Skocz do zawartości
janeczek

Jaka sól ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na forum wiec chciałem sie przywitać.dopiero zaczynam przygodę z akwarium morskim wiec na początku będę zadawał dużo pytań :)

pierwsze pytanie jaka sól polecacie chodzi mi o dość tanią

myślę o Red Sea lub Aqua Medic - Reef Salt która z nich polecacie? lub jakąś inną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było sporo, to prawda, ale chyba dla bardziej zaawansowanych. Myslę ze którą sól wybierzesz bedzie ok, przy dojrzewaniu nie warto przepłacać za sól, jak dojrzeje i bedziesz robił podmiany to bedziesz wiedział (zmierzysz-zobaczysz) jak poziom wapna, jak wyglada sprawa z glonami itp itd. i wtedy ewentualnie bedziesz wybierał odpowiednią sól.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja używam Aquarium Systems - Reef Crystals.

Bardzo dobrze się rozpuszcza, nie zostawia żadnego osadu.

Co do jakości i składu chem. to wpisz w szukajkę "test soli" i wybierz optymalną dla siebie.

Pzdrw.Jacek123

PS. po zakupie testu na Jod okazało się, że ma mało jodu- musiałem stopniowo kilkanaście ml. suplementu dolać do zbiornika.

Ca i Mg z resztą też... ale chyba każdą sól trzeba "uszlachetnić"


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi kupuje Red Sea i mam jeszcze jedno pytanko.

Czy jest jakaś różnica w dokładnościach pomiaru miedzy hydrometrami spławikowymi rożnych firm?

jeśli jest to polećcie jakiś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam jbl jest precyzyjny i łatwy w uzyciu:D

a wracając do soli ja stosowałem Kenta a teraz przechodzę na TM PRO REEF tamta miała niski magnez może trafiłem na taką partie.


oceanic bio cube 100l + 10l panel ok 26kg LR 9kg LS. Trochę miękkich. Chętnie przyjmę mały koral twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pożycz od kogoś hydrometr na czas robienia solanki albo kup najtańszy i zbieraj kasę na refraktometr.

Niestety koszt około200-300zł w zależności, czy z kompensacją temp. czy nie.


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sol marki Preis.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja splawik Tropic Marin - prawie pol metra dlugosci ale robi swoje :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do hydrometru to niestety nie mam od kogo pożyczyć bo wydaje mi sie ze w Wałbrzychu nikt nie ma akwa morskiego tu w sklepach zoologicznych jest ciężko nawet dobre testy kupić a jak byłem w sklepie elektrycznym zapytać sie czy mają stateczniki do t5 to koleś mi powiedział ze takie świetlówki nie istnieją :haha

ten hydrometr wystarczy ? http://www.allegro.pl/item316591879_hydrometr_aerometr_pomiar_zasolenia_precyzyjny_.html

a sól red sea już zamówiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten który pokazałeś ma bardzo małą skalę odczytu i jest ciężko dokładnie określić. Kup JBL albo ostatecznie TM, nie ma sensu ładować sie w koszty z refraktometrem. 300 zł można wydać znacznie lepiej. Choćby kupując lepsze oświetlenie, cyrkulację czy odpieniacz. Co do soli jak już skończysz tą Red Sea to też polecam Preis.

Pozdrawiam :)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nie ma sensu ładować sie w koszty z refraktometrem. 300 zł "

Zupelnie sie z tym zgadzam, tylko ze refraktometr na eBayu nie kosztuje nawet 40 Euro, a jest znacznie poreczniejszy :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refraktometr jest bardzo wygodny i pewny w użyciu, a ceny faktycznie spadły , nawet na alledrogo są poniżej 200 zł z przesyłką.


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.