Skocz do zawartości
sheep

Czy ktoś wie co to za gatunek kraba

Rekomendowane odpowiedzi

Tez miałem takiego ale czy szkodmnik to niewiem- mi nawet wyliniał:)

Ale niedawno slad po nim zaginał

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie tak by sie skladało po tym jak u mnie nie ma ukwiała i on zdechł:)

Fajny był

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. To na pewno krab symbiotyczny. Nieszkodliwy


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie przynajmniej jeden pożyteczny krab

A co do zdjęcia to zrobione Nokią.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest krab porcelanowy , nie jest szkodliwy a nawet powiedział bym powiedział szlachetny. Poznać go można po tym ze jedna para szczypiec jest przekształcana w 'radarki" do odfiltrowywania pokarmu z wody (coś jak rurówki)

przy okazji pochwale się swoim krabem Lybia tessellata

(boxer crab lub pom pom crab :) kosmiczny zwierzak te pompony to ukwiały :)

http://www.saltwaterfish.com/m-inverts/Boxing-Crab.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że identyczny krab przywędrował do mnie z różową seriatoporą. Początkowo go nie zauważyłem, zwłaszcza, że u jej nasady zadomowił się zoantus.

Krab siedzi pomiędzy bardzo gęstymi konarami seriatopory i zawzięcie ją oczyszcza ze wszystkiego co wpadnie i przylepi się do środka. Myślę, że to też pewien rodzaj symbiozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam że są radarki (ja na to mówię filtratorki) aczkolwiek może na zdjęciu ich nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barty

wez napisz cos o tym Lybia tessellata. tak sie przymierzam do niego juz od dluzszego czasu ale chcialbym zasiegnac opinii kogos kto juz go trzyma w baniaku. jaki tryb zycia, co je, widac go wogole ... no wiesz, wszystko


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie ma co za dużo o nich pisać bo są bardzo tajemnicze :) , a tak serio są płochliwe, łażą między skałkami ale rzadko wychodzą na wierzchnią stronę raczej trzymają się zakamarków. Teraz mam tylko je w akwa i trochę bardziej się pokazują ale niewielka to pociecha, śmielsze się robią przy karmieniu i przy słabszym osiwietleniu . Nie karmiłem ich specjalnie , dostawały przy okazji ryb. Chętnie jedzą płatki, mrożonki, granulat trochę niej im podchodził, chyba wolą pływające jedzono. Ma dwie sztuki , podzieliły akwa na pół , nie widziałem aby walczyły ze sobą ale razem też nie przebywają. Mimo tego że mało je widać , jak dla mnie są bardzo ciekawe. Zlikwidowałem akwa i tak je lube ze ich się chyba nie pozbędę , zrobię im jakąś nano rafkę :).

A i jeszcze jedno w dużym akwa to zobaczysz je od święta może 3-4 razy w roku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten porcelanowy krab to jeden z moich ulubieńców. wymaga KONIECZNIE ukwiałka (u mnie zyje w piaskowym). w innym wypadku szybko pada ofiarą. zestresowany potrafi zgubić dużą parę/lub jedno z/ obronnych szczypiec. w takiej sytuacji jest bezbronny i jeśli sie nie schowa to zostaje schrupany. moja boksująca zeżarła takiego jednego na żywca, wyrywają mu po nózce a potem sam odwłok szamjąc i mlaskając z roskoszy. od tej pory darzę ją duzym szacunkiem bo wredna bestia jest. porcelankowce przesiadują na nózce lub między polipami ukwiała i wtedy nie boją się zupełnie niczego. ich charakterystyczne ruchy odnózami łownymi, rzeczywiscie przypominajacymi troszkę pióra rurówek, jest nie do opisania piękne. niezwykle rytmiczne. łapie plankton z przepływającej wody. nie spotkałem sie z sytuacją by zjadał pokarm rybek więc nie liczyłbym na mrożonki czy sztuczności. pokojowo usposobiony do życia. bardzo warto bo i spokojny i o niezwykłym zachowaniu i bardzo widopczny o ile ukwiał nie schowa się po stronie niewidocznej.


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja pisałem o Lybia tessellata (pom-pom krab a nie o porcelanowym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słusznie Barty. więc te wypustki bardziej przypominają ... pajęczynkę, biczyk dla malutko odważnych, postrzępiony wahlarzyk. jest śliczny i delikatny. oczywiście u porcelanek :)


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO oba są brdzo ciekawe , ale porcelankę przynajmniej widać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tych filtrujacych wachlarzami mase w baniaku, maja duze szczypce, te machajace antenki na glowce i sa koloru czerwono - wisniowego. tyle ze zaden nie mieszka w ukwiale, siedza normalnie na skale. co to moze byc za zwierz ?

@BartY

maja twoje pompomy te mini anemonki na szczypcach ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mają, mają:) straszą nimi nawet moje palce:) a w wolnych chwlach sobie nimi machają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qfa po urlopie musze na nie zapolowc w sklepach. karmisz te anemony jakos specjalnie czy generalnie starczy karmic kraba zeby i anemona sie zalapala ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da się ich karmić, wydaje mi sie, ze kraby o nie dbają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do moich mieszkancow - wygladaja jak te :

porzelankrebs.JPG

tez maja antenki, tylko sa koloru jasno - wisniowego. czy to tez sa porcelanki ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.