Skocz do zawartości
Zbyszek1305765949

uwierzycie ?

Rekomendowane odpowiedzi

to co , wysylamy z pol litra wody do analizy ?:D

http://www.stadt-zuerich.ch/internet/wvz/home/wasser-qualitaet/verteilsys.html

zadna zywnosc ani nic innego nie jest tuta jta ksprawdzane , konmtrolowane jak wlasnie woda ! i w to akurat moge uwierzyc ze odparowana wode uzupelnia kranowka .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokłuciłbym się troche ale mi sie nie chce :D tymbardziej że było by z kim (hiehiehie)

wtrące tylko swoje trzy grosze co do 'fotoszopa'. Wielu ludzi irytuje fonetyczne pisanie angielskich słów - takie niby-to spolszczenie. Nikt nazw handlowych nie tłumaczy i słusznie, nikt nie stara się tłumaczyć słów nieprzetłumaczalnych, ale czasem do języka coś takiego wchodzi i się pięknie zadomawia. 'kliknij myszką' czy sławetny już 'interfejs'. Typowe pisanie fonetyczne - może za lat pięć będziemy pisać łindołs i fotoszop - kto zaprzeczy ??

Dla mnie dużo bardziej denerwujące jest używanie nazw i zdań angielskich tam, gdzie są one wogóle zbędne - patrz wszechobecne reklamy na tym forum - w co bym nie kliknął to na tle jakiejś ryby czy korala pisze coś po angielsku - a tu aiptasia kiler - a tu 'the best ...' cośtam cośtam. Po co ?? To taki bajer ?? Fajniej, 'kolorowszo' czy 'bardziej mojszo' wygląda ?? Wg mnie kicha.

I tak na koniec (zeby nie bylo ze calkiem offtopic) - akwarium tego gostka od kranówki mi się bardzo podoba - a dyskusje o tym, czy coś jest bardziej czy mniej rasowane photoshopem radził bym zostawić na boku - bo można sobie bardzo mocno pójść w techniczne maliny - a dyskusja o budowie i strukturze plików jpg (bo takie własnie oglądacie - nie RAWy - tylko zwykłe jpg) może stać się conieco zbyt skomplikowana.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wassers im Einsatz. Im Seewasserwerk Lengg schwimmen Forellen gegen den Strom. Im Grundwasserwerk Hardhof werden neu die noch empfindlicheren Daphnien (Kleinkrebse) eingesetzt. Im Fall einer Vergiftung lösen die Tiere einen Alarm aus.

Teraz chyba wszystko jasne :]


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne akfarium:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten goscio naprawde dolewa kranowke , czy zdjecia podrasowane czy nie , no coz w sumie trudno mi powiedziec , mam od niego prywatne zaproszenie aby obejrzec baniak , pewnie pujde ale nic wam tu juz nie pokaze ani tez na temat nie napisze .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nic wam tu juz nie pokaze ani tez na temat nie napisze"

Tego sie obawiałam.Zbyszek nie rob mi tego :D

Prosze.Wnosisz do tego forum naprawde duzo,powiew nowosci, sensacji. bedzie naprawde zal... ale co ja Ci bede słodzic :wink


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemasz Śfir - i nie pisz do mnie w języku dzikich bo za cholere nic nie rozumiem :D Ale fajnie by wyglądała reklama sohala na nanoreef - ICH SOHAL HITRER KAPUT !! (sorry ale innych słów po niemiecku nie znam wiec tylko to mogłem napisac) :D


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ja poradze ze Szymon i Rebciu tylko potrafia drazyc :D i zawsze temat przez nich schodzi na psy :]..pomimo moich dobrych checi i tego ze zalozenie bylo inne

jak ta ideologia przez nich tuaj dorobiona :/ .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż - takie czasy :D

nie twierdzę, że się znam ale wg mnie zbiornik na kranówce jest możliwy - wszystko zależy od tego co komu z kranu cieknie (bez zbędnych skojażen prosze) :D

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czystej kranowce sam probowalem postawic baniak jakies 8-9 lat temu , glonami sporo sypalo ale wiekszych perypeti w baniaku nie bylo , problem z glonami byl , niektorzy maja problem z glonami pomimo osmozy :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Alef...mowisz ze za iles lat bedziemy pisac "windows" jako "lindols"...jestem sceptyczny co do tego,gdyz za dziesiec lat Chinczycy zaleja Swiat i uniwersalny angielski spadnie na drugi plan,wiec Panie,Panowie bierzmy sie do nauki chinskiego...Chiny wygraja,gdyz Chinczycy maja wszelkie predyspozycje do zwyciestwa,sa cierpliwi,nie zloszcza sie,znosza "maszynowo" wszelkie przeciwnosci losu i tragedie zyciowe,sa obrzydliwie uprzejmi i bardzi spostrzegawczy.Do tego jest ich bardzo DUZO a bedzie wiecej,wiec nietrudno zgadnac jaki jezyk wkrotce stanie sie jezykiem miedzynarodowym...zon szen szal aquarium,balai bo tai...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogi Panie @sumara - proszę mi nie kazać się 'gonić' bo nie mam pojęcia o czym Pan piszesz - ja do nikogo nie pije, zastanawiam się jedynie co komu wycieka z kranu :D Wiec zeby nie tworzyć kwasu na forum (co wprost prowadzi do spadku ph) oczekuję przeprosin.

@iceberg - racja co do Chinoli - chyba najporządniejsza nacja na świecie - ale z tym zalewem to bym nie przesadzał - u chinoli rośnie stopa życiowa szybciej niż długi polskiego rządu więc towar z Chin wcale nie będzie coraz tańszy (lecz odwrotnie). Chinoli bym się bał gdybym mieszkał w USA - w Polsce nam nic nie zrobią.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie robmy juz tutaj "bydla ", niech bedzie ze fotki sa podraasowane ,ze z woda kranowka to kit itd ...wy macie racje , ja mam spokoj jak to sie mowi i zostawmy to tak jak jest ...zostawcie pary do nastepnego tematu , jeszcez sie moze przydac :D:D

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bez robienia bydła proponuję kompromis, mianowicie fotki są podrasowane, ale prowadzenie zbiornika na kranówce jest możliwe :D to tak żeby był wilk syty i wilk syty:D A co do angielszczyzny czy chińszczyzny w języku polskim, to bardziej bym się martwił tym że już prawie nikt nie pisze po polsku tzn. nie używa polskich znaków, robi rażące błędy ortograficzne i jest na to ogólne przyzwolenie, tłumaczone tym że jeśli wypowiedź jest na temat to ortografia nie ma znaczenia... Moje zdanie jest inne, bo kimże jest człowiek który nie szanuje ojczystego języka? Nasi dziadowie ginęli za to żebyśmy mogli mówić po Polsku, a wielu nie szanuje tego z czystego lenistwa... To tylko moje zdanie i nikomu nie próbuję nic narzucić... Każdy robi i pisze co chce i jak chce, tylko kim będziemy za 20 lat? Czego będziemy uczyć nasze dzieci i wnuki? Bo raczej nie poprawnej polszczyzny... Zbyszku przepraszam za OT i zaśmiecanie tematu:blush

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Merriq :

"nic wam tu juz nie pokaze ani tez na temat nie napisze"

Tego sie obawiałam.Zbyszek nie rob mi tego :D

Prosze.Wnosisz do tego forum naprawde duzo,powiew nowosci, sensacji. bedzie naprawde zal... ale co ja Ci bede słodzic :wink

oj widać że nie za długo na forum :D

ale za jakiś czas też się będziesz z tego śmiać :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiac?ja tu do rozpuku..czasami :D

I na forum długo tylko ze mam własnych menotorów wiec wchodze tu z ciekawosci.. a tu sie czasami dzieje oj dzieje

Nowy dzien nowe nadzieje i mozliwosci.

ja jestem za tym ze nastepny spór rozstrzygac ( a moge sie zakładac ze bedzie przy nowym temacie) w kislu niech i my kobiety cos z tego forum mamy :D

A i zastrzegam sobie ze nie mam nic złego na mysli.

Tak tylko dla smiechu :D


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że jest to bardzo ładne akwarium ale zdjęcia były "podkręcane". Pewnie każdy ma swoje zdanie na temat "kolorowania" - moje jest jak najbardziej "za" tylko raczej subtelne, nie powodujące zaniku realizmu przedstawianych zdjęć.

Jakie mam podstawy aby twierdzić, że kolory są "podkręcane"? Zaraz zostanę "sponiewierany" za jakiś snobizm ale tak jak pisałem - zajmuję się zawodowo takimi sprawami od wielu lat i równie dobrze mogę poprosić o udowodnienie, że nie było tam wogóle ingerencji w zdjęcia. Pewnych rzeczy nie da się udowodnić. Nie da się udowodnić istnienia "ufo", a przecież jest tyle filmów fantastycznych na ten temat. W dzisiejszych czasach nie da się dokładnie określić przebiegu kilometrów samochodu jeśli się kupuje używany bo licznik można przekręcić, a historię pojazdu spreparować (np. książkę serwisową). W pracy nie zajmuję się udowadnianiem, że zdjęcia są autentyczne tylko zmieniam ten "autentyzm" :D Dodatkowo mogę napisać, że widziałem wiele zbiorników na żywo - tych wypasionych też i wiem jakich można spodziewać się kolorów nawet w tych najpiękniejszych zbiornikach. Niektórzy z nas bazują niestety na wiedzy zdobytej tylko podczas oglądania zdjęć i może stąd są te niedomówienia.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty rebciu jak zwykle szukasz dymu , ty i szymon , piszesz wstawki typu "wyzywal mnie " ! ktore maja na celu podkrecic "publicznmosc :D ..czy inaczej , nie bedziemy rozmawiac tego typu ... nie rozmawiaj w moim temacie cie bardzo prosze i Szymona tak samo i z gory dziekuje , prosilem oto bys napisal po zcym stwierdzasz ze zdjecia sa podrasowane to stuliues sie w kont .

Tu aj sie nie ma co smiac tuaj trzeba plakac b oto jest zenada poprostu i zaloni jestescie tfu amen .donranoc.

Jak tam wszytko obaj najlepiej wiecie to czego Szymon zaczeles dozoac dopiero od kilku dni bakterie prodibio ? wczesniej tez trezszczal ze wie najlepiej co ma dozwoac ...duma was zzera , zazdrosc , pycha i wogole co za narod !

a teraz to wam napsize ianczej , walcie sobie tu sami przysiady w tym szambie , ja wychodze raz nazawsze z tad .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie porzygaj , mnie sie che rzygac jak was czytam . ..juz nie czytam >:D

was gnembi jakies niezadowolenie starcze chyba to sie nazywa .

zmien to , zrob tamto ..w dupe mnie pocalujcie .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rafał19

ja tez na poczatku myslałam ze ten facet.. fuuu

a tu jakis duszek czy cos..aczkolwiek nie jest miły dla oczu :D


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tam nic nie gnębi :D Pozatym dalej nie wiem co komu z kranu cieknie :D


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.