Skocz do zawartości
Zbyszek_dev

Akwarium marzeń

Rekomendowane odpowiedzi

@Szymon - święte słowa 150W to zdecydowanie zbyt mało. Po zamianie oświetlenia w moim zbiorniku z 2x150 na 2x250 wreszcie zaczyna być jak się należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek

Jak widze, masz "troche" kasy na hobby:D W takim przypadku, powaznie bym sie zastanowil, czy wymiary planowanego akwarium nie sa przerazuajaco male w stosunku do planowanej techniki.

Gdyby pozostac przy dlugosci zbiornika 120 cm to pomyslalbym o glebokosci 70 -75 cm i wysokosci 65. Planowany sprzet (B.K. i 2 x 250 + T-piatki) to pociagnie.

Z 55 cm szer. akwa nie bedziesz zadowolony.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani - bardzo dziękuję za słuszną poniekąd radę. Ale sprzęt będzie na wyrost w pewnym sensie też i celowo. Kto wie...może przerybię (w zgiełku też metoda na spokój),a technika ma wspomagać moje hobby i być w miarę niezawodna. A samych rozmiarów tego zbiorniczka nie zwiększę póki co (no..może uda się ponaciągać po 5 cm, zobaczymy)- przez obawę o strop. To zresztą nie będzie mój jedyny zbiornik w przyszłości więc może za rok, za dwa, będziemy gdybać o baniaku na 1500 litrów. Dobry sprzęt w praktyce pokaże co jest wart i jak go można wykorzystać. Staram się nie znaleźć w miejscu w którym nie będzie pola manewru, bo nauczyłem się, że pozorna oszczędność zawsze się mści.

P.S.

W zasadzie topic już powinien być powoli wygaszany - już wybrałem i zamówiłem cały sprzęt. Dziękuję serdecznie wszystkim życzliwym za dobre rady - teraz tylko się zastanawiam kto wygrał konkurs..hmm. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodu nie podania wysokosci nagrody, wiekszosc nie brala udzialu :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostalo chyba wlasnie prawie najważniejsze czyli sump. I co w nim. Ja u siebie robie DSB ale chyba jeszcze włoże tam glony i troche skały. Choc przyszlo mi tez do głowy zeby napchac tam kupę żywej skały. Myślicie ze co bedzie lepsze - DSB czy duza ilość skały (wtedy sump duzo wyższy). A co do dolewki to u siebie planuje zawor na wodzie i bezposrednio do sumpa. I filtr o małej wydajności zeby w przypadku awari zalania nie bylo. Sterowanie przez profi zawor bez napiecia zamkniety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium marzeń..hmm :)

Akwarium to widzę ogromne;)przejrzyste szkło, światło - jak promienie słońca w błękitnej lagunie, pomp nie widać i nie słychać. Niczego nie wlewam ,szyby czyszczą się same. Akwarium w pełni automatycze no..może czasem jakieś jedzono wrzucę..:) Ławice różnokolorowych ryb, barwne ślimaki, koralowce. Czyli raj na ziemi. No i oczywiście akwarium marzeń nigdy się nie rozkleja;)

A póki co..planuję ok 100 litrów i zastanawiam się gdzie zamówić akwa z panelem listewką u góry i szafką ładną, żeby mi to wszystko zataszczyli do domu;)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, ale drastycznie przeszłaś z tych pięknych marzeń, na tą rzeczywistość:)

Ale znając życie, pewnie zaraz dostaniesz na PM oferty.

Kto by nie chciał pomóc takiej marzycielce :)


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarosławie życia nie znasz jednak;):wink - nie dostałam( no ale nie o to przecież chodziło...chodziło o to aby marzyć satisfied


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhm:(( ,a to niedobrzy producenci i sprzedawcy:)

A mi sie marzy teraz takie akwarium, duży kwadrat, widoczny z każdej strony, dookoła którego można chodzić i oglądać piękne zwierzaki.

Po środku jakaś konstrukcja skalna i ukryta cyrkulacja na jakimś OceansMotions, cały pokój zaadoptowany tylko dla tego akwarium.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak..to straszne...dążą do zarobku zamiast rozdawać sprzęt za darmo.

Wnioskuję: każdemu sprzętu wedle potrzeb anie wedle port:yeswela

A wracając do marzeń....oczywiście wymarzony sprzęt NIGDY nie ulega awariom. A mieszkańcy rafy żyją własnym życiem i są nie mniej szczęśliwi jak na prawdziwej rafie. Amen:satisfied


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.