Skocz do zawartości
brzydzi

pytanko

Rekomendowane odpowiedzi

Nadal nie wiem co rozumiesz pod pojeciem "przeplyw boczny".

Poniewaz kazdy robi troche inny sump to radze rowniez przegladnac archiwum.

Sump moze byc tez bez scianek dzialowych... Przewaznie odgradza sie odpieniacz od pompy, zeby ewentualnie wydostajace sie babelki powietrza nie byly zasysane do akwarium. Mozesz tez w pierwszej czesci ustawic tylko pompe od odpieniacza, w drugiej odpieniacz (w przegrodzie otwor dla wyrownania poziomow) a w trzeciej pompe obiegowa i grzalke...Gdyby bylo miejsce to w pierwszej odpieniacz, w drugiej DSB i w trzeciej pompa... Sporo mozliwosci:D

Wysokosc scianek bedziesz musial dopasowac do poziomu wody, jaki bedzie potrzebny odpieniaczowi. Tylko zostaw ok.15 cm luzu na wode ktora splynie, gdy wylacza prad!

Namawiam na wieksze? :D

Wrzuc to gdzies do pamieci i napisz za rok, czy TWOJA decyzja nie byla sluszna :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, ok więc do odpieniacz beast 400p który będzie w pierwszej komorze jaką dac wysokośc ścianki jeżeli wysokośc sumpa ma 35cm, a jaka druga wysoka? Bo kurde nie wiem, a co do wielkości zbiornika to bez obaw, moje 450 literków poczeka trochę , a jak juz się wprawię w solniczke to odpalę drugie własnie to 450 :D.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale nie wiem ile wody chce miec Beast. Kolejne scianki nie moga byc wyzsze niz pierwsza...:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki juz wiem, że 20 starczy, a ja będe miał 25 :D. Wymiary sumpa to 55x32x40 wysokośc. Przegrody pierwsz 20cm od ścianki, wysokośc 25, druga po 15 cm wysokośc 20. Więc chyba ok. Jeszcze jedno pytanko czy sól Kenta jest dobra i jak wygląda sprawa z wydajnością jej przy mieszaniu z wodą?

ps. jak utrzymujesz ph w morszczaku?


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ph samo sie ustabilizowalo w przedziale 7,9-8,2 i tego nie ruszam.

Uzywam co tydzien innej soli. Dzisiaj na Forum Andrniew zamiescil testy soli takze mozesz poczytac. Moim zdaniem, te roznice nie sa az takie wielkie (raczej faworyzuje Tropic Marin, ktora w tym tescie troche przegrywa :D), takze jak masz dostep do Kenta to go bierz. Po kilku miesiacach, gdy glony wapienne zaczna rosnac, bedzie trzeba troche rzeczy dozowac (np: Mg, Ca i kH) bez wzgledu na to, ile tego bylo w soli.

Wydajnosci soli nigdy nie sprawdzalem, bo bylo mi to zawsze obojetne, czy na wiadro potrzebuje 2 kubeczki czy 2 kubeczki i lyzeczke :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiam, małe panko. Woda posolona, czeka na skałę, ale mam problem z odpieniaczem beast 400p, a mianowicie nie mogę go wyregulować. Ładnie pieni-chyba za ładnie :(, bo woda z pianą ciągle przelewa się górą kubka, ni jak nie mogę ustawić żeby się nie przelewała, czy to normalne? A może jak będzie skała to się uspokoi? Z góry dzięki za pomoc.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek a co Ty chcesz odpieniać? :(

Poczekaj jak wlozysz skale, bo teraz ten biedny odpieniacz po prostu nie ma co odpieniać :(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, tylko zastanawia mnie to że pieni tą wodę:( , aż wypływa z kubka i mam od tego dużo wilgoci w szafce - i tego sie boję. Więc jak będzie skała to zbastuję:(?

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze ustawiles "odpienianie" na zbyt mokre, tj., prawdopodobnie dlugosc komory gdzie zachodzi reakcja "odpieniania" jest za duza, wzglednie pompa tloczy za duzo powietrza. Nie znam dokladnie budowy Beasta, najlepiej porozmawiaj z jego wlascicielami, to dosc popularny odpieniacz wiec bez problemu znajdziesz kogos kto ci doradzi.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie go wyłączyłem, szkoda szafki. Jutro lekko go podniose może coś da. Jeśli chodzi o regulację - sucha - mokra piana- to jest, tylko nawet na najniższym poziomie woda przelewa się. Tzn, nie mogę ustawic niższego poziomu w komorze niz równo z scianką przelewową. No zobaczymy jutro, chyba że ktoś kto używa beasta coś poradzi.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, ma ktoś samodzilnie wykonane bubble stop do beasta 400p - chodzi mi o zdjęcia. Druga sprawa jeżeli nie ma nikt to gdzie to dostanę. Dzięki.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, u siebie z tego co pamietam mocno przyciolem waz, tak aby pompa znajdowala sie blizej powierzchni wody - u mnie to przynajmniej pomoglo.

A Bubble Stopy do Beastow powinny byc dostepne w sklepach internetowych, rozeslij meila z zapytaniem, zobacz skad odpowiedza.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, dzięki ocelocik. pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, małe pytanie zamierzam do swoich 4 świetlówek dorzucic jeszcze dwie. I tu pytanie - jakie dać. Teraz mam 2 aktyniczne ATi oraz 2 blue plus ATi. Całość 4x39 W T5. Co radzicie?

Grzegorz

ps. akwa ma ok 180 literków, na razie przewaga miękaskow, ale jest już kilka szczepek twardych-i po jakimś czasie przejdę tylko na twardziele. Zbiornik zalany ze skałą 12.03.2008r.


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.