Skocz do zawartości
1stefan

Nowy NAPALENIEC

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to sól HW sea salt professional.Grzałka już chodzi.sól sie miesza pomalutku.


pojemnośc 220l .Swiatło 2x t5 blue plus 39W hqi 150W akwarium to pięciokąt o wymiarach 2x90 2x30 i raz 75 cm głęboko?c 51 cm. W ?rodku 1x marea 5000l/h i 1x3000l/h sump kóry ma 120l W sumpie pompa 3500/h.odpieniacz weipro 2016 , i oczywiście automatyczna dolewka. RO+DI. 43kg żywej skały.18 kg żyweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareście.Skała już jest w akwarium.43 kg.do tego piasek 18 kg.Jak żona wróci z gór porobie zdjęcia jak to wszystko wygląda i postaram sie to wlkeić na forum.


pojemnośc 220l .Swiatło 2x t5 blue plus 39W hqi 150W akwarium to pięciokąt o wymiarach 2x90 2x30 i raz 75 cm głęboko?c 51 cm. W ?rodku 1x marea 5000l/h i 1x3000l/h sump kóry ma 120l W sumpie pompa 3500/h.odpieniacz weipro 2016 , i oczywiście automatyczna dolewka. RO+DI. 43kg żywej skały.18 kg żyweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ladnie, zona w gorach z ty grzebiesz w akwarium...to sie nazywa poswiecenie...a moze nie lubisz gor ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek123 :

Ważny jest solimetr a nie ile kg/l

solimetr :haha


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O góry to ja lubie.Ale nie każdy może mieć wolne od pracy.Odpieniacz zaczyna po mału piane robić.Przez dwa dni myślałem że jest zepsuty.Aż byłem sie dowiedzieć w sklepie dlaczego nie działa.No i okazało sie że nie musi pienic ,pieni po kilku dniach.Po ilu dniach sprawdzać parametry i co robic jesli czegoś jest za moło lub innego za dużo.dodawać coś czy czekać aż wszystko sie unormuje samo i dopiero zaludniać akwarium koralami i innymi stworzeniami.


pojemnośc 220l .Swiatło 2x t5 blue plus 39W hqi 150W akwarium to pięciokąt o wymiarach 2x90 2x30 i raz 75 cm głęboko?c 51 cm. W ?rodku 1x marea 5000l/h i 1x3000l/h sump kóry ma 120l W sumpie pompa 3500/h.odpieniacz weipro 2016 , i oczywiście automatyczna dolewka. RO+DI. 43kg żywej skały.18 kg żyweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu nieczego mierzyć , ale i tak nie posłuchasz :D więc zrób pomiary NO2i NO3 (reszty testów szkoda)zaraz jak pojawią sie jakieś glony ..wiare upływu czasu bedzie ich coraz wiecej w różnych kolorach i róznych rodzajów.Gdy akwa bedzie miało już z miesiąc można by było zasiedlić ekipą czyszczącą (wytrzymałe slimaki, kraby i krewetki(ja dodałem do tego babeczki ale zle się to dla nich skonczyło))Po około dwóch miesiacach gdy NO2i NO3 bedzie w miare niskie możesz wprowadzić pierwsze miekkie (jesli zrobisz to szybciej to z własnych doświadczeń, też nic sie nie stanie)

Na tym etapie PH powinno być juz stabilne z KH u mnie było różnie , resztę związków uzupełniaja podmiany wody.

ps.mam nadzieje ze kolega Piona nie wniesie niczego do tego posta :D

pozd.

Robert


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co zmierze to PH.bo tylko taki mam test po tanganice.a resze poczekam tak jak piszesz.Cholera żeby nie ta robota to bym przy tym akwarium siedział 24h.Ciekawostką jest że zawsze kłade sie spać jesli moge o 22.Teraz gdy zaczyna powstawać nowe akwa.kłade sie o 24 .siedze przy szybie i patrze,patrze i patrze,Ciekawe czy tak wszyscy maja.


pojemnośc 220l .Swiatło 2x t5 blue plus 39W hqi 150W akwarium to pięciokąt o wymiarach 2x90 2x30 i raz 75 cm głęboko?c 51 cm. W ?rodku 1x marea 5000l/h i 1x3000l/h sump kóry ma 120l W sumpie pompa 3500/h.odpieniacz weipro 2016 , i oczywiście automatyczna dolewka. RO+DI. 43kg żywej skały.18 kg żyweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PH mam w granicach 8.0.Mam skałe już w zbiorniku 4 dzien,Co powinno sie teraz dziac.Wszyscy piszą że wychodzi jakieś życie że coś sie dzieje ,u mnie nic sie nie dzieje.CZY POWINNO TAK BYC.


pojemnośc 220l .Swiatło 2x t5 blue plus 39W hqi 150W akwarium to pięciokąt o wymiarach 2x90 2x30 i raz 75 cm głęboko?c 51 cm. W ?rodku 1x marea 5000l/h i 1x3000l/h sump kóry ma 120l W sumpie pompa 3500/h.odpieniacz weipro 2016 , i oczywiście automatyczna dolewka. RO+DI. 43kg żywej skały.18 kg żyweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Twoj niepokoj przypomnial mnie czasy ,kiedy stawialem pierwsze slone a stawialem je nie za bardzo po "bozemu" nie wiedzac tyle co wiem teraz a teraz znam troche teorii i czytajac forum jakos sobie poukladalem to wszystko.Pamietam czasy,kiedy moja ex powiedziala ze powiniennem isc do psychiatry bo patrzenie w kawalek szarego kamienia godzinami odbiega od stanu normalnego,potem robila mnie awantury ze kupuje nastepna lampe i ze moje akwa "zre "za duzo pradu...nie chodzilo o rachunki,raczej o to ze ona jest swirnietym ekologiem i dla niej dodatkowa lampa znaczy tyle co nowa elektrownia atomowa,czyli powolna smierc ludzi i zwierzat...ach te czasy...jak sie domyslasz skonczylo sie na rozejsciu...teraz truje dupe swojemu nowemu ze jego woz za duzo pali co jest nieekologiczne...hehe...a moj pali od 17stu do 25 litrow /100h...zawsze ta niewiasta blednie jak kolo niego przechodzi...ale truc dupe przestala.Jesli chodzi o mierzenie parametrow to mozna lecz nie trzeba.Mierzac je mozesz codziennie zapisywac i w ten sposob bedziesz czul sie bardziej potrzebny i pomocny w okresie dojrzewania akwa.Ja wlasnie koncze zalewac swoje,jutro zasole a w czwartek rano przyjdzie skala.Daj sobie czas z tym wychodzeniem i ruchem czegokolwiek na skale,pewno cus wyjdzie,jakies kraby,glony...etc.Jezeli chcesz koniecznie widziec ze cos sie na skale dzieje odczekaj po zgaszeniu swiatel i powiniennes zaobserwowac jakies glisty i inne nocne stwory...u mnie tak sie dzialo.Jak bedziesz oswietlal te skale?...ja zaczne od dwoch godzin dziennie HQI i superaktyniki dluzej.Chce maxymalnie jak sie da przeciagav te 8-10godzin HQI dziennie...Mysle ze kolo 4rtej nad ranem akwa zapelni sie RO plus DI...zanipokoila mnie jedna rzecz,woda na tds jest 0000 a w akwa 0002,choc bardzo dobrze wyczyscilem i wytarlem do sucha...zauwazylem tez ze jak woda stoji pare dni w otwartym pojemniku np.szklance to stopniowo podnosi sie wynik na tds...pewnie lapie brudy z powietrza albo sam nie wiem...Powodzenia,zycz mnie tego samego...Rafal...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki .Troche mnie podniosłes na duchu.Ja z pierwszą żoną miałem podobnie.Druga mi pomaga ,cieszy sie jak mi dołoży 100-myśli że to połowa czegoś co kupiłem a to 1/4 ceny.Ale tak musi byc ona kantuje na butach i lakierach ja na akwie.A sprawdze czy coś wyłazi faktycznie wieczorem jak zapale lampe led niebieską.Tobie również życze powodzenia.Woda to jest chyba jedynie czysta jak wychodzi z RO/DI ale wlatując do akwarium to ona już chyba nie jest czysta.


pojemnośc 220l .Swiatło 2x t5 blue plus 39W hqi 150W akwarium to pięciokąt o wymiarach 2x90 2x30 i raz 75 cm głęboko?c 51 cm. W ?rodku 1x marea 5000l/h i 1x3000l/h sump kóry ma 120l W sumpie pompa 3500/h.odpieniacz weipro 2016 , i oczywiście automatyczna dolewka. RO+DI. 43kg żywej skały.18 kg żyweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1stefan :

Ale tak musi byc ona kantuje na butach i lakierach ja na akwie.

[/quote

Dobre to jest!:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nad akwa z latarką siedzę (no siedziałem bo teraz chwilowo nie mam akwa) i wtedy zauważysz najwięcej różnego życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie taką skałe wrzuci do akwa to ona wygląda na zwykłe skały.cały czas sie boje że kupiłem jakiś szajs.Myślałem że taka skała inaczej wygląda .NO ale zobaczymy po tygodniu-co to bedzie dalej.


pojemnośc 220l .Swiatło 2x t5 blue plus 39W hqi 150W akwarium to pięciokąt o wymiarach 2x90 2x30 i raz 75 cm głęboko?c 51 cm. W ?rodku 1x marea 5000l/h i 1x3000l/h sump kóry ma 120l W sumpie pompa 3500/h.odpieniacz weipro 2016 , i oczywiście automatyczna dolewka. RO+DI. 43kg żywej skały.18 kg żyweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam....(w sumie to off topic) czy akwarystyka prowadzi do rozwodu:satisfied:satisfied


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie. żona myśli jak ustawić akwa żeby ładnie wyglądało a ja kombinuję co zrobić żeby w środku było ładnie - ona się do tego nie wtrąca, a ja nie wtrącam się jaki kolor mają mieć ściany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiQ ja mam to samo:D ostatnio pół dnia i 6 piw zajęło mi samodzielne zamocowanie do ściany dwóch mocowań do linek na których wisi nowa lampa, a po wszystkim co słyszę? Nie dało się tego pod półką zamocować? Przecież to w ogóle nie pasuje tak jak jest? Ja na to do czego nie pasuje? Przecież lampa wisi git. Ona na to jak to do czego? Kolor uchwytów do koloru ścian:D stanęło na tym że trza będzie jakieś pnące zielsko puścić po lince na te nieszczęsne uchwyty żeby je zamaskować, ale ja swój cel osiągnąłem - lampa wisi:D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach te nasze żony.A jakby wiedziały co ile naprawdę kosztuje?Nawet nie chcę myśleć co by się działo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja wie bo na firmę wszystko idzie, a firma jej jest

ale wie że takie akwarium naprawdę ładnie wygląda i przyciąga oko to jest w stanie zapłacić - warunek musi naprawdę ładnie wyglądać, a to kosztuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bardzo lubilem z latarka obserwowac skaly. Moglem tak siedziec i obserwowac godzinami. Teraz juz nie siedze.

Baterie poszly.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O !.Jest pierwszy lokator .Słimak turbo.Piekny.


pojemnośc 220l .Swiatło 2x t5 blue plus 39W hqi 150W akwarium to pięciokąt o wymiarach 2x90 2x30 i raz 75 cm głęboko?c 51 cm. W ?rodku 1x marea 5000l/h i 1x3000l/h sump kóry ma 120l W sumpie pompa 3500/h.odpieniacz weipro 2016 , i oczywiście automatyczna dolewka. RO+DI. 43kg żywej skały.18 kg żyweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no.chyba nastepuje atak glonów.pomysle w niedziele jak wgrac zdjecia akwarium.


pojemnośc 220l .Swiatło 2x t5 blue plus 39W hqi 150W akwarium to pięciokąt o wymiarach 2x90 2x30 i raz 75 cm głęboko?c 51 cm. W ?rodku 1x marea 5000l/h i 1x3000l/h sump kóry ma 120l W sumpie pompa 3500/h.odpieniacz weipro 2016 , i oczywiście automatyczna dolewka. RO+DI. 43kg żywej skały.18 kg żyweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiary po 10 dniach o włożenia skały.Kupiłem cholera chyba najbardziej martwą skałe jaka może byc,Zadne robactwo z niej nie wychodzi.chyba została dobrze wyczyszczona przed sprzedaniem.Czuje sie oszukany.Bo jak ym chciał taką skałe kupic to bym odkupił od kogoś a nie ze sklepu za 38 zł za kg.Oto pomiary.Pomiar azotanów NO3 około 10mg/l

Pomiar azotanów NO2 0mg/l

Pomiar fosforanu NO4 0mg/l


pojemnośc 220l .Swiatło 2x t5 blue plus 39W hqi 150W akwarium to pięciokąt o wymiarach 2x90 2x30 i raz 75 cm głęboko?c 51 cm. W ?rodku 1x marea 5000l/h i 1x3000l/h sump kóry ma 120l W sumpie pompa 3500/h.odpieniacz weipro 2016 , i oczywiście automatyczna dolewka. RO+DI. 43kg żywej skały.18 kg żyweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cierpliwosci...

i wrzuc jakas fotke akwa


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.