Skocz do zawartości
mali

DSB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem na etapie zakładania DSB w sumpie i proszę o opinie w sprawie pomysłu jaki podpatrzyłem na jakiejś anglojęzycznej stronie(niestety nie pamiętam linka).Chodzi mi o grys koralowy 2-3mm ze zbiornika głównego który chcę odessać z dna, przepłukać (w wodzie z akwa)i użyć jako podkład dla żywego piasku.Takie DSB było widać na zdjęciach i było właśnie w sumpie. Grys po 7-miu miesiącach w akwa jest już ożywiony, dodam że nie lałem wody wapiennej więc raczej wytrąceń fosforanów nie powinno tan być. Proszę o opinie o pomyśle


78+55 refugium, lampa DIY 4x24W T5+8W 6500K nad refugium, odpieniacz Beast400, 18 kg LR 7 gatunków miękasów, 6 gat.SPS, 2LPS,para błazenków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyj martwego piachu aragonitowego / oolitowego i nie przeplacaj za odrobine bakteri.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Chodziło mi o to żeby grysu użyć jako dolnej warstwy w DSB a na to kilku centymetrowej warstwy żywego piachu, lub jak radzicie martwego. Dodam że grys już w trakcie podmianki odessałem, przepłukałem i dałem do sumpa. Teraz muszę zamówić żywy-martwy piasek. Jak pisałem widziałem takie rozwiązanie w necie tylko nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie.


78+55 refugium, lampa DIY 4x24W T5+8W 6500K nad refugium, odpieniacz Beast400, 18 kg LR 7 gatunków miękasów, 6 gat.SPS, 2LPS,para błazenków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywy/nieżywy piach z czasem prawdopodobnie opadnie do samego dna i wypełnu przestrzenie między grysem. Jeśli możesz to użyj samego piachu bez grysu, po co Ci grys.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to czasami bywa chciałem troszkę zaoszczędzić


78+55 refugium, lampa DIY 4x24W T5+8W 6500K nad refugium, odpieniacz Beast400, 18 kg LR 7 gatunków miękasów, 6 gat.SPS, 2LPS,para błazenków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej daj sobie sposób z LS - naprawdę szkoda pieniędzy płacić za trochę mokrego piasku.

a) Jeśli boisz się eksperymentów kup piasek martwy - patrz rada ocelocik'a.

:D Jeśli lubisz trochę po eksperymentować do punktu a) dodaj na wierzch kilka skałek najlepiej prosto z importu + trochę glonów + światełko.

W moim sumpie w komorze DSB / Refugium zastosowałem :D - efekt jet taki że wygląda to jak mrowisko. (niezły ubaw miałem jak któregoś dnia w pewnym sklepie sprzedawca z wypiekami na policzkach pokazywał mi kilka kiełży "spacerujących" po piasku i skałkach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie podać linki do martwego pisaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://NIECHCIANA REKLAMA!!!!!

Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym forum nie uzyskasz informacji o konkurencji bo to prywatne poletko, a widac ze muszą sie jej bac strasznie :) poszukaj w prawie kazdym sklepie internetowym jest dostepny.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@berklej

Nie widzę powodu dla którego miałyby tu byc wklejane linki do konkurencyjnych sklepów, bardzo dobrze ze pracownik go usunął.

Pisane o tym na forum już było wielokrotnie - i nie zamierzam się powtarzać( jak jesteś zainteresowany tematem - użyj opcji szukaj - po prawej u góry :) ).

Jeśli zaś jedynym trafiającym do Ciebie wytłumaczeniem takiego stanu rzeczy jest nasz strach - niech i tak Ci będzie. W sumie to łatwiej wytłumaczyć i zrozumieć.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.