Skocz do zawartości
hyziu

Panel??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chodzi mi po głowie takie rozwiązanie,w akwarium 100*50*55 wysokie chciałbym wkleić w rogu panel coś w kształcie komina trójkątny lub kwadrat.W panelu na górze wstawić normalnie grzebień żeby woda wpadała do środka.W środku tego panela wstawić pompkę do wypychania wody zpowrotem do akwarium żeby woda cały czas w panelu cyrkulowała no i do panela wstawić odpieniacz a najlepiej kupić odpieniacz zawieszany na tylnej ściance tak żeby w panelu umieścić samą pompę odpieniacza,no i do panela grzałkę.Można by też w panelu wywiercić na dole dziurę i tym otworem wypuścić cyrkulacje(mogła by to być np Marea wtedy jedna pompa cyrkulacyjna przy okazji była by zamaskowana) .Panel wielkościowo oczywiście wkleić taki żeby zmieścił się tam wymieniony sprzęt,i zamaskować go spienionym pcw.Wyglądało by to jak komin do sumpa .Nie mam mozliwości zastosowania sumpa ani żadnego przelewu i najlepiej odpowiadało by mi takie rozwiązanie,nie było by widać sprzętu w środku oczywiście oprócz pomp cyrkulacyjnych.Czy to dobre rozwiązanie?Taki panel zastosował już kolega Amphiprion.Czy to rozwiązanie jest do przyjęcia czy z góry jest skazane na niepowodzenie.Za odpowiedzi serdecznie dziekuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiazanie jest do przyjecia z jednym "ale"..

Po wstawieniu drugiej pompy (piszesz o np: Marea) jako cyrkulacyjnej, grzebien moze byc za krotki i woda bedzie sie przelewac nad nim.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha czyli chodzi o to że woda poprostu z panela będzie szybciej wypompowana niz spłynie do środka.Tak więc najlepiej chyba wstawić mniejszą pompę żeby tylko zapewniła ciągły przepływ wody przy pompie odpieniacza.Czy dobrze myśle?I dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Hyziu,

Ja też mam tak zrobione i jest ok. Komin ma wielkość 32 cm dł x 15 cm szer i w nim jest AquaMedic PF 1000 do wypychania wody + odpienek+ grzałka + dolewka.

Bardzo ważne jest to , żeby polnować poziomu wody ( po to kupiłem dolewkę :D bo ręczne dolewanie już mnie wk... ) --> wystaczyło że woda troszkę odparowała i automatycznie mniej wody przelatywało przez grzebień ----> a pompka pracowała jak zawsze .

Efekt był taki że jak wody ubywało to automatycznie obniżał się jej poziom w kominie i..... np: odpienek szalał :D

Ale teraz już wsio OK.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super.Czytam forum i każdy tylko pisze sump i sump.Ajezeli ktoś nie ma miejsca.W sumie z tego co wyczytałem sump służy ludziom głównie po to żeby ukryć cały sprzęt ale przecierz mozna takrze to zrobić w panelu,oczywiście zaletą sumpa jest to że jest większy obieg,no i nie wszystkie urządzenia bardziej zaawansowane da się włożyć do panela.Kolego SkoczekPL powiedz mi jeszcze ten bok panela 32cm masz przy tylnej ściance czy przy bocznej.Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem że się cieszę z tego że nie mam sumpa :con troszkę upierdliwe jest wykonywanie niektórych rzeczy........ no ale cóż przy nastepnym - wiekszym akfa będzie sump :D

@Hyziu, 32 cm są na tylnej ściance - na bocznej 15.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem z miejscem na sump i zdecydowałem się na akwa z panelem.Jest w miarę dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.