Skocz do zawartości
kynek

Filtr RO

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem filtr ro firmy coralife nie wiem do konca czy go

dobrze uzywam.Nie mam go na stale podpietego do instalacji za kazdym razem podpinam go do kranu,czerwony

przewod kieruje do scieku niebieski do pojemnika z czysta woda,ktos pisal ze pierwsze litry wody powinny

byc puszczane omijajac membrane nie wiem czy dobrze zrozumialem a jesli tak to czy nie uszkodzilem jej,czy w

filtrze musi byc caly czas woda,po czym poznac ze filtr

jest uszkodzony nie mam zadnych wskaznikow,przefiltrowana wode uzyskuje bardzo szybko czy to tzeba jakos regulowac cos mi nie pasuje w dzialaniu tego filtra zadaje te pytania gdyz instukcje mam po angielsku i nie wszystko rozumie a jeszcze jedno co to jest filtr DI czy musze go posiadac


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. Zacznijmy od początku i to najważniejszego. Przed umiszczeniem membrany w swoim pojeminku, trzeba oczyścić filtry wstępne, czyli sedymentacyjny i węglowy w celu ochrony membrany. Po parunastu minutach lania się takiej wody należy umieścić membranę i wszystko odpowiednio podłączyć. Wtedy osmoza wstępnie nadaje się do użytku.

ad2. woda nie powinna szybko się lać. wtedy albo masz zepsutą membranę, albo nie umieściłeś ogranicznika przepływu ( Co jest w 100% niezbędne do prawidłowego funkcjonowania filtru )

ad3. Filtr DI to nic innego jak filtr demineralizacyjny z żywicą MB-400, ostatnie stadium filtracji potrzebnego do uzyskania idealnej wody uzywanej w celach morszczyzny. Membrana nie jest zdolna oczyścić wody w 100% i powiedzmy że własnie do tego używamy filtra DI, ponadto pozbywamy się z wody szkodliwej krzemionki.


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybka odpowiedz moj filter sklada sie z membrany i

cartrida 1 micron filter,2 carbon block,3 Deionization i chyba nie ma DI

ciekaw jestem czy bede mogl dokupic i podlaczyc dodatkowy cartrid DI i czy to

moge zainstalowac go na wylocie niebieskiego przewodu a jak sprawdzic czy membrana jest uszkodzona i czy moge to cisnienie wody regulowac kurkiem od kranu dzieki za pomoc


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 Deionization to wlasnie DI :)

powinien byc on podlaczony na koncu, po membranie

a kurkiem to cisnienia nie zmienisz, najwyszej obnizysz przeplyw.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.