Skocz do zawartości
@rtek

zaginął hepatus

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

Jakieś 3 tygodnie temu wpuscilem do aqua 250l Paracanthurus hepatus

takiego wielkości 50 gr. Ale nie widziałem go już od tygodnia i obawiam sie najgorszego. Czy muszę wyciągać wszystkie skały(60 kg) żeby znalezc to co po nim zosało czy czekać bo może jeszcze wyjdzie sam nie wiem pomóżcie.

P.S.

Z drugiej strony jak go nie wyciągnę to mi pewnie wodę w aqua zanieczyści

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez pierdół, juz go dawno zwierzaki rozłożyły na czynniki pierwsze. Przesada gorsza od faszyzmu. Wiecej złego zrobisz grzebiąc i przestawiając skałę niż pozostawiając tam jego zwłoki (raczej zwłoczki) z których już i tak nie ma co zbierać


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teorie są dwie....

albo tak, jak mówi tomasz, coś go zżarło (gdybyś napisał, jaką masz obsadę, to byśmy wiedzieli co), albo się gdzieś zamelinował, one jak są młode, to cechuje je olbrzymia nieśmiałość..

Chociaż bardziej bym się skłaniał ku teorii nr 1 ponieważ tydzień to dość długo. Skał nie masz co rozgrzebywać bo jeśli padł, to nawet ślad po nim nie został (kraby, krewetki)

Pozdrawiam i jak się coś wyjaśni to daj cynk


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną sytuację też nabyłem małego Hepatuska i po około tygodniu ślad po nim zaginął nic a nic nie znalazłem po pierwszym ale myślę że był on zbyt krótko w kwarantannie po sprowadzeniu i dlatego padł po około trzech tygodniach kupiłem kolejnego Hepatusa tylko już większego i pływającego u gostka już w akwarium ponad 2 miesiące na początku radość moja nie miała końca bo w przeciwieństwie do pierwszego nie obsypało go ale tak jak poprzednik niestety nie chciał u mnie mieszkać i wybrał "Inny Świat" a ciało jego znalazłem u wlotu do pompy cyrkulacyjnej . Aby mnie dobić jak by tego było mało po kolejnych kilku dniach znalazłem Zwłoka Kraba Pustelnika to już mnie całkiem zdołowało . Akwa mam od 4,5 miesięcy i parametry wody są dobre może je podam: KH-10, PH-8,5, Ca-420, No2-0, No3-0, Po4- 0 gęstość 1,024. może ktoś bardziej doświadczony wyjaśni mi głębiej te zjawiska . Posdrófka


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. akwa za młode, ono cały czas dojrzewa, zacznij od garbika a nie hepatusa

2. jest szansa ze znalazłeś wylinkę pustelnika a on wciąż gdzieś tam sobie wędruje


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szkoda to moje ulubione fisze

i co znalazł juz sie???

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym karmiłes tegp hepatusa?

Hepatusa jak i inne rybki karmię mrożoną Artemią natomiast krewetki karmię albo filetami albo krewetkami mrożonymi


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hepatus jak i inne pokolce powinien mieć pokarm urozmaicony. W naturze co prawda jest planktonozercą jednak w niewoli potrzebuje oprócz pokarmów mięsnych takze spirulinę i dużo zieleniny - na starość i tak przejdzie zresztą na bezkręgowce.

Przyczyną padniecia na pewno nie było nieprawidłowe karmienie. Tydzień to bez problemu wytrzyma bez żarcia, jednak na skałach i tak na pewno znalazł cos dla siebie. Powtarzam jeszcze raz: za młody zbiornik


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.