Skocz do zawartości
1stefan

Nowy NAPALENIEC

Rekomendowane odpowiedzi

To co skale wyjmowac.wode wylewac do baniakow i podkladac gabke pod akwarium.


pojemnośc 220l .Swiatło 2x t5 blue plus 39W hqi 150W akwarium to pięciokąt o wymiarach 2x90 2x30 i raz 75 cm głęboko?c 51 cm. W ?rodku 1x marea 5000l/h i 1x3000l/h sump kóry ma 120l W sumpie pompa 3500/h.odpieniacz weipro 2016 , i oczywiście automatyczna dolewka. RO+DI. 43kg żywej skały.18 kg żyweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak porusze piach to szlag wszystko trafi.CO robic.prosze o rade.


pojemnośc 220l .Swiatło 2x t5 blue plus 39W hqi 150W akwarium to pięciokąt o wymiarach 2x90 2x30 i raz 75 cm głęboko?c 51 cm. W ?rodku 1x marea 5000l/h i 1x3000l/h sump kóry ma 120l W sumpie pompa 3500/h.odpieniacz weipro 2016 , i oczywiście automatyczna dolewka. RO+DI. 43kg żywej skały.18 kg żyweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robić.Jeżeli powierzchnia pod akwarium jest idealnie prosta i równa,a jest tak na pewno po trzech latach nic się nie stanie.Podkład jest po to żeby wyrównać ewentualne nierówności.Ja sam widziałem wiele zbiorników ustawionych bezpośrednio na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyziu w tym wypadku się z Tobą nie zgodzę. To czy powierzchnia jest równa to jedno, a z jakiego jest materiału to drugie. Chodzi o to że płyta wiórowa chłonie wodę i w wyniku tego "puchnie", a w wyniku tego robi się wybrzuszenie i chyba nie muszę pisać co się dzieje dalej. Wiem bo to przerabiałem, stało 2,5 roku i nagle ni z tąd ni z owąd trzasło. Z każdego akwarium od czasu do czasu coś się wychlapie, a cieniutka szczelinka między dnem a płytą działa jak kapilara i zasysa wodę, ze wzglądu na brak cyrkulacji ta woda nie ma jak wyparować, reszta jest tylko kwestią czasu. Moim zdaniem podkład pod zbiornikiem jest niezbędny, i do tego nie w formie całej płyty tylko w formie pasków, tak żeby między nimi była wolna przestrzeń gdzie powietrze będzie mogło cyrkulować.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra.to co mam teraz robic.wszystko wywalac.


pojemnośc 220l .Swiatło 2x t5 blue plus 39W hqi 150W akwarium to pięciokąt o wymiarach 2x90 2x30 i raz 75 cm głęboko?c 51 cm. W ?rodku 1x marea 5000l/h i 1x3000l/h sump kóry ma 120l W sumpie pompa 3500/h.odpieniacz weipro 2016 , i oczywiście automatyczna dolewka. RO+DI. 43kg żywej skały.18 kg żyweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest płyta wiórowa.to jest sklejka .


pojemnośc 220l .Swiatło 2x t5 blue plus 39W hqi 150W akwarium to pięciokąt o wymiarach 2x90 2x30 i raz 75 cm głęboko?c 51 cm. W ?rodku 1x marea 5000l/h i 1x3000l/h sump kóry ma 120l W sumpie pompa 3500/h.odpieniacz weipro 2016 , i oczywiście automatyczna dolewka. RO+DI. 43kg żywej skały.18 kg żyweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to sklejka lub nawet płyta wiórowa i kapnie na nią kilka kropli nic się nie stanie,No chyba że codziennie wylewa się na nią jakaś ilość wody?Od prawie 30lat mam akwaria i nigdy nie miałem problemu typu puchnąca płyta,a zawsze pod akwarium miałem płyty wiórowe a teraz są to szafki akwarystyczne też z płyty.Ostatnie moje akwa stało u mnie ok 5 lat i gdy sprzedałem nawet nie było śladu jakiegoś zamoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyziu od 30 lat masz akwaria i nie miałeś problemu typu puchnąca płyta???:)_o Teraz szafki są z plyt, ale są ramki pod akwaria właśnie po to żeby nie stały bezpośrednio na tych szafkach. Zresztą nieważne, Stefan rób jak uważasz.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz Seb że zrobie co uwazam.podpowiedz co zrobić.wszystko wywalac.piach ruszac.


pojemnośc 220l .Swiatło 2x t5 blue plus 39W hqi 150W akwarium to pięciokąt o wymiarach 2x90 2x30 i raz 75 cm głęboko?c 51 cm. W ?rodku 1x marea 5000l/h i 1x3000l/h sump kóry ma 120l W sumpie pompa 3500/h.odpieniacz weipro 2016 , i oczywiście automatyczna dolewka. RO+DI. 43kg żywej skały.18 kg żyweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu nie miałem żadnej ramki i nie będę miał ponieważ jest to nie potrzebne.Ale dobrze piszesz seb 1stefan potrzebował porady i kilka dostał,a zrobi jak będzie chciał.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche z usmiechem obserwuje te pasjonujaca dyskusje.:)

Wydaje mi sie, ze gdybym nie mialw planie powiekszenia akwarium ;), to jednak odessalbym piach, zalozyl przejsciowe akwarium w wannie wylozonej folia itd. Pozniej spalbym o wiele spokojniej.

Pozniej wsypalbym nowy piach, chyba ze masz go tylko np: 1 cm.

Stefan - nie wiem, czy mieszkasz w bloku czy w domku, ale jak slona woda odparuje z zamoczonej powierzchni to pozostanie sol ciagnaca z otoczenia wilgoc przez nastepnych kika lat. To oznacza nie tylko wyrzucenie dywanu, ale rowniez zmienianie podkladu pod podloga. Ale rowniez wiadomo, ze byc moze nic sie nie stanie... ;)

200 kg to trzech chlopa. Jezeli ustawisz szybe na wypuklej powierzchni i te chlopy na niej stana...

Gdyby to bylo slodkowodne, to chyba tez bym nic nie robil ;)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Stani, może teraz kiedy ktoś z większym autorytetem poprze moją tezę (nie hipoteze), stefan dojdzie do wniosku że mogę mieć rację:wink

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latwo mówic.Wanny brak-prysznic.na podłodze panele-super.Zanim doszedlem z sumpem i z poziomami wody sasiadke zalałem dwa razy.Jak mnie widzi to mi pluje pod nogi-żart.Chyba nic nie zrobie.Przynajmniej narazie.Pomyslałem żeby w baniaki od wody eden przelac wode.skałe do pojemników szczelnych a piach do innego pojemnika.Tylko pytanie czy ja ten piach moge użyc z powrotem bo szkoda 300zł.


pojemnośc 220l .Swiatło 2x t5 blue plus 39W hqi 150W akwarium to pięciokąt o wymiarach 2x90 2x30 i raz 75 cm głęboko?c 51 cm. W ?rodku 1x marea 5000l/h i 1x3000l/h sump kóry ma 120l W sumpie pompa 3500/h.odpieniacz weipro 2016 , i oczywiście automatyczna dolewka. RO+DI. 43kg żywej skały.18 kg żyweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piach musialbys przynajmniej dobrze wyplukac w wodzie z podmianki.

Pozniej do pojemnika wloz waz, zasyp go piaskiem i jego koniec podlacz do pompy lezacej na piachu (tylko zeby piachu nie zasysala). W ten sposob wymusisz przynajmniej lekki przeplyw wody przez piach.

@Seb

Gdanszczanie musza sie razem trzymac :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No .co tygodniowe testy.chyba cos jest nie tak.

PO4-około 0,5 mg/l -podmiana wody JBL

NO3-około 0,8 mg/l- Tetra

NO2-około 0,0 mg/l- JBL

KH-około chyba 5,8 dkh lub 2,06 mg/l salifert

CA-około salifert

Do CA potrzebna tabela z pomiarami-jak sie robi test już mam.

Przypominam że akwarium ma trzy tygodnie.Co o tym wszystkim myslicie.


pojemnośc 220l .Swiatło 2x t5 blue plus 39W hqi 150W akwarium to pięciokąt o wymiarach 2x90 2x30 i raz 75 cm głęboko?c 51 cm. W ?rodku 1x marea 5000l/h i 1x3000l/h sump kóry ma 120l W sumpie pompa 3500/h.odpieniacz weipro 2016 , i oczywiście automatyczna dolewka. RO+DI. 43kg żywej skały.18 kg żyweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Stefan i nie panikuj,akwa musi dojrzec i nie spodziewaj sie idealnych,ksiazkowych testow po tygodniu...jedziemy na jednym wozku,gdyz akwa zalalismy prawie w tym samym czasie.Moje testy z 27.03 to PH 8.2,NH4 -0.25 (spada wyraznie)NO3 5.0 i NO2 0,05...Czekam na przesylke z reszta testow (PO4,Ca,Mg...)...Mam lekki wysyp brazowych glonow,czyli zaczelo sie.Ze skaly tez wylaza jakies stwory,skala sie budzi,ale niestety mimo ze dokladnie zdrapalem wszystkie zycie przed wlozeniem jej do wody z otworow machaly wasy i juz nie machaja,zdechlo im sie pewnie,co jest normalnie...za to cudownie sie prezentuja trzy aiptazje i tym widac dojrzewanie nie przeszkadza...zamowilem trutke na to dziadostwo jak i klej,ktorym w razie czego pozatykam im dziury...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Ja na aiptazje kupiłem 2 krewetki .Juz prawie tego szkodnika nie mam.Ze skały wychodzą takie rurki a z nich jakby nitki.To są podobno ślimaki.

Na skale zaczęły rosnąc skupisko fioletowych malenkich kwiatuszków.Gdy sie swiatło swieci to je widac.po zgaszeniu nic nie widac.Kupiłem dzis kraba pustelnika.MAM znajomego w sklepie z morszczyzną powiedział mi że za dwa tygodnie trzeba juz wpuszczac ryby i inne gady aby zjadały glony bo one nie wszystkie same znikną.


pojemnośc 220l .Swiatło 2x t5 blue plus 39W hqi 150W akwarium to pięciokąt o wymiarach 2x90 2x30 i raz 75 cm głęboko?c 51 cm. W ?rodku 1x marea 5000l/h i 1x3000l/h sump kóry ma 120l W sumpie pompa 3500/h.odpieniacz weipro 2016 , i oczywiście automatyczna dolewka. RO+DI. 43kg żywej skały.18 kg żyweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja,jezeli chodzi o obsade to planuje na jesien,chce by akwa bylo juz ustabilizowane.Nie chce czyscic skaly majac zycie a mysle ze przez jakis czas jeszcze bedzie troche brudzic.Odpieniacz wylewa jakies 50 mililitrow brudnej wody na dobe.Tez mam w tych rurkach jakies "cos" co ma jakby tarcze,ktora sie zamyka.Te nitki to mysle ze rodzaj samoczyszczenia sie co spowodowane jest zawartoscia NO2 w nieustabilizowanym akwa,ale moge sie mylic...W nocy widzialem wieloszczeta,se dziad lazil a mowili ze na skale nie ma szkodnikow...moze go wysterilizowali by sie nie rozmnazal...hehe...mam tez cala mase wieloszczetow (rurowek),wygladaja zdrowo i lubia mocna cyrkulacje.W skale rosna jakies dziwne rzeczy,trudno powiedziec co to jest,gdyz male to jest.Zauwazylem tez slimaka,nie udalo mnie sie go zlapac a mysle ze to szkodnik bo zbyt ladny.Biala podluzna skorupa w czarne kropki (ok.10mm).Byly tez wasy jakowes ,ale juz nie ma...mysle ze moda na noszenie wasow wywodzi sie z praoceanu,jak i my sami...moda minela to i wasow coraz mniej..." a najlepsza fryzura,jesli jeszcze nie wiecie...krotka z przodu ,dlugo z tylu i wasy na przedzie" tez jest juz nieaktualne...Nic Stefan,czekamy na te wymarzona rafke...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie czekajmy.Pozdrawiam


pojemnośc 220l .Swiatło 2x t5 blue plus 39W hqi 150W akwarium to pięciokąt o wymiarach 2x90 2x30 i raz 75 cm głęboko?c 51 cm. W ?rodku 1x marea 5000l/h i 1x3000l/h sump kóry ma 120l W sumpie pompa 3500/h.odpieniacz weipro 2016 , i oczywiście automatyczna dolewka. RO+DI. 43kg żywej skały.18 kg żyweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No narescie mam pomiar CA .Cieniutko, 220mg/l połowe za mało.Mam kent marine.Czy to dodawac w celu podwyższenia CA.pozdrawiam


pojemnośc 220l .Swiatło 2x t5 blue plus 39W hqi 150W akwarium to pięciokąt o wymiarach 2x90 2x30 i raz 75 cm głęboko?c 51 cm. W ?rodku 1x marea 5000l/h i 1x3000l/h sump kóry ma 120l W sumpie pompa 3500/h.odpieniacz weipro 2016 , i oczywiście automatyczna dolewka. RO+DI. 43kg żywej skały.18 kg żyweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki konkretnie preparat posiadasz?Bo jak dla mnie Kent marine to tylko nazwa firmy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo calcium


pojemnośc 220l .Swiatło 2x t5 blue plus 39W hqi 150W akwarium to pięciokąt o wymiarach 2x90 2x30 i raz 75 cm głęboko?c 51 cm. W ?rodku 1x marea 5000l/h i 1x3000l/h sump kóry ma 120l W sumpie pompa 3500/h.odpieniacz weipro 2016 , i oczywiście automatyczna dolewka. RO+DI. 43kg żywej skały.18 kg żyweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samym turbo calcium wapna nie podnosi sie,poczytaj o matodzie ballinga.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiary jak co tydzień 30 dzień zbiornika.Zielone glony na piasku i szybach

KH---6,4 dkh lub 2,29 meg/l około

CA---430 mg/l okolo

NO3--0,0 mg/l około

NO2--0,010 mg/l okolo

PO4--0,25 mg/l około

PH---8,0


pojemnośc 220l .Swiatło 2x t5 blue plus 39W hqi 150W akwarium to pięciokąt o wymiarach 2x90 2x30 i raz 75 cm głęboko?c 51 cm. W ?rodku 1x marea 5000l/h i 1x3000l/h sump kóry ma 120l W sumpie pompa 3500/h.odpieniacz weipro 2016 , i oczywiście automatyczna dolewka. RO+DI. 43kg żywej skały.18 kg żyweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.