Skocz do zawartości
Zbyszek1305765949

uwierzycie ?

Rekomendowane odpowiedzi

ja rowniez jak narazie patrze na to z przymrozeniem oka , moze nie jako calkowita sciema , ale to akwarium ma dopiero gora dwa lata ...czyli pozyjemy zobaczymy :D

Ps; Ja te koty dlatego wypluwam :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...we Francji wiele osob nie uzywa wody po osmozie,kiedy w sklepie nadmienia sie o tym wlasciciele patrza troche z ironicznym usmiechem nie mowiac juz o di o ktorym prawie nikt nie wie (ja zamowilem w Niemczech).Rozmawialem z wlascicielka sklepu ,ktora powiedziala ze jezeli juz upieram sie przy osmozie to bym nie lal wiecej jak 30sci procent,tlumaczyla to tym ze w krotkim czasie bede kupowal mnostwo chemii by ta woda byla woda.Widzialem akwaria na kranowce i nie zauwazylem roznicy,moze ta woda we Francji jest dobrej jakosci,nie wiem.Wiem ze sprzedawcy niechetnie rozmawiaja o stoswaniu wody po osmozie,taki temat tabu.Jestem klientem na widok ktorego sprzedawcy chowaja sie pod lade bo wiedza ze wystrzele z jakims dziwnym dla nich pytaniem.W sklepach mozna kupic wode po osmozie ale ludziowie uzywaja jej do rozrabiania z kranowa...za to jest cos o czym nie slyszalem na polskim forum...kazdy morszczak leje do podmian organ planer see,ktory po wlaniu do swierzej solanki napowietrza sie przez trzy dni.Organ planer see preis'a jest tu podstawowym srodkiem do produkcji wody morskiej.Ja jednak robie jak wiekszosc ludzi na forum,czyli woda po osmozie i di ku przerazeniu sprzedawcow...nawet jak mnie gosc widzi to pyta "Rafal jak tam twoje sterylne labolatorium?...Kiedys zadalem pytanie na forum francuskim gdzie moge dostac filtr di...jedna osoba,bardzo doswiadczony,stary akwarysta zapytal "o co to jest ten filtr di?...co kraj to obyczaj...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czym soli, mam nadziej ze nie kuchenna :D


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszcze cos wiecej o tym akwarium ile to xxx litrow??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dajcie linka do forum gdzie jest opisane :D


112 l, Biostar Flotor + surface skimmer, Jebao WP-25,T5 - 4x24W 20 kg LR, 16 kg LS, parę miękasków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu aby podręcać poszczególne kolory i proszę mi wierzyć, że te zdjęcia są podkręcane. Zajmuję się takimi sprawami zawodowo i wiem co piszę.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Nie ma problemu aby podręcać poszczególne kolory i proszę mi wierzyć, że te zdjęcia są podkręcane. Zajmuję się takimi sprawami zawodowo i wiem co piszę.

to pochwal sie jak to sprawdzic , chetnie poznam technike , na slowo to ja wlasnej matce nie wierze :D udowodnij to poprostu tutaj i teraz :D

Jesli to udowodnisz to ja mu to samo na tamtym forum napisze i pokaze co i jak :D smialo dawaj ....czy moze tylko tak ..jak troche kolorowsze to juz musial w gre wchodzic photo shop ?

Ja jemu osobiscie tez nie wierze ani Iwanowi , takich kolorowych korali poprostu niema :D

Tutaj masz korala podciagnietego na wrecz czerwony kolor , ale powiedz mi po czym poznac ze akurat to zdjecie bylo podrabiane jakims tam programem ?

Tyle lat siadzac w tym napewno iwesz czym to sprawdzic .(podaj prosze nazwe programu ktorm podciagnelem fotke )

a.jpgb.jpg

Ps; Od dzsiaj wszyscy beda wrzucac sliczne foty korali :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie stało? Zdjęcia tego baniaka mi zniknęły z pierwszej strony.

Zbyszek, ale po co to pierwsze zdjęcie podkręcałeś? (może Fiji na nią świeci)


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że nie ma nic złego w podkręcaniu kolorów, przecież po obróbce w jakimś programie zdjęcia są poprostu ładniejsze i oto chodzi:D


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noooom:D ...wychodzi na to ze niema kolorowych baniakow z koralami , ludzie sa tylko naiwni i w to wierza bo zobacza podkrecona troceh fotke na jakims tam forum :D:)

Nic, ale zcekamy na experta az nam zdradzi tajemnicie w jaki sposob i za pomoca czego rozpoznac podrasowana fotke korala :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLa wszytskich ktorzy robia sobie podsmiechujki z akwariow prowadzonych na kranowce mam wlasnie taki jeden baniaczek do pokazania. Sorrki za jakosc, filmy krecone telefonem komorkowym no i YouTube dodal te swoja koszmarna kompresje. Baniaczek wyposazony jedynie w DSB, swiatlo, cyrkulacje, odpieniacz jest raczej symboliczny, biorac pod uwage wielkosc akwarium. Stoi juz pare lat, kiedy ja przyjechalem do Niemiec to ten baniak juz tu od dawna stal. Kranówa rulez!!! :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to dziecinada pokazywanie jakiegoś zbiornika a póżniej kasowanie zdjęć bo Ktoś zauważył że rasowane.


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co te spory na temat kolorow...wiadomo ze zdjecie nie odzwierciedli nigdy rzeczywistych kolorow...kolory mnie nie interesuja bo sa tylko domyslne...za to akwarium rozkwitniete pieknie...zaraz dojdziemy do tego ze obiektyw nikona daje wiecej takiego koloru,Olympusa takiego a leic'ki jeszcze innego...przeciez tu nie chodzi o to ,tylko o to ze zbiornik na kranowce prezentuje sie pieknie...choc nie w moim guscie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie oto chodzio nawet , zdjecia stoja copyright ... chyba ze Ty je tutaj umiescisz :D (ile mialy tutaj zaistniec to zaistnialy) po drugie tez jestem ciekawy tego "stwiewrdzenia " podrasowane ...czekam na Rebcia az nam to wytlumaczy i "udowodni" .

Przyjdzie czas to bedzie wiecej o tym baniaku , narazie koles pracuje nad nowa strona .

Ps; Nie mylic pojec , zbiornik nie jest na kranowce bo to jest nie mozlwie glony by go zjadly razem ze szklem ..woda odparowana jest uzupelniana woda z kranu , a to nie jest na raz tysiac litrow .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos na poczatku copyright Ci nie przeszkadzal , zeby je tu wrzucic, ale jak pamietam z przeszlosci nie pierwszy raz kasujesz w czasie dyskusji to co wczesniej zamieszczales czy napisales. zgadzam sie , ze to dziecinada.

na tych filmikach na youtube widac cos na dnie (pierwszy link). co to jest ? glony? cyjano?

nie jest nowoscia, ze mozna dolewac kranowy do akwarium. w zaleznosci od jej jakosci moze sie spodziewac wysypu glonow, jak komus one nie przeszkadzaja to moze sobie tak jechac.

różnica w jakosci wody miedzy różnymi lokalizacjami jest oczywista. w w-wie i okolicach malo kto chyba pije kranowe bez przefiltorwania do celow spozywczych, stad też popularnosc studni oligocenskich.

kiedys byly zrobione badania z ktorych wynikalo, ze w warminsko-mazurskim jakosc wody w kranie jest wyzsza niz kilku uznanych marek wod mineralnych jakie ludzie kupuja w sklepach.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku, podchodząc do tematu w ten sposób mogę poprosić Cię o dowody braku ingerencji w te zdjęcia. Popatrz na chromisy jaki mają kolor, a sam stwierdzisz, że na żywo ten niebieski jest dużo mniej intensywny. Nie ma co się unosić i wyzywać mnie od "ekspertów". Jak poszukasz szczegółów znajdziesz więcej nieścisłości.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wyzywac " ? ...jak napsialem wyzej , ja rowniez w te kolory nie wierze , ale nie moge sobie ot tak poprostu golym okiem cos stwierdzic , pokaz mi skad masz pewnosc ze zdjecia sa przerabiane , i czy sie tam jakies swaitlo nie odbilo czy cos inengo ..itd

Jesli chodzi o mnie to niemoge niczego strwierdzic nie zobaczywszy najpierw zbiornika na zywo .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa duskusja sie wywiazala, kolor to praktycznie priorytet jesli chodzi o akwaria z sps. Co do zboornika pokazanego przez Zbyszka: umieszcze dla przypomnienia fotki na swoja odpowiedzialnosc (lotto mi to). Dodam, ze tez zgadzam sie z tym, ze sa ostro podkrecane - widac to po chromisach, zielony kolor wyglada ja guma balonowa - takiego nie ma po prostu w akwariach(nawet dsb jest lekko zarowiaste:):D A za scolymie o takim jebitnym czerwonym zapuscilbym wlosy na miesiac. Akwaria zeovitowe, jak np. zbiornik Iwana to co innego - tam faktycznie sa super kolorki, bardzo intensywne, chociaz jasniejsze (oczywiscie pewnie tez sobie pohulal z fotoszopem, ale kto tego w granicach rozsadku nie robi) i widac po fotkach, ze fotograf nie przesadzil z odzwierciedleniem tego, co widzi oko. Tutaj jest inaczej, sami spojrzcie:

890-werbeforum.jpg

890-hinter.jpg

tutaj dla porownannia fotka sprzed chwili, bez obrobki kolorow (tylko zmniejszenie i lekkie zwiekszenie ostrosci - fotka z reki) przy takich ustawieniach, zeby nie wyszlo za jasno i zeby piach nie byl przepalona plama

890-forumowe.jpg

tutaj: aaale kolorki!!! szoook!!! i to na 3 podmianach w roku:) hehe. Tak to wlasnie dziala

890-forumoweee.jpg


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon,jak wspomnialem wszystko jest sprawa gustu...ja o sto razy wole te druga fotke bez obrobki,choc nawet ta jak dla mnie jest za kolorowa...o ile lubie szokujace ubrania psychodeliczne o tyle nie podobaja mnie sie akwaria,gdzie jest zbyt wiele kolorowych korali...nie przypomina to nic a nic natury,raczej sklep z lodami wloskimi,jak dla mnie kicz a la Mc Donald...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

O kolorach się nie bede wypowiadal czy są kręcone czy nie bo fotograf ze mnie żaden.

Ale jeśli chodzi o zbiorniki z BAAArdzo kolorowymi SPSami widziałem dużą niemiecką hodowlę na kranówie , tyle że facet sam przyznał że nawet jak na niemcy ma wode super (0 krzemianów 0 NO3 itd)

Jeśli chodzi o dawkowanie kalkreaktor , triochę płynów , podmian wody i dodatkowo woda od żółwi czerwonolicych w dużych ilościach (bo bpgata w fosforany i azot.

Więc raczej wierzę w ten opis

Na zdjęciach duże DSB i skromnie w rybach a zbiornik niemały

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg oczywiście, masz prawo nie rozumieć czym kierują się akwaryści posiadający zbiorniki wypełnione mnogością odmian kolorowych sps-ów.

Nie zawsze to zmierza do odtworzenia naturalnych warunków, można mieć inne priorytety.

Ale jakby nie były poustawiane te sps-y, to są żywe zwierzęta i jak to można nazwać kiczem.

W takim razie większość kolorowych ryb jest kiczowata.

Dałbyś jakieś zdjęcie swojego baniaka bo widzę ze stopkę masz nie wypełnioną.

Każdy kto się trochę bawił programami do obróbki zdjęć, rozpozna w większości czy zdjęcie było podkręcane, o zawodowcach nie wspomnę.

Chyba że jest to bardzo subtelna korekta, a taka chyba powinna być.

Co niektórzy przesadzają z kolorem i to się rzuca w oczy, ja też często mam ochotę troszkę podkręcać kolorki.

W Warszawie bałbym się dolewek z wody kranowej, bo widzę co sie u mnie dzieje jak spóźnię sie z wymianą żywicy.

Ale też boję się momentu kiedy zabraknie fosforanów czy NO3 i to przegapię.

lukaszkur jest chyba jakiś środek firmowy do dozowania fosforanów(oprócz wody od żółwi:D)?


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarosławie jest nawet kilka różnych ale to podałem bo to usłyszałem jak miałem w bagażniku 40 litrów Rowaphos i dlatego zapadło mi w pamiec (ci co mają lub mieli żółwie czerwonolice wiezą jak one psują wodę).

Ja w prywatnym zbiorniku niestety mimo szalonego karmienia mam PO4 0 zawsze (2 razy mierzone różnymi testami Rowy), gorzej z No3 tego raczej mam dużo za dużo więc pochwale się co dają preparaty PO4 w płynie.

pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.