiś upośledzony kolorystycznie czy jak.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remi wiesz mi że bardo duza grupa ludzi / jakieś 70% / nawet sobie niezdaje sprawy że nie jest wstanie dokładnie rozróznić odcieni kolorów .


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik, ja jako niegej i niebaba umiem TM na no3 rozroznic tylko

- nie mam wcale - przezroczysta woda

- mam malo - lekko rozowa

- mam duzo - b. mocno rozowo-fioletowa

na no2 tak samo

i to i tak jest calkiem niezly rezultat, sprobuj z no3 JBL-a :) tam obojetnie ilebys mial kolor jest zielony rozniacy sie tylko "seledynowoscia" :haha


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, Panowie - tez nie poczuwam sie do bycia gejem, baba tez nie, a test TM na NO3 jakos nie sprawia mi znacznych problemow.

Hehe, sprawa mi przypomina niektore moje skrypty ze studiow: "...miareczkuj do uzyskana koloru lososiowego". I banda facetow przez pol godziny debatowala czy lososiowy to pomarancz, czy co :)


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wildtom - no a już myślełem że tylko ja mam problemy z tym testem :)

Ok porobiłem fotki i sami stwierdzcie ile mam tych NO3 w baniaku.

Z powodu braku narzeczonej, zagoniłem mame do pomocy w odszyfrowaniu koloru z próbki i po 5min porównywaniu powiedziała że coś między 5 a 10mg/l. Starszy uwaza ze to miedzy 10 a 15mg/l. Jak dla mnie to cały czas coś między 5 a 30mg/l. Fotki są robione bez lampy błyskowej pod oświetleniem halogenowym więc jest tak jak to wygląda w rzeczywistości

818-tm_no3.jpg

818-tm_no3_2.jpg


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, tez mam TM ale tabela kolorow jakas inna u mnie

dsc00282qh6.th.jpgdsc00283dh0.th.jpg

w moim jakby lepiej kolory sa "rozgraniczone" chyba :/


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik ja mam taką samą tabele jak Wildtom.Ciezko przy tym oświetleniu stwierdzić:con: próbka jest bardzo klarowna.monitor ustawiać probuje w róznych konfiguracjach .? zrób foty przy świetle dziennym


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy NO2/NO3 z ostatniej dostawy pod koniec 2007 miały już zmienione wzorniki, zarówno w EXPERT-TestSecie, jak i w pojedynczych testach.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jestem jakiś wyjątkowo upośledzony kolorystycznie

dokładnie tak to wygląda jak w rzeczywistości. Tak samo ciężko stwierdzić to pod światłem halogenowym, jak i pod białymi świetlówkami czy w świetle dziennym.

Próbka jest jaskrawo różowa i za cholere nie można tego dopasować.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remi nie obwiniaj swojego wzroku nie jesteś wyjątkowo upośledzony kolorystycznie :) .Coś mi sie wydaje że firma TM dała ciała z tymi nowymi testami w co niechce mi sie wierzyć albo ty miałeś jakiegoś pecha :con:wink / spokojnie sprawdz czy dobrze przeprowadzasz test/


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta twoja skala smk ciezko porownac nic nie pasuje.Ale z druga skala cos kolo 20mg/l-30mg/l


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiwalski tez tak to widze 15-30 ale nie daje głowy poprzez foto i monitor nie mozna tego porównać do rzeczywistości . Remi i tak stałes się Pionierem w przedstawieniu wyniku testu na NO3 publicznie poprzez foto na tym forum :).


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze ponownie pionierem :)

20-30 mg/l to by było coś bardziej prawdopodobnego (bo niedawno było prawie 100 przez moment)

Jutro postaram sie zrobic lepsze fotki w świetle dziennym


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich....

zauważyłem podobieństwo tej skali do skali "zoolek" NO3...a tam opisują "...barwę próbki należy oceniać w przechodzącym świetle dziennym lub zbliżonym do dziennego trzymając probówkę około 2 cm nad białą powierzchnią...."

jako białe tło to używam kartki papiery do ksero...

...oczywiście nie chcę się wymądrzać ....ale jak na moje oko to z pierwszego zdjęcia (pod kątem) widać kolor,barwę coś pomiędzy 1 a 2 mg/l...jak postawimy próbkę na kartce to barwa ciemnieje...a tak nie powinno się sprawdzać,bo zafałszowuje nam odczyt...

pozdrawiam...Elvis...głębokiego i spokojnego...


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nie bójcie się odpisywać z poradami - to że ktoś potrafi odczytać skalę tego testu nie jest równoznaczne z tym że jest gejem (chyba)"

:):D:D

Bardzo ladny, rozowy kolor :love

Ps: odczytywanie testow moze byc troche latwiejsze, gdy to robimy przy oknie, ale nie w pelnym oswietleniu slonecznym.

Odczytywanie pod HQI jest pomylka i nie ma znaczenia czy nosisz rajstopki czy tylko latex.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik na przyszłość robiąc testy postaraj się o lepsze oświetlenie, bo to może mocno pomóc Ci w rozróznieniu barw. Dla pocieszenia chyba samego siebie :) też mam problemy zeby jednoznacznie przyporządkować wykik Twojego testu do tabeli kolorystycznej. Uff ulżyło mi :D

24-smk_tm_no3.jpg


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,odświeżę temat. Też kupiłem ten test i nurtuje mnie do czego jest buteleczka z odczynnikiem D.Nic nie jest napisane w instrukcji na temat tej buteleczki. I jeszcze jedna uwaga, Na skali kolorów od no2 mam dwa razy wartość 0,2 mg/l , czy to normalne ,chyba jakiś błąd ,ciekawy jestem czy też tak macie na swoich .Pozdrawiam Mariusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz wczytaj sie w instrukcje (tez za pierwszym razem nie moglem tegoznaleźć) :) Buteleczka D jest próbką porównawczą żeby sprawdzić czy testy się nie zestarzały


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.