Skocz do zawartości
Zbyszek1305765949

uwierzycie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Szymon :

ciekawa duskusja sie wywiazala, kolor to praktycznie priorytet jesli chodzi o akwaria z sps. Co do zboornika pokazanego przez Zbyszka: umieszcze dla przypomnienia fotki na swoja odpowiedzialnosc (lotto mi to). Dodam, ze tez zgadzam sie z tym, ze sa ostro podkrecane - widac to po chromisach, zielony kolor wyglada ja guma balonowa - takiego nie ma po prostu w akwariach(nawet dsb jest lekko zarowiaste:):D A za scolymie o takim jebitnym czerwonym zapuscilbym wlosy na miesiac. Akwaria zeovitowe, jak np. zbiornik Iwana to co innego - tam faktycznie sa super kolorki, bardzo intensywne, chociaz jasniejsze (oczywiscie pewnie tez sobie pohulal z fotoszopem, ale kto tego w granicach rozsadku nie robi) i widac po fotkach, ze fotograf nie przesadzil z odzwierciedleniem tego, co widzi oko. Tutaj jest inaczej, sami spojrzcie:

No coz , sami znawcy z tym podkrecaniem zdjec :] nawet dokladnie znaja nazwe programu w ktorym zostaly zdjecia podkolorowane :D fotoszop :D ..a we wczesniejszym temacie dobre tydzien temu padly slowa ...bo przetluamczyl ktos Zeoguid`a i to z bledami :D

Szymon , Szymon :D

Ps; Chyba ze to typowo polskie spolszczenie :D bo ja znam program ale o nazwie Photo-Shop


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program nazywa sie dokladnie Photoshop a nie Photo-Shop (gwoli scislosci), potocznie pisze sie fotoszop, czesto uzywa sie skrotu PS. W artykule o zeo bylo kilka bledow merytorycznych, a to nie to co spolszczenie anglojezycznej nazwy. Smiac mi sie chce, ze musze to teraz tlumaczyc, ale widocznie trzeba:) pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne - najlepsi znawcy/eksperci na wszelkie tematy mieszkają w Szwajcarii i my tu w tej naszej szarej Polsce jesteśmy "zerem totalnym".


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i smieszy mnie jeszcez tendencja do spolszczania nazw angielskojezycznyhc typu ("dżudo") czy tez wlasnie fotoszop o Bazylei nie wspomne :D

Ale wracajac do tematu to widze ze co niektorych siekly ladniejsze kolory w baniaku tym ktory pokazany zostal na zdjeciach i chyba tylko glownie oto tutaj chodzilo :D

milego dnia zycze .

Ps; Rebciu zgadza sie , do wiedzy Iwana to macie jeszcze daleko , jesli chodzi o akwarystyke , bo o tym mowa .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby cokolwiek podkręcać trzeba mieć co !!

Szymon może sobie pozwolić na jakieś retusze swoich fotek ale wielu z nas po prostu NIE, bo jak z brązowej sinularii zrobić niebieską akropore ? :D

Moje spski za chiny nie chcą się wybarwić jak Bóg przykazał ...

Zbyszek, wrzuciłbyś jakieś fotki zwierząt na swoją stronkę, bo na razie widać tylko sump i wodę w akwa


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna, tylko naprawde lepiej zejsc na ziemie a nie wierzyc w sincefiction (sajensfikszyn) w postaci kranowy i braku podmian oraz niewiadomo jakich dodatkow stosowanych przez "gwiazdy", ktore i tak mowia co chca i kiedy chca, lapiac na to naiwnych nowicjuszy. Troszke zdrowego rozsadku i wywazenia. pozdrawiam

ps - forma "kolorowsze" nie istnieje w Polskim slowniku, jest "bardziej kolorowe"


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jeden dowod na to ze mylic sie jest rzecza ludzka , tkwic w bledzie demoniczna .

Jesli chodzi o kranowke to koles wlasnie taka wada uzupelnia wode odparowana a ty tego nie wiesz bo nie widziales , od nas byli i im to udowodnil .

Ps; Szymon ja mysle ze ty razem z Rebciem to jestscie poprostu strasznie zazdrosni jak dzieci , nie da sie tej zazdrosci przelozyc na ambicje ?


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

czytałem na forum u któregoś z Kolegów takie motto w stopce :" pokaż mi swój zbiornik , a powiem Ci ile warte są twoje rady" .

Kolego Zbyszku z Zurichu , hmmmm , zbiornik Szymona, Czarka ,Łukasza widziałem , no ale ten Twój to taki bardziej :haha wirtualny, co ? . Dlatego może więcej pokory bym radził, Kolego . Może na tych szwajcarskich forach opowiadaja różne dyrdymały by podkręcić publikę , ale u nas to się nie przyjmie.

Sory, może jako żółtodziub nie powinienem uczestniczyć w tej dyskusji , ale nie mogłem sie powstrzymać .

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku nie będę z Tobą dyskutował na poziomie zaproponowanym przez Ciebie i nie będę pisał co myślę o Twojej wiedzy akwarystycznej. Prowokacje Twoje spływają po mnie jak po kaczce więc proponuję zmienić nastawienie.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a-d-a-m :

Witam ,

czytałem na forum u któregoś z Kolegów takie motto w stopce :" pokaż mi swój zbiornik , a powiem Ci ile warte są twoje rady" .

Kolego Zbyszku z Zurichu , hmmmm , zbiornik Szymona, Czarka ,Łukasza widziałem , no ale ten Twój to taki bardziej :haha wirtualny, co ? . Dlatego może więcej pokory bym radził, Kolego . Może na tych szwajcarskich forach opowiadaja różne dyrdymały by podkręcić publikę , ale u nas to się nie przyjmie.

Sory, może jako żółtodziub nie powinienem uczestniczyć w tej dyskusji , ale nie mogłem sie powstrzymać .

Pozdrawiam

Adam

dokaldnie nie powinienes i przede wszystkim nie opwinienes pisac glupot, pokaz co ty do tej pory zrobiles ?


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

w miare upływu lat i docierania technologii z zachodu, technologia prowadzenia akwarium morskiego zmienia się błyskawicznie, słyszymy lub czytamy:

- odpieniacz obowiązkowy (już niedługo okaże się że nie)

- RO + DI obowiązkowo ( już niedługo okaże się że to co spływa jako produkt uboczny do ścieków to jest to co będziemy lać do akwa np. zamiast ZeoVit) to akurat żart

- reaktor + mieszacz = standard w akwarystyce morskiej

- ten standard zamieniamy z lubością na płyny

- MM to sukces

- DSB jeszcze lepsza sposób

- żywa skała "be" idziemy w stronę ceramiki

- ceramika nie całkiem "cacy"

- karmimi ile fabryka dała

- za dużo karmimi system nie wydala zakładamy DSB, dozujemy bakterie

- DSB to już nie DSB - to już bomba, zamieniamy DSB na 1 cm grubości

- cudowna technologia ZeoVit, ale przesadź z nią a zobaczysz ... pratkycznie już nic nie zobaczysz

- refugium czemu nie, ale po co jak jest ZoeVit

- no i sprawa ostatnia najnowższy TREND , odpieniacz do d*py, DSB do d*py, o ZeoVit nic się nie mówi, nie karmić wręcz głodzić a co robić LAĆ KRANÓWĘ !!!

i autor tego postu zadaje nam pytanie - "UWIERZYCIE ?" przepraszam ale ja już w nic nie wierzę........

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW Zbyszku czy tą fotkę korala rasowałeś programem PhotoScape?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byly napewno gdyz autor wykasowal wszystkie dane ,własciwości zaawansowane.Ty zbyszek zrobiles fotke to widac wszystko czym robione jakie ustawienia aparatu itp do tego nie trzeba miec wielkich umiejetnosci wystarczy zapisac fotke i prawym myszy sprawdzic wlasciwosci.Pozdr


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma tam zadnego info do jego fotek , ale to w sumie jeszcze nie dowod ze cos podrasowywal .

Ps; Jedno jest pewne , nie mam zamiaru spedzic zycia przed kompuetrem siedzac i odpowiadajac tutaj na wasze zaczepki .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam te wszystkie spory i kłotnie o najlepsza metode itd itp to przypomniał mi sie film" dzien swira"

wiec sie podziele..

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo jeżeli nawet jest i twoja, to moja jest mojsza niż twojsza i zaprawdę powiadam wam, że to właśnie moja racja jest najmojsza!"

:drink

rece opadaja.

pozdrawiam


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merriq :D:D

Ja bym tylko prosił, żeby nie doszło do zablokowania tematu, bo miałem nadzieje ze ktoś jeszcze pokaże jakieś zdjęcia podrasowane lub nie. I o tej kranówie jeszcze trochę napisze, czy o rzadkich podmianach bo dla mnie to egzotyka:)


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek chciał dobrze, pokazał co sie dzieje gdzie indziej. Polacy znowu pokazali swoją nature :D Mam gdzieś czy facet to photoshopował czy photoscapował. Jeśli to prawda to brawo dla niego.Jeśli nie to niech spada w tym swoim kraju dobrobytu i czystej wody. Nie dajmy sie zwariować panie i panowie morszczaki.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słucham? :)No przepraszam poprostu nie mogłam sie powstrzymac

Alez tu panuje pełna kultura wszyscy sie kochaja.. prawda chłopcy?to po co zamykac temat.Trzeba by było kazdy jakotaki kontrowersyjny temat zamykac albo go lepiej wogole nie zaczynac.Sama sie wogole boje odzywac by nie dostac zjebów, bo przeciez nic nie wnosze do tematu tylko wyrazam opinie

"Nie dajmy sie zwariować panowie morszczaki."dokładnie tak!


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merriq :D chodziło mi o to że co mnie obchodzi jakieś kombinowanie ze zdjęciami. Facet ma piękne korale na żywo i to fakt. :-)


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ja do Jarosława wtedy

I trafiłes w sedno.Wszystko jedno co/ kto/ czym.Grunt ze sie podoba a najbardziej ma sie podobac włascicielowi.Wiec o co kaman.Niektorzy maja tendencję do doszukiwania sie 'drugiego dna' I nie chodzi mi nawet o forum. Nawet na zywo.. jak morszczaki rozmawiaja to jest "cooo? uzywasz metody X, zwariowałes! jak mozna czegos takiego uzywac"

Az sie przykro robi.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda wodzie nie rowna. Inna woda jest w kranie w Tarnowie, Warszawie, Krakowie czy Londynie. Dlatego jak ktos ma super wode w kranie to czemu jej nie lac do baniaka bezposrednio??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.